خلاصه قسمت های شمارش معکوس برای آغاز زندگی

قسمت اول : در قسمت اول مایکل برای ما داستان هشت هفته اول داخل رحم یعنی دوره حیاتی شکل گیری جنین را توضیح می دهد. در این زمان جنین در حالت معلق قرار دارد و قالب اصلی بدن ما در حال شکل گیری است.ضربان قلب در این دوره شروع به آغاز می کند.در این قسمت با رمز و راز هیجان انگیز و چگونگی تبدیل شدن ما به انسان شرح داده خواهد شد.
 

قسمت دوم : در قسمت دوم ما با هفته های میانی داخل رحم آشنا خواهیم شد.یعنی زمانی که به نظر می رسد ما در حال تبدیل شدن به یک انسان کامل هستیم.اما در این مرحله یکسری تحولات باورنکردنی رخ می دهد که هر کدام از ما را منحصر به فرد می کند.تغییرات چهره ای و رنگ پوست و تغییراتی که باعث چپ دست شدن ما می شود.اما در همین حال در داخل بدن ما سیستم ایمنی در حال توسعه است و سیستم عصبی در حال سازماندهی سلول های عصبی است که باعث شکل گیری شخصیت ما می شود.
اعتقاد زیاد بر این وجود دارد که تفکر ما در مورد جنسیت مدت زیادی پیش از به دنیا آمدن ما شکل گیری می کند. هر کدام از این اتفاقات که در مسیر تبدیل شدن ما به خودمان اتفاق می افتد باعث به وجود آمدن یک شخص خاص خواهد شد
 

قسمت سوم : در قسمت سوم مایکل موزلی نمودار تغییرات بدنی ما را نشان خواهد داد که چگونه درون رحم بافت نرم غضروفی به استخوان تبدیل می شود.ما با جانلی آشنا می شویم .شخصی که بدون وجود بافت استخوانی در بدنش به دنیا آمد و زنده بودنش را مدیون وجود یک دارو است.
در دوره آخر مغز با سرعت بسیار در حال توسعه است.هر روز میلیاردها ارتباط مختلف در بین سلول های عصبی شکل می گیرد که باعث توسعه حافظه می شود.با جوئی می شویم که مغزش هر آن چیزی که به خاطر می سپرد از یاد می برد.این بیماری در زمان جنینی در او رخ داده است.همچنین در این قسمت با مردم یک جزیره آشنا خواهیم شد که دچار کور رنگی شده اند و همین موضوع به آنها در زندگی بسیار کمک کرده است.
و در پایان لحظات اولین تنفس و شروع زندگی جدید ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *