خلاصه قسمت های شگفتی های جهان

اندازه مهم است : ابعاد چه تاثیری بر طبیعت زندگی دارند؟ جاذبه و الکترومغناطیس بر تمامی گونه‌های زندگی، از یک تک باکتری گرفته تا درختی ۱۱۰ متری، به روشی متفاوت تاثیر گذار بوده و شکل، حرکت و طول عمر آن گونه را تعیین می‌کنند.
 
خانه : در قسمت “خانه” برای آگاهی از چگونگی تبدیل زمین به سیاره‌ی غنی وقابل زیست امروزی، به آمریکای جنوبی سفر خواهیم کرد. خواهیم دید که چطور عناصر موردنیاز برای حیات، یعنی اکسیژن و آب در سطوح سنگی در کنار یکدیگر قرار گرفته و در گذر زمان، تکامل زندگی را موجب شدند.
 
شبکه زندگی : در قسمت “شبکه‌ی زندگی” نگاهی به نقاط دارای تنوع زیستی فوق‌العاده در آفریقای جنوبی و ماداگاسکار خواهیم داشت. چرا گوناگونی حیات در سیاره‌ی ما تا این حد بالاست؟ پاسخ این سوال، در شگفتی‌های مولکول کربن، یک بلوک ساختمانی جهانی است که ریشه در ستاره‌ها دارد. آیا ممکن است شرایط زندگی در بخش دیگری از کهکشان هم فراهم باشد؟
 
انبساط گیتی : “گسترش کهکشان” روایتی متفاوت از تاریخ تکاملی ماست. روند تکامل حس‌های متفاوت ما چیست و براساس چه قوانین فیزیکی کار می‌کنند؟
 
زندگی چیست؟ : در “شگفتی‌های زندگی” سفری به آتشفشانی‌ترین منطقه‌ی زمین، یعنی حلقه‌ی آتش جنوب شرقی آسیا خواهیم داشت تا مرز باریک میان زندگی و مرگ را بررسی کرده و معنای زندگی را دریابیم.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *