خلاصه قسمت های شناسنامه

 
بروسلی : این برنامه درباره‌ی بروسلی، یکی از شاخص‌ترین چهره‌های تاریخ در دنیای هنرهای رزمی است.

تفکر انقلابی و‌ گاه بحث‌برانگیز بروسلی در ابعاد مختلف، همان اندازه که سرچشمه‌ی الهام بوده، به همان اندازه نیز باعث اختلاف عقیده‌ی نسلی از فیلسوف‌ها، بازیگران، فیلم‌سازان و ورزشکاران بوده.

این فیلم به شکلی خیره‌کننده پرده از زندگی بروسلی برمی‌دارد. زندگی بروسلی شامل تاثیر او بر جهان هنرهای رزمی و دنیای سرگرمی و هم‌چنین مرگ غم‌انگیز او در سن ۳۲ سالگی و میراث اوست.

در این برنامه که به شکلی عمیق‌تر به بررسی زندگی بروسلی پرداخته، با افرادی که او را می‌شناخته‌اند گفت‌و‌گو کرده‌ایم؛ افرادی از میان طیف گسترده‌ای از شخصیت‌ها و کسانی از سراسر جهان در شاخه‌های سرگرمی و ورزشی که زندگی، پیشرفت و نظام اعتقاداتشان تحت تاثیر این شخصیت افسانه‌ای قرار گرفته. «دانا وایت»، مدیر عامل «یواف سی» (سازمان برگزاری مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی) درباره‌ی بروسلی گفته: او پدر هنرهای رزمی ترکیبی است.

 

ایول کنیول : این برنامه درباره‌ی زندگی یکی از بی‌باک‌ترین و جنجالی‌ترین بدلکاران آمریکایی است. ستاره‌ای که در جهان به عنوان پدرخوانده‌ی ورزش‌های سخت و بدلکاری شناخته می‌شود.

ایول کنیول (Evel Knievel) از هنگامی که در کودکی از یک نمایشگاه ماشین بازدید کرد، درحقیقت پا در مسیری بی‌بازگشت گذاشت و با انجام خطرناک‌ترین حرکات نمایشی به «سلطان بدلکاری» تبدیل شد.

 
استیو مک کوئین : استیو مک کویین، بی‌شک تا ابد به عنوان یکی از بهترین و شاخص‌ترین ستاره‌های سینما باقی خواهد ماند. چهره‌ی خوب و قوی، جذابیت و هم چنین کاریزمای او باعث شد تا با آنکه در یک شهر کوچک به دنیا آمده بود، بتواند به یکی از ستاره‌های سینما با بالا‌ترین دستمزد در نسل خود تبدیل شود.

استیو مک کویین که با نام «سلطان خونسردی» مشهور بود روحیه‌ای مبارزه‌طلب داشت و شیفته‌ی موتورسواری، ماشین‌سواری و شرکت در مسابقه بود. او درباره‌ی زندگی‌اش گفته «من برای خودم زندگی می‌کنم و برای زندگی‌ام به کسی پاسخ‌گو نیستم».

در این برنامه‌ی دیدنی، با استفاده از مصاحبه‌های دست اول، تصاویر آرشیوی منحصر‌ به فرد و فایل‌های صوتی با ارزش می‌خواهیم به شکلی عمیق‌تر با زندگی شگفت‌آور و میراث این بازیگر اسطوره‌ای و شخصیت فرهنگی آشنا شویم.

 
هیث لجر : «هیت لجر» بخش‌های بزرگی از میراث زندگیش را برای طرفداران و عاشقانش بر جای گذاشته است. حرکات و «ژست»‌های او استثنایی و فوق‌العاده بود.
اشتیاق راسخ و انرژی زیاد او برای خطر کردن، عشق و محبت مردم را نسبت به او برانگیخته بود. در این برنامه تصویر چهره‌ی هنرمندی را خواهیم دید که در رشته‌های زیادی استعداد سرشار داشت؛ رشته‌هایی مانند: بازیگری، تهیه‌کنندگی، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی، عکاسی، نقاشی، شعر و موسیقی.
اما «لجر» با این همه استعداد، اهمیت چندانی به توجه هالیوود به خودش نمی‌داد و دوست داشت زندگی معمولی و هنری داشته باشد…
تنها تعداد کمی از بازیگران در طول تاریخ بوده‌اند که مانند او با وجود مرگ در سن جوانی همچنان از اهمیت و شهرتی فوق‌العاده برخوردار بوده باشند.
این برنامه مستند از ترکیبی از فیلم‌ها، مصاحبه‌ها و تصاویر آرشیوی، عکس های منحصر‌به‌فرد، فیلم های شخصی خانگی و خانوادگی تهیه شده. این مستند کاری است از تولیدکنندگان «Facing Ali» که نامزده جایزه اسکار شده. در این برنامه با چهره‌ی منحصربه‌فرد یک نماد فرهنگی و برنده جایزه اسکار به نام «هیت لجر» آشنا می‌شویم.

 
مارتین لوتر کینگ : این مستند بی‌نظیر و دیدنی روایت داستان یکی از اسطوره‌های تاریخ آمریکا به نام دکتر مارتین لوتر کینگ جونیوز، است.
در این برنامه با افراد زیادی در رابطه با دکتر مارتین لوتر کینگ، مصاحبه شده است. از فعالان دوران مبارزات حقوق مدنی گرفته تا نویسندگان معاصر و چهره‌های مشهور، هر کدام از مصاحبه‌ها چشم‌انداز منحصر به فرد و ویژه‌ای می‌سازد از اندیشه‌ها و فعالیت‌های دکتر مارتین لوتر کینگ، میراث او و اینکه چرا این موضوع هنوز هم از اهمیت برخوردار است.
از جمله مصاحبه‌های کلیدی این برنامه مصاحبه با افرادی است مانند: «جس جکسون»، «کارملو آنتونی»، «ون جونز»، «ال شارپتون»، «تویس سمایلی»، «جفری شون کینگ»، «کلارنس ب. جونز»، «دایان نش» و افراد دیگری که همگام با دکتر «کینگ» مبارزه کردند یا از میراث او الهام گرفتند. در این برنامه از تصاویر مستند آن دوران، فیلم‌ها وعکس‌های آرشیوی، و فیلم‌های کلیساهای تاریخی که دکتر «کینگ» در آن‌ها موعظه می‌کرد، استفاده شده است.
این برنامه با ساختی خلاق، زیبا و جذاب از نظر تصویری، نگاهی است دست اول به فراز و نشیب‌های زندگی دکتر «کینگ»، چالش ها و مبارزاتش در جنبش حقوق اجتماعی و مدنی سیاهپوستان آمریکا و فراتر از آن میراث او برای سیاهپوستان آمریکا.
 
پاتریک سوویزی : من پاتریک سویزی هستم، فیلم مستندی است که به بررسی یکی از معروف‌ترین مردان دهه 80 میلادی می‌پردازد. کسی که مفاهیم مردانگی هالیوود را به کلی دستخوش تغییر کرد و جذاب‌ترین مرد تاریخ را مجددا تعریف کرد.در این مستند، از فیلم‌های خانگی، عکس‌ها و مصاحبه‌های واقعی استفاده شده است که تا به حال دیده نشده‌اند و در آن با افرادی مصاحبه شده که بیشتر از همه پاتریک سویزی را می‌شناختند؛ از جمله هم‌بازی‌های مطرح بزرگ‌ترین فیلم های او. این مستند پا را فراتر از جایگاه او به عنوان نماد جذابیت می‌گذارد و به پیچیدگی‌های یکی از ستاره‌های سینما که اغلب به خوبی توسط اطرافیان درک نمی‌شد می‌پردازد.از انگیزه بالای او گرفته تا نقش‌های ستودنی و مبارزه پشت‌صحنه او با الکل و سرطان؛ خانواده، دوستان و همکاران پاتریک نظر خود را درباره زندگی و میراث مردی که او را رفیق و همدم خود می‌دانستند مطرح می‌کنند.فرقی نمی‌کرد، چه زمانی که گروهی از بیگانگان را رهبری می‌کرد، چه زمانی که در ارتفاع 3 کیلومتری از سطح زمین حرکات آکروباتیک انجام می‌داد، چه زمانی که با لباس مخصوص به خودش خرامان قدم برمی‌داشت و چه زمانی که زنان را به کلی مجذوب خود می‌کرد، او به هر حال تمام نقش‌ها را با احساس و البته بی‌باکی انجام داد. این مستند همان نرمی و قدرتی را نشان می‌دهد که نه تنها شخصیت‌های محبوب پاتریک را تعریف می‌کنند، بلکه خود واقعی او را به تصویر می‌کشد. او کسی بود که برای گاوچران تگزاسی، رقصیدن، ورزشکار بودن و یا یک هنرمند واقعی بودن ساخته شده بود، اما او تصمیم گرفت که همه آنها باشد.در این مستند، ستاره‌های زیادی حضور دارند؛ از جمله دمی مور، راب لو، سم الیوت، جنیفر گری، کریستوفر توماس هاول، مارشال آر تیگ، کلی لینچ و لوری پتی. همچنین خانواده او از جمله همسر پاتریک، لیسا نیمی و برادرش دان سویزی هم در این مستند حضور دارند. طراح رقص، جورج د لا پنا، کارگردان رولند جافه، مدیربرنامه نیکول دیوید، مدیربرنامه کیت ادواردز، دستیار شخصی رزماری هیگت، بدلکار کلیف مک‌لاگلین و بادیگارد فرانک وایتلی نیز در این مستند حضور دارند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *