خلاصه قسمت های سوء قصدهای مهم جهان

پاپ جان پل دوم : پاپ جان پل دوم یکی از بزرگترین رهبران مذهبی جهان بود .
میدان سنت پیتر رم بعد از ظهر سیزدهم مه 1981 ، پاپ جان پل دوم با اتومبیل مخصوصش به آهستگی از میان جمعیت مومنین کاتولیگ عبور میکند ، ناگهان صدای شلیک گلوله در فضا تنین انداز میشود ، پاپ به عقب خم میشود و در میان بازوان یکی از دستیارانش میافتد ، آدم کشی که یکی از بزرگترین رهبران مذهبی جهان را با گلوله زده است .
 
لئون تروتسکی : لئون تروتسکی دومین مرد قدرتمند شوروی بود .
کویاواکان مکزیکو سیتی 20 اوت 1940 دو مرد وارد منزلی میشوند ، مرد مسنتر پشت میز تحریر مینشیند و مشغول خواندن میشود ، ناگهان همراه مورد اعتماد او یخ خورد کنی را از جیب بیرون میاورد و به جمجمه ی او فرو میکند ، مدت 10 سال یکی از معروفترین انقلابیون جهان در حال گریز بود ، اکنون یک آدم کش اجیر شده او را از پای در میاورد .
 
ترور جان لنون : جان لنون یکی از سرشناسترین ستارگان موسیقی راک جهان و عضو گروه بیتل ها

نیوورک هشتم دسامبر 1980 ساعت 10:50 دقیقه شب لیموزینی در مقابل یک برج مسکونی اعیانی می ایستد ، مرد و زنی از آن پیاده میشوند ، ناگهان صدای شلیک چند گلوله در تاریکی شب میپیچد ، یکی از مشهورترین ستارگان موسیقی راک جهان هدف 4 گلوله قرار میگیرد و از آن جان سالم به در نمی برد .
 
ترور ارنست رم : ارنست رم از بزرگتربن سیاستمداران و دوستان هیتلر بود

اول ژوئن 1934 زندانی در مونیخ آلمان 3 نفر با یونیفرم سیاه وارد سلولی میشوند ،صدای شلیک 3 تیر بلند میشود این نقطه ی اوج یک رشته آدم کشی ست . سوء قصدی که راه را برای رسیدن آدولف هیتلر به قدرت مطلق هموار میکند.

 
پرنسس ان : پرنسس ان ، دختر ملکه بریتانیا

لندن بیست مارس 1974 ساعت 7:45 شب حدود 400 متری کاخ وایکینگهام یک اتومبیل کوچک سفید رنگ ناگهان جلوی یک لیموزین سلطنتی میپیچد و آنرا وادار میکند که با یک ترمز شدید متوقف شود مردی مسلح به تپانچه از اتومبیل سفید بیرون میپرد و تیر اندازی کنان به سوی لیموزین میرود هدف او پرنسس آن تنها دختر ملکه ی بریتانیا است .
 

ژنرال ولادیسلاو سیکورسکی : ژنرال ولادیسلاو رهبر نیروهای آزاد لهستان در زمان جنگ بود

جبل الطارق چهارم ژوئیه 1943 ، هواپیمای مسافر بری لیبراتور در باند فرودگاه آماده ی پرواز میشود ، خلبان موتورها را روشن میکند و به جلو میرود ، هواپیما قبل از رسیدن به انتهای باند به هوا بلند میشود ، هواپیما تا ارتفاع 50 متری بالا میرود ،سپس خلبان هواپیما را به سوی یک شیرجه کوچک هدایت میکند تا سرعت آنرا بیشتر کند ، اما به جای تغییر جهت ، هواپیما به کاهش ارتفاع خود ادامه میدهد ، تا به دریا سقوط میکند ، تنها خلبان زنده میماند ، در میان 16 قربانی سانحه یک چهره ی عمده ی ائتلاف برای رهائی اروپا از اشغال آلمان نازی به چشم میخورد ، آیا مرگ او در اثر یک سانحه ی تاسف بار بود یا سوء قصدی پنهان در پوشش یک سانحه هوائی ؟
 

دریا سالار لوئی مانت باتن :، لرد برمه ، دارنده نقشی اساسی در به یاد ماندنی ترین وقایع قرن بیستم میلادی .

مولاخمون جمهوری ایرلند 27 اوت 1979 یک قایق کوچک ماهیگیری با 7 سرنشین از لنگرگاه حرکت میکند و وقتی برای برداشتن تله های شکار خرچنگ توقف میکند انفجار مهیبی آنرا در هم میپیچد که در اثر آن چهار نفر کشته میشوند و بقیه به شدت مجروح ، یکی از مورد احترام ترین شخصیتهای معاصر بریتانیا در میان کشته شدگان است ، اما چه کسی قصد کشتن یک پیر مرد بازنشسته 79 ساله را میکند ؟

 
ویلیام مک کندلی ( رئیس جمهوری اسبق آمریکا) : شهر بافالو در ایالت نیوورک امروز به کلی با آنچه که در بعد از ظهر ششم سپتامبر 1901 بود تفاوت دارد ، آنروز ویلیام مک کندلی رئیس جمهوری آمریکا برای بازدید از نمایشگاه بزرگ پانا امریکن به بافالو رفته بود ، او از مقابل کسانیکه میخواهند به او خوش آمد بگویند میگذرد ، ناگهان صدای شلیک گلوله ای به گوش میرسد ، اثابت دو گلوله به مک کندلی او را از پای میاندازد ، به رئیس جمهوری آمریکا سوء قصد شده .

 
راین هارد هایدریش : او یکی از وحشت آفرین ترین مقامات آلمان نازی بود .
پراگ ، چکوسلواکی 27 مه 1942 ، مرسدس بنز قدرتمندی یه پیچی تند میرسد ، مردی با مسلسل جلو میاید ، اما گلوله گیر میکند ، نفر دوم نارنجک قدرتمندی پرتاب میکند که باعث زخمی شدن و مرگ یکی از خون خوارترین کارگزاران هیتلر میشود .
 
لرد لوئیس مونت باتن : 1972، کانتی اسلیگو، ایرلند: لرد لوئیس مونت باتن، آخرین نائب‌السلطنه هند. وی در سال 1979 هنگام گذراندن تعطیلات در ایرلند در بمب‌گذاری گروه شبه نظامی ارتش جمهوری خواه ایرلند کشته شد. مونت باتن یکی از چهار نفری است که به هنگام منفجر شدن بمب کار گذاشته شده توسط ارتش جمهوری خواه ایرلند در قایقش کشته شدند. این بمب بلافاصله پس از عزیمت قایق از بندر مولاگمور ایرلند منفجر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *