خلاصه قسمت های علم حماقت

قسمت 1 : چیزی که بالا می رود، باید پایین بیاید. کایت سوارها به آسمان می روند، دونده ها با موانع بر میخورند و رقاص های بریک تعادل خود را از دست می دهدند.
 
قسمت 2 : از ایستادن بر روی یک موتورسیکلت در حال حرکت، تا تلاش برای پرش های بلند، شیرین کاریِ آماتور ریچارد هاموند، اشتباه پیش میرود.
 
قسمت 3 : سُر خوردن از روی نرده ی یک راه پله، به این معنی ست که شما به زمین می رسید. و انجام دهندگان چالش سطل آب یخ هم یک ضربه به سر خودشان می زنند.
 
قسمت 4 : منتظر اتومبیل های پرنده، قایق های پرنده و دوچرخه سوار های پرنده باشید! پرش ایستاده ممکن است ساده به نظر برسد، اما تبدیل به شیرجه ی ناگهانی شد.

 

قسمت 5 : در این قسمت از علم حماقت به اتومبیل های پرنده، قایق های پرنده و دوچرخه سوار های پرنده می پردازیم. ببینید همانطور که رانندگان به این فکر می کنند که چه اتفاقی می افتد وقتی حرکت زاویه ای بهترین ترفند باشد و دوچرخه سواران سعی دارند با سرعت شتاب زیاد به بالای تپه بروند، پرش ایستاده ممکن است به نظر یک کار ساده باشد. اما زمانی که بدون توجه به قضیه ی انرژی کار انجام شود، پرش ساده به شیرجه ی ناگهانی تبدیل می شود. چالش مانکن و حرکات آکروباتیک با صندلی چرخ دار قطعا فعالیت های منحصر به فردی هستند و هر دو می توانند هنگام تغییر در مرکز جرم، آسیب جدی ایجاد کنند.منتظر دیدنشون باشید!
 

قسمت 6 : همانطور که با علم بالا رفتن از درخت ها و بازی جفتک چارکش آشنا می شوید، دوباره سری به دوران کودکی خودتان بزنین. بدون ارتفاع و سرعت مناسب، احتمالاً با صورت فرود خواهید آمد! و به یاد داشته باشید، به دلیل گرانش، هر چه بالاتر بپرید، سخت تر سقوط می کنید! به سمت بیابان بروید و تعدادی شن سوار آماتور را تماشا کنید که سعی دارند بر اصطکاک غلبه کنند و جلوی خوردن شن و ماسه را هم بگیرند. نظاره گر یه سری تلاش شکست خورده در ضربه ی کامل باشید و ببینید زمانی که مردم تلاش می کنند یک تنه ی درخت 59 کیلوگرمی را پرتاب کنند، چه اتفاقی می افتد. اگر فکر می کنید راه رفتن با کفش های پاشنه بلند آسان است، دوباره فکر کنید! علم بستن سگک را یاد بگیرید و اینکه چطور راه رفتن با پاشنه های بلند را بسیار دشوار و خطرناک می کند.

 
قسمت 7 : اگر بخواهید از زمستان عاقلانه لذت ببرید، برف و یخ و سرگرمی را برای شما به ارمغان می آورد. اما جاه طلبی های بیش از حد برخی از افراد علاقه مند به هیجان، به شیرجه ی ناگهانی در برف منتهی می شود.

 

قسمت 8 : سُر خوردن از روی نرده ی یک راه پله یا پله برقی با شتاب صفر تا 97 کیلومتر در ساعت در کمتر از 4 ثانیه به نظر شگفت انگیز می آید. البته تا زمانی که با نیروی برابر و مخالفی رو به رو می شوید و در نهایت خودتان را بر روی زمین پیدا می کنید! چالش آب یخ حسابی معروف شد، اما بعضی ها سطل را درست نمی گرفتند و همین باعث می شد با سرشان برخورد کند. ژیمناستیک، غواصی در فضای باز و بند بازی توانایی ورزشکاران را تست می کند. بدون توجه به مرکز جاذبه و واکنش نیروها، ممکن ت با صورت به زمین یا با شکم به آب برخورد کنیم. و وقتی بر روی زمین قایق سواری می کنید، هدایت وسیله را فراموش نکنید! در غیر این صورت، ممکن است خود را در میان درختان پیدا کنید.

 

قسمت 9 : کارشناسان علوم دقیقا مشخص می کنند که چگونه و چرا ماجراجویی می تواند به حادثه ی ناگواری ختم شود.

 

قسمت 10 : برای ساعاتی فوق العاده پر از طوفان، سقوط و انفجار آماده شوید! ببینید چطور رانندگان با درخت ها برخورد می کنن و اتومبیل های برفی به راه خودشان ادامه می دهند.

 
قسمت 11: احتیاط در هنگام تکان دادن سریع سر، بلند کردن وزنه یا پریدن داخل یک سطل را تمرین کنید. در غیر این صورت، ممکن است شرمنده شوید و یا حتی به خودتان آسیب بزنید.

 
قسمت 12 : بعضی ها می توانند از روی صخره های غول پیکر به داخل دریا شیرجه بزنند و هیچ آسیبی نبینند. در حالی که بقیه با شیرجه زدن از ساحل یه رودخانه هم آسیب می بینند.

 
قسمت 13 : می بینیم که چطور دوییدن در سراشیبی، تلاش برای ضربه زدن به هوا و پرتاب یک موشک بطری ای، می تواند به فاجعه منجر شود.

 
قسمت 14 : می بینید که فقط در هنگام رانندگی بر روی آب، کار کردن با جرثقیل و انجام ترفندهای هوایی در اسکی، ممکن است خودتان را شرمنده، آسیب دیده یا تحقیر کنید.
 
قسمت 15 : خودتان را آماده کنید تا به عنوان یک آماتور ضربه های زیرکانه ی بیلیارد را امتحان کنید و سعی کنید استعدادهای فریزبی خودتان را نشان دهید.
 
قسمت 16 : ببینید چه راه هایی وجود دارد که وقتی از راه پله ها پایین می روید، کسی را حمل می کنید یا از یک نردبان بالا می روید، ممکن است شرمنده شوید، به خودتان آسیب بزنید یا خودتان را تحقیر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *