خلاصه قسمت های مستند جستجوگر

فصل اول
بحران جهانی با بیل نای : بیل نای پنج مرحله ی اندوهناک تغییر آب و هوا را تجربه می کند. از انکار تا پذیرش. و در مسیر به جستجوی این می پردازد که مشکل سیاره ی ما چیست و چطور میتوانیم اوضاع را سر و سامان دهیم.
 
ندای وحش : بیش از نیمی از جمعیت جهان در محیط های شهری زندگی می کنند. اما بعضی ها به سرزمین های اطراف رفته و در بیابان ها زندگی می کنند.

 
چشمان کاملا باز : برای بسیاری از موجودات زنده، از جمله انسان، چشم یک ابزار بقای انتگرال است. ببینیم چطور چشم ها نیز بر تکنولوژی در حال ظهور باور نکردنی، تاثیر گذار بوده اند
 
نبرد برای ویرونگا : ویرونگا یکی از مشهور ترین پارک های زمین و زیستگاه برخی از خارق العاده ترین موجودات دنیا هست. همچنین مکانی خطرناک هست که اکثر مواق درگیری مسلحانه بین محافظین حیات وحش و شکارچیان غیرقانونی پیش میاد
 
نقطه بی بازگشت : در دل جنگل های میانمار قله ای بلند و سر به فلک کشیده وجود دارد که هر ساله بسیاری از کوه نوردان در این قله سرد و یخ بندان کوه نوردی میکنند . در این قسمت نیز شاهد چالش های یکی از این گروه های حرفه ای هستید که قصد دارن این قبله رو فتح کنن
 
تدی چه می کرد؟ : این ویژه برنامه جدید برخی از برجسته ترین سیاست مداران و تاریخ دانان برجسته آمریکا را دعوت کرده تا بگویند در نظر ایشان اگر تِئودور روزولت اکنون زنده بود چگونه آمریکا را به سوی آینده ای درخشانتر رهبری می کرد.
 

فصل سوم

قسمت 1 – به دنبال کشف بقایای دایناسورها : در این قسمت در مورد فسیل دایناسورها،‌ کاهش اسپرم‌، تحقیق خواهیم کرد.
 
قسمت 2 – نبرد مرزی : در این قسمت در مورد کشمکش میان انسان و تمساح آب‌شور در استرالیا،‌ و اجرای یک مراسم غیره‌منتظره روزانه در مرز بین پاکستان/هند تحقیق می‌کنیم.
 

قسمت 3 – در لانه‌ی عقاب : فیل کوگن برای دیدن جوجه عقاب‌ها در جزیره‌ی کاتالینا به یک سفر پر مخاطره می‌رود جِی.جِی کِلی هم به هاوایی می‌رود تا در مورد نحوه‌ی زندگی ساکنان و امرار معاش آن‌ها با شکار و جمع‌آوری از طبیعت دیدن کند. رایان دافی در مورد نقش اتفاقی جامعه علمی در افزایش میزان آلرژی به بادام‌زمینی تحقیق می‌کند. ماریانا ون زِلِر نحوه‌ی ساخت منحصر به فرد شمشیرهای سامورایی در ژاپن را می‌آموزد.
 
قسمت 4 – مورچه‌های جنگجوی باستانی : در این قسمت به سواحل هندوستان میریم و با سبک مبارزه باستانی آشنا میشیم که افرادی آشنا میشیم که خیلی از افراد عقیده دار منشا تمام سبک های هنرهای رزمی هست . در ادامه به شکار گردباد های میریم تا حقایق جالبی درباره اونها بدست بیاریم و با نحوه چگونگی گردبادها پی ببریم و فناوری هایی که کمک میکنن وقع گردبارد رو پیش بینی کنیم و بعد به کامبوج میریم تا با راهب هایی که جون خودشون رو برای مبارزه با مافیایی که تحت حمایت دولت هستن به خطر انداختن آشا بشیم
در اخر هم با کسی آشنا میشیم که یک روش ارتباطی و صحبت کردن با یک نهنگ دست پیدا کرده
 
 
 

قسمت های زیر بزودی …

 
دهانه‌ی جهنم : فیل کوگن به همراه یک تیم خبرنگار در مورد آتش‌فشان ماسای در نیکاراگوئه، آخرین پیشرفته‌های شبیه‌سازی، و پیشرفته‌ترین پناهگاه‌ها تحقیق می‌کنند.
 
در لانه‌ی خرس :
 
پیشی‌گرفتن در فضا : گزارش‌هایی از رسدخانه‌ی پارانال در آمریکای جنوبی، و اینکه لمورها چگونه می‌توانند در سفر انسان به مریخ کمک کنند، و افرادی که به جنبش‌های زمین تخت باور دارند.
 
گرگ‌های یلواستون :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *