خلاصه قسمت های عجایب بدن

نیروی حواس انسان : در اولین قسمت از این برنامه‌ی مهیج با انسان‌هایی آشنا می‌شویم که به شیوه‌ای متفاوت از اکثر ما می‌بینند، می‌شنوند، می‌بویند و لمس می‌کنند؛ به شیوه‌ای که ما قادر به انجامش نیستیم! در این برنامه با یک خلبان جنگی آشنا می‌شویم که چشمانی به تیزبینی عقاب دارد. همینطور با که قدرت شنوایی فوق‌العاده دارد و برخی از بهترین افرادی که می‌توانند روی طناب راه بروند آشنا می‌شویم. می‌خواهیم در این برنامه همچنین کشف کنیم که حواس انسان چگونه کار می‌کنند و دلیل اینکه برخی از افراد توانایی‌های خارق‌العاده و غیرعادی در استفاده از حواس‌شان دارند، چیست!

 

نیروی عضلات انسان : عضلات یکی از مهم‌ترین ساختارها در بدن انسان هستند. همه‌ی ما تعداد مساوی با یکدیگر عضله داریم و می‌توانیم کارهایی مشابه همدیگر انجام دهیم البته در این میان افرادی که با تمرین توانسته‌اند مهارت‌های خاصی به دست بیاورند، استثنا هستند. در این برنامه با یک زوج غواص آشنا می‌شویم که می‌توانند چندین دقیقه نفسشان را نگه دارند. همچنین علاوه بر آشنایی با تیم شنای المپیک فرانسه، با یک قهرمان کاراته آشنا می‌شویم که می‌تواند با دست آجر را خرد کند. مثل قبل در این برنامه همچنین با اسرار عضلات و بدن انسان بیشتر آشنا می‌شویم.
 

اسرار پیری : وقتی که ما سن‌مان بیشتر می‌شود، بدن‌مان تغییراتی می‌کند به‌طوری که برخی قابلیت‌هایش را از دست می‌دهد و قابلیت‌های جدیدی به دست می‌آورد. در این قسمت می‌خواهیم اسرار علمی مربوط به روند پیر شدن را بررسی کنیم و همچنین با برخی از افرادی آشنا می‌شویم که با وجود سن بالا هنوز قادر به انجام کارهایی هستند که در دوران جوانی انجام می‌دادند. از جمله شناگری که در سن ۵۰ سالگی دوباره شنای حرفه‌ای را شروع کرده و یا دونده‌هایی که در سن بالا هنوز می‌توانند به خوبی بدوند. با ما همراه باشید تا با اسرار تغییرات بدن انسان در طول زمان آشنا شویم.

 
سازگاری : در این برنامه بررسی می‌کنیم که بدن انسان چطور در طول زمان تکامل پیدا کرده و اینکه قابلیت‌ها، نیروها و توانایی‌های آن چگونه تغییر کرده است. در این برنامه با مردی آشنا خواهیم شد که با گرگ‌ها زندگی کرده است و با فردی دیدار خواهیم کرد که رژیم غذایی مشابه انسان دوران پارینه سنگی دارد. همچنین با کسی آشنا خواهیم شد که می‌تواند با حیوانات ارتباط برقرار کند. همه‌ی این‌ها در تلاش برای این است که کشف کنیم چگونه بدن انسان در طول زمان و در اعصار گوناگون تکامل یافته و با شرایط سازگار شده است. همچنین در این برنامه با اصل و منشاء پیدایش زبان هم آشنا می‌شویم.
 

نیروی مغز انسان : مغز انسان معجزه‌ی مهندسی طبیعت بیولوژی است و در حالی که مغز همه‌ی انسان‌ها در اساس مشابه همدیگر است اما هم به طور مادرزادی و هم به‌خاطر توانایی‌هایی که فرد می‌تواند آن‌ها را بعدا فرا بگیرد، تفاوت‌های غیرقابل انکاری در مغزهای ما وجود دارد. در این قسمت با یک فرد زبان‌شناس استثنایی آشنا می‌شویم که می‌تواند به بیش از ۳۰ زبان به خوبی صحبت کند. در ادامه با یک قهرمان شطرنج شش ساله و همچنین یک قهرمان حافظه دیدار می‌کنیم تا با اسرار و قابلیت‌های مغز انسان بیشتر آشنا شویم.
 

شگفتی‌های بدن انسان : یکی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز بدن انسان این است که می‌تواند از خودش مراقبت کند. در این قسمت کشف خواهیم کرد که چطور بدن انسان می‌تواند سلامت خودش را بالا ببرد و یا نیروهایش را افزایش دهد. در این برنامه همچنین با تاثیر مدیتیشن بر روی بدن آشنا می‌شویم و با روانپزشکی دیدار می‌کنیم که می‌تواند خودش را هیپنوتیزم کند. همچنین با پزشک دیگری آشنا می‌شویم که می‌تواند از هیپنوتیزم برای بیهوش کردن بیماران استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *