خلاصه قسمت های فراتر از انسان

 

ارباب کوسه ها : آیا او می‌تواند بزرگترین پرشگر روی زمین باشد؟ دانشمندان و دانیل شاهد تلاش “آرون” برای پریدن از روی یک ماشین در حال حرکت هستند، او برای اثبات قدرت خود، سطح بالایی از پرش را به نمایش می‌گذارد.دانیل به کیپ تاون میرود تا با “مایک روتزن فری دایوینگ” به همراه کوسه‌ های دندان ناصاف، گاو‌ کوسه‌ ها و انواع دیگر آشنا شود. از یک کارشناس کوسه‌ها نیز درخواست می‌شود توضیح دهد که چرا کوسه‌ ها چنین مرگبارند. ا

 

چهره ای از فولاد : دانیل اسمیت برای ملاقات با برایان جکسون در وگاس است، فردی که یک کیسه آب گرم را آنقدر باد می‌کند تا بترکد.
توانایی خارق‌العاده و حیرت‌انگیز فوق‌بشری لو دیوآن، قدرت پلک است!
دانیل در یک کارخانه کشتی‌ سازی در کوآلالامپور با “لو” ملاقات می‌کند. او در آنجا میله‌ های فولادی را از پلک‌هایش آویزان می‌کند. لو می‌گوید هیچ دردی حس نمی‌کند و دچار هیچ آسیبی نمی‌شود. آیا او می‌تواند دارای سریع‌ ترین واکنش‌ در جهان باشد؟

دانیل با فردی ملاقات می‌کند که توپ‌ های تنیس با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت را می‌گیرد. دانیل از دوربین سرعت بالایی برای ثبت تکنیک او استفاده می‌کند.
برای آخرین چالش، آیا او می‌تواند یک گلوله پینت‌ بال با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را سالم بگیرد؟
دانیل در یک باشگاه دوجو در دترویت با هیروکی، استاد ژاپنی نانچیکو را ملاقات می‌کند، استادی کشنده در هنرهای رزمی در مبارزات نانچیکو. سیندی بیر و دانیل با به‌چالش کشیدن دقت او بوسیله یک توپ بیس‌ بال، توانایی او را امتحان می‌کنند.

 

انگشت پولادین : دانیل اسمیت برای ملاقات با برایان جکسون در وگاس است، فردی که یک کیسه آب گرم را آنقدر باد می‌کند تا بترکد.
توانایی خارق‌العاده و حیرت‌انگیز فوق‌بشری لو دیوآن، قدرت پلک است!
دانیل در یک کارخانه کشتی‌ سازی در کوآلالامپور با “لو” ملاقات می‌کند. او در آنجا میله‌ های فولادی را از پلک‌هایش آویزان می‌کند. لو می‌گوید هیچ دردی حس نمی‌کند و دچار هیچ آسیبی نمی‌شود. آیا او می‌تواند دارای سریع‌ ترین واکنش‌ در جهان باشد؟

دانیل با فردی ملاقات می‌کند که توپ‌ های تنیس با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت را می‌گیرد. دانیل از دوربین سرعت بالایی برای ثبت تکنیک او استفاده می‌کند.
برای آخرین چالش، آیا او می‌تواند یک گلوله پینت‌ بال با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را سالم بگیرد؟
دانیل در یک باشگاه دوجو در دترویت با هیروکی، استاد ژاپنی نانچیکو را ملاقات می‌کند، استادی کشنده در هنرهای رزمی در مبارزات نانچیکو. سیندی بیر و دانیل با به‌چالش کشیدن دقت او بوسیله یک توپ بیس‌ بال، توانایی او را امتحان می‌کنند.

 
یویوی درنده : حتی قدرتمندتر از جریان موهان، اسلاویسکا پاجکیک بیبا اهل صربستان ادعا می‌کند که می‌تواند ۲۰ هزار ولت را تحمل کند! او همچنین ادعا می‌کند که می‌تواند در عرض یک دقیقه و ۳۷ ثانیه با جریان الکتریک بدنش آب را به دمای ۹۷ درجه سلسیوس برساند. آیا او یک موجود جهش‌ یافته است یا یک خارق عادت یا یک کلاهبردار؟
وقتی پای قدرت گردن برسد جان ایوانز یک افسانه است. از ماشین‌ها گرفته تا قایق‌های سرعتی هیچ چیز برای گردن این مرد آهنی سنگین نیست. و او برای اثبات این موضوع دارای ۳۲ رکورد جهانی است! دانیل در سیاتل با هیرو ملاقات می‌کند.
با استفاده از دوربین‌های حرکت آهسته، ثبت حرکت و علم دینامیک بررسی می‌کنیم که آیا مهارت‌های هیرو سوزوکی در کار با یویو از محدوده‌های سرعت و چابکدستی معمول فراتر می‌رود؟
دنیل با پروفسور کوین وارویک ملاقات می‌کند. او یکی از متخصصین پیشرو در زمینه علم سایبرگ هاست. کسی که با انجام مجموعه‌ای از آزمایشات تکان‌دهنده به عنوان اولین سیبورگ جهان دست یافته است. او که از خودش به شکل یک موش آزمایشگاهی استفاده کرده با انجام عمل‌های جراحی ابزارهای تکنولوژیکی را در داخل سیستم عصبی بدنش کار گذاشته استمی‌کند، استادی کشنده در هنرهای رزمی در مبارزات نانچیکو. سیندی بیر و دانیل با به‌چالش کشیدن دقت او بوسیله یک توپ بیس‌ بال، توانایی او را امتحان می‌کنند.

 
ارباب جانوران : دین شلدون ادعا می­کنه که در مقابل سم کشنده ­ترین عقرب آمریکا ایمنه. دانیل از اون می­خواد تا با جمع ­آوری ۲۲ عقرب از صحرای آریزونا و گذاشتن همه­ ی اونها با هم توی دهنش، ادعاش رو ثابت کنه!
کاوانزا سنسی ادعا می­کنه که میتونه هر حیوانی رو با استفاده از کنترل ذهنی به خلسه ببره. آیا کاوانزا می­تونه از قدرتهای خودش استفاده کنه تا یه گله از بزرگترین پستاندارهای خشکی آمریکا یعنی گاومیش کوهان دار رو رام کنه و آیا می­تونه صحیح و سالم وارد حصار اونها بشه؟
جورج آلدریچ، ابرردیاب ناساست، آیا همونطور که خودش میگه، با این هدف استخدام شده تا بوی هر شی­ای که وارد فضا میشه رو آزمایش کنه؟
شما نمی­تونین پنجره ­ی یه شاتل فضایی رو باز کنین! ولی قدرت بویایی اون چطور با یه سگ ردیاب برابری می­کنه؟
دانیل و مربی سگهای ردیاب اداره­ ی پلیس لوس آنجلس، لمب لمبرت جورج رو به چالشی می­کشه که حتی برای یه سگ پلیس هم خیلی دشواره و اونها از یافته­هاشون شگفت­زده میشن.
مارتین استرل ادعا می­کنه که کل طول آمازون رو شنا کرده، یعنی ۴۸۰۰ کیلومتر، موفقیتی که هیچ انسان دیگه­ ای به دست نیاورده. آیا ممکنه بدن مارتین نسبت به خستگی ایمن باشه؟

 

انسان و سپر : نه ریچتر می‌گوید با قوی‌ ترین دندان‌ های دنیا، قادر است سکه را خم کند.
متوجه شده‌ ایم که راز قدرتش در آرواره‌ هایش پنهان است که رنه می‌گوید قدرت برداشتن ۵۰۰ کیلوگرم را به او می‌دهد و همه‌ ی اینها به خاطر استخوان آرواره‌اش است.
کربی روی تمام زندگی‌ اش را برای مقاوم شدن در برابر درد با استفاده از هنر رزمی بحث‌ انگیزی به نام کامبت کی، صرف کرده است. او ادعا می‌کند که قادر است ضرباتی از نیرویی نامحدود به حساس‌ ترین قسمتهای بدن دریافت کند.

ویدئوهای اینترنتی بازیکن خط حمله‌ی دانشگاه، الکس تانی، را نشان می‌دهند که پرتاب‌هایی مرموز و باورنکردنی دارد.
پرتاب‌هایش ناممکن به نظر می‌رسند به همین خاطر دانیل از الکس می‌خواهد که قبل از تحقیق درباره‌ی میزان دقت پرتاب‌هایش، مهارتش را اثبات کند.
دانشمندان و مهندسان به خاطر انفجاری و غیرقابل پیش‌ بینی بودن سوخت موشک، هنوز جت پکی امن برای استفاده عموم نساخته‌اند. اما شایعه شده است که اریک اسکات بهترین خلبان جت پک در دنیاست و می‌خواهد این را با پرواز روی دریاچه، بدون تدابیر امنیتی و تنها با ۳۰ ثانیه سوخت، اثبات کند.

 
نفوذ ناپذیر : در معبدی در کوآلالامپور، راهب شائولین، هو کی‌ یانگ با زدن فولاد به سر خود و قرار دادن گلویش در معرض چند نیزه، بدن شکست‌ ناپذیر خود را به نمایش می‌گذارد. پروفسور بیومکانیک، دان ووس، در عمل نیروهای وارده را اندازه می‌گیرد تا ثابت کند که واقعی هستند. دان هو را تماشا می‌کند که تلاش می‌کند به مدت یک دقیقه تمام یک مته برقی را به شقیقه‌ اش فشار دهد. دانیل به سان‌دیگو می‌رود تا شاهد آن باشد که چاد یک ماشین ۵۰۰ اسب‌ بخاری را نگه می‌دارد. دانیل از یک فیزیولوژیست ورزشی می‌خواهد تا تکنیک چاد را آزمایش کند و نیروهای واقعی را در عمل بررسی کند. گفته می‌شود معده دیکسون اوپانگ مانند کوهان یک شتر است: او می‌تواند چند لیتر آب را سر بکشد و سپس آن را مثل یک فواره دیدنی بیرون بپاشد. دانیل در یک میدان تیراندازی با بایرون ملاقات می‌کند. در آنجا تصاویر حرکت آهسته با جزییات کامل از دقت او گرفته می‌شود. سپس از فن‌ آوری ردیابی چشم استفاده می‌شود تا مشخص شود آیا چشمان او واقعا هدف‌ ها را دنبال می‌کنند یا این کار شانسی انجام می‌شود؟

 

ابریشم عنکبوت : در ارتفاع زیاد، کمبود اکسیژن باعث بروز “هیپوکسیا”، ارتفاع زدگی و بلافاصله مرگ می‌شود. اما انگ ریتای هیمالیانورد مدعی‌ست که بدون استفاده از کپسول اکسیژن ۱۰ بار از کوه اورست بالا رفته است. گفته می‌شود که ابریشم عنکبوتی مقاوم‌ترین ماده روی زمین است و رندی لوئیس می‌گوید روشی را برای کپی کردن آن یافته است٬ آنهم با پرورش دادن گله‌ای از بزها با دی‌ان‌ای عنکبوت، خلق بزی که می‌تواند در شیرش ابریشم عنکبوتی تولید کند؟
شایع شده است که توری آلن می‌تواند مثل مرد عنکبوتی صعود کند، اما در واقع به‌نظر می‌رسد که او با میمون‌ها بزرگ شده است و عملاً بسیاری از فنون صعود کردنشان را یاد گرفته است. استن لی “راکت ریسر” را خلق کرد، کسی که قصد انتقام از مرد عنکبوتی را داشت و سوار بر یک اسکیت بورد فوققوی بود. اما گفته می‌شود باب برن کوئیست پرش‌هایی را با اسکیت بوردش انجام می‌دهد که کتاب‌های مصور استن لی را به واقعیت مبدل ساخته است

 

انسان پرنده : پرواز، قدرت برتر است و گفته می‌شود “یوک سومر” به آن دست یافته است، شبیه‌ ترین حالت به پرندگان در تاریخ بشر. “رم بارکای” می‌گوید نسبت به سرما ایمن است و دائماً در آب‌ هایی که به طرز مرگباری سرد هستند، شنا می‌کند. او توانایی منحصر به فردش را با شنای یک کیلومتری در آبی که تنها ۱ درجه بالای نقطه انجماد است در دره‌های “نوردیک” و با نظارت “دنیل”، اثبات می‌کند. انسان برای ایستاده راه رفتن تکامل یافته است و توانسته سریعتر و سریعتر بدود. اما “رولند وگنر” سریع‌ ترین دونده رو به عقب دنیا شده است و می‌گوید رَوشش برای بدن مناسب‌ تر است و مدعی است که می‌تواند “دنیل” را در حال دویدن به جلو شکست دهد. استاد “ژو” دستانی شفا بخش دارد اما می‌گوید چیز کاملاً جدیدی خلق کرده. او می‌گوید که می‌تواند به اندازه جوشاندن آب، در دستانش حرارت ایجاد کند.

 
انسان و ربات : ماتیاس شلیت با سندرم پروتئوس به دنیا اومد، بیماری ­ای که باعث شد دستش از هر انسان دیگری، بزرگتر بشه. ماتیاس از این تفاوت ژنتیکی به عنوان یک موهبت استفاده کرده و با آموزش خودش رو به یه مچ­انداز برتر تبدیل کرده و می­تونه مردهایی رو شکست بده که هیکلشون ۲ برابر اونه. دانشمند دیوانه یا ابر قهرمان یک کتاب مصور، ژان ایو بلوندو یه لباس غلتکی ۳۲ چرخه رو طراحی کرده که اون رو به یک اسکیت انسانی با سرعت و چالاکی باورنکردنی تبدیل می­کنه. دانیل می­خواد مرد غلتکی رو در یه چالش نهایی به رقابت با یه ماشین مسابقه با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت وادار کنه. اسکیت سواری جالبی میشه، نه؟ جک دگر ادعا می­کنه که مرگبارترین چاقو‌پرت­کن کره­ی زمینه. اون می­گه که می­تونه به هر هدفی بزنه، حالا مهم نیست که این هدف چقدر کوچیک باشه یا با چه سرعتی در حال حرکت باشه. شایع شده که ولفگانگ مانیک و دار و دسته­اش می­تونن دست خالی، ساختمانها رو خراب کنن. دانیل ولفگانگ رو پیش یه دانشمند می­بره تا قدرتش رو تحلیل کنه، البته قبل از اینکه این گلوله­ی تخریب انسانی سعی کنه که یه خونه رو با دست خالی و در کمتر از ۲ ساعت خراب کنه!

 
ماورای تصور : دنیل برای ملاقات پت پویلیاتیس به کانادا رفته، مردی که ادعا می‌کند دستانش به قدری محکم هستند که می‌توانند در برابر دندانه‌های مرگبار فولادی تله پلنگ دوام بیاورند. سم ویتینگهام ادعا دارد سریع‌ترین ماشینی که توسط انسان کار می‌کند را ساخته است. ترکیب نبوغ طراحی و قدرت فیزیکی می‌تواند او را به ابرانسانی کامل تبدیل کند. برد ویلیامز ادعا می­کند حافظه اتوبیوگرافیکال ویژه‌ای دارد، یعنی مغزش توانایی به‌خاطرآوردن و دسته بندی تمام چیزهایی که در زندگی تجربه کرده را دارد، حتی کوچکترین جزئیاتش. شایعه شده آنالیسا فلاناگان بلندترین صدا بر روی زمین را دارد، ۱۲۲ دسی‌بل. این قدرت صدا برای ایجاد درد فیزیکی و صدمه زدن به گوش کافی است. آیا واقعا زنی می‌تواند صدایی به بلندی یک جمبوجت در حال اوج گرفتن، در فاصله ۹۰ متری انسان داشته باشد؟
 
حرارت سوزان : ابرانسان‌هایی که توانایی حیرت‌انگیزی در برابر تحمل حرارت دارند، موضوع این هفته‌ی برنامه‌ی «فراتر از انسان» هستند. این هفته این افراد دست به کارهایی واقعا خطرناک و مرگ‌بار خواهند زد تا آخرین حد توان و مقاومت بدن انسان را در برابر اشکال مختلف گرما و حرارت به ما نمایش دهند.

«دانیل»، آن‌ها را آزمایش می‌کند تا ببیند این افراد واقعا تا چه حد می‌توانند در برابر حرارتِ شدید مقاومت کنند:

«تد بچلر» (Ted Batchelor) ، مدعی‌ست که «ضد آتش» است و آتش بر او کارگر نیست.

او می‌خواهد در «سلینس» (Salinas) ، طولانی‌ترین مدت تحمل سوختن کامل بدن را نمایش دهد؛ «تد» در حالی که همه‌ی بدن‌اش به آتش کشیده می‌شود، مسافت ۱۵۲ متر را خواهد دوید! دمای ناشی از آتش تا ۱۳۱۵ درجه‌ی سلسیوس خواهد رسید!

«کن ترایکان» (Kann Trichaan) اهل تایلند است. گفته شده بدن او می‌تواند حرارتی معادل دمای جوشیدن روغن خوراکی مخصوص پخت و‌پز را تحمل کند! و به‌نظر هم می‌رسد حتا وقتی برای چند لحظه دستش را در روغن داغ فرو می‌کند، واقعا دردی احساس نمی‌کند!

خانم «اناندیتا دوتا تمالی» (Anandita Dutta Tamali) ، شخصی است که رکورد تحمل بیشترین میزان فلفل را در دنیا دارد.

اما آیا او خواهد توانست در برابر سلاحی که سرسخت‌ترین انسان‌ها را هم از پا می‌اندازد، یعنی اسپری فلفل، مقاومت کند؟

و در نهایت درباره‌ی «مارشال اولریش» (Marshall Ullrich) ، گفته شده که دربرابر اثر مرگ‌بار گرما رویین‌تن است.

اما «دانیل» به این گفته اکتفا نمی‌کند و تصمیم گرفته شخصا ادعای او را با پیشنهاد تحمل دمای کشنده‌ای معادل دمای یک فر خوراک‌پزی به او امتحان کند!

 

ضد درد : «استن» به ماموریت می‌رود؛ ماموریتی برای پیداکردن ابرانسان‌هایی که از همه بیشتر می‌توانند درد را تحمل کنند.

او «دانیل» را فرستاده تا چهار نفر را ملاقات کند؛ افرادی که قادر هستند احساس درد را در خودشان کنترل کنند و کارهای حیرت‌انگیز و خطرناکی با بدن خودشان انجام دهند.

تا به‌حال داستان‌های تخیلی زیادی درباره‌ی افرادی که قادرند دردهای کشنده را تحمل کنند گفته شده اما «دانیل» نمی‌توانست باور کند که انسان‌های واقعی هم ممکن است نسبت به درد ایمنی داشته باشند.

در این قسمت از برنامه‌ی «فراتر از انسان»، این چهار فرد با توانایی‌های حیرت‌انگیزشان در کشمکش با محدودیت‌های طبیعی بدن انسان می‌خواهند از محدوده‌های طبیعی فراتر بروند.

«ادواردو»، کسی است که بدن‌اش این توانایی را پیدا کرده که در برابر وزن و نیروی زیادی که می‌تواند استخوان‌ها را خرد کند، مقاومت کند. آیا بدن او از فولاد ساخته شده؟

«اوگنی کازنتسوف» (Evgeny Kuznetsov ) شخص دیگری‌ست که مى‌خواهد دربرابر پرتاب دارت به بدن‌اش مقاومت کند؛ دارت‌هایى که در گوشتِ بدن او فرو می‌روند و جالب این‌جاست که به شکلی حیرت‌انگیز، تقریبا خونی هم از بدن او بیرون نمی‌ریزد!

«متیو احمت» (Matthew Ahmet)، مدعی‌ شده که با تمرین فراوان و کارکردن روی خودش، حالا قادر است حس درد را در بدن‌اش «خاموش» کند. یعنی تصمیم بگیرد که دردی احساس نکند!

و اما تماشای صحنه‌های مربوط به «لی شین» (Li Xin)، ممکن است برای برخی افراد واقعا مناسب نباشد. او ادعا می‌کند که توانسته کاسه‌ی سر خودش را تبدیل به سر یک ابرانسان کند؛ جمجمه‌ایی که تقریبا غیر قابل تخریب و نفوذناپذیر است!

 
بی‌ باک‌ ترین‌ ها : این‌بار در برنامه‌ی «فراتر از انسان»، به سراغ چهار ابر انسان خواهیم رفت که خود را شجاع و نترس‌ترین انسان‌های دنیا معرقی می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند نهایت نیروی غلبه بر ترس را با اجرای حرکت‌های شگفت‌انگیز در ارتفاع‌های بسیار زیاد نشان دهند؛ ارتفاع‌های زیادی که قطعا ما انسان‌های عادی را به وحشت می‌اندازند.

«جولیو مونیوز» ( Julio Munoz) گفته، می‌تواند حس ترس را در خودش از کار بیندازد. حالا او می‌خواهد ادعای خودش را با مواجه با یکی از مخوف‌ترین موانع دنیا ثابت کند؛ مواجه‌ای که اعصابی پولادین لازم دارد.

«تایلر برد» (Tyler Bradt)، بی‌باکی را به مرحله‌ی تازه‌ای رسانده: سواربرقایق کایاک روی آبشاری

با ارتفاع نسبتا زیاد!

«اندی لوییس» (Andy Lewis ) که سرِ نترسی دارد، به ورزش «بندلغزی» (slacklining) علاقه‌ی زیادی دارد.

تفاوت «بند لغزی» با «بند بازی» در این است که در بند بازی، سبم، طناب یا میله‌ی آهنی که فرد روی آن حرکت می‌کند در جای خود سفت و بی‌حرکت است در حالی که بندلغزی روی تسمه‌ای کاملا شل که پر از حرکت و تنش است و بدون میله یا چوب کمکی تعادل، انجام می‌شود.

او تصمیم گرفته روی تسمه‌ای به پهنای ۲/۵ سانتی متر و بدون استفاده از هر وسیله‌ی کمکی،

از تنگه‌هایی بسیار خطرناک و مرگ‌بار بگذرد.

«گری کانِری» (Gary Connery)، زندگی‌اش را وقف این کرده تا اولین شخصی باشد که از هواپیمای در حال پرواز پایین می‌پرد و بدون استفاده از چتر نجات، نجات پیدا می‌کند!

«دانیل» از ارتفاعی معادل حدود هزار متر، این حرکت حیرت‌انگیزِ دیوانه‌وار را تماشا می‌کند.

 

جرثقیل انسانی : انسان‌های بسیار زورمند همیشه یک پای ثابت در داستان‌های تخیلی هستند و چندان فرقی هم نمی‌کند که توانایی آن‌ها مادرزادی باشد، یا مثلا در اثر خطا در آزمایش‌های علمی این توانایی را پیدا کرده باشند.

در برنامه‌ی این هفته‌ی «فراتر از انسان»، «دنیل» با چهار فرد که قدرت‌هایی شگفت‌انگیز دارند دیدار می‌کند؛ افرادی که مدعی‌اند میزانی از قدرت انسان را به شما نشان خواهند داد که حتا به ذهن‌تان هم خطور نکرده!

«ایلز نواک» (Ales Novak)، مدعی‌ شده که این توانایی را دارد که با سرعتی بسیار زیاد، طناب‌ها را بکشد و «دانیل» می‌خواهد این مرد را که ادعا می‌کند ابرانسان است، آزمایش کند.

«کِوین فست» (Kevin Fast)، مدعی عنوان قوی‌ترین مرد جهان است و می‌گوید این قدرت او موهبتی‌ست که پروردگار به او عطا کرده. کوین می‌خواهد یک کامیون به وزن ۱۴۰ تن را بکشد؛ این کامیون ماشین عظیمی است که برای کندن کوه طراحی و ساخته شده.

«جیم درِیِر» (Jim Dreyer)، شناگری است که می‌تواند مدت‌های طولانی در حالی‌که باری به وزن چندین تن، به پشت او بسته شده شنا کند. او مانند یک یدک‌کش دریایی انسانی است!

«لاشا پَترایا» (Lasha Pataraya)، ادعا می‌کند که قوی‌ترین و پرزورترین گوش‌های جهان را دارد و دانیل در فلوریدا به دیدن‌اش می رود؛ کسی که حالا می‌خواهد کامیونی به وزن ۵ تن را تنها با یک گوش خودش بکِشد!

 
رقابت با حیوانات : حیوانات، سرشار از توانایی های شگفت‌انگیز گوناگون هستند. مثلا توانایی‌هایی مانند پژواک‌یابی.

در این قسمت از برنامه‌ی «جابه جاکنندگان»، «دانیل» به ماموریتی فرستاده می شود که چهار نفر را پیدا کند که مدعی‌اند، برخی از قدرت‌های استثنایی حیوانات در آن‌ها هم وجود دارد، چه بسا حتا بیشتر! یعنی این هفته توانایی‌های انسان در قیاس با حیوان قرار داده می شود.

«رو انتینگ» (Ru Anting)، مدعی‌ست این توانایی را دارد که، مایعات را به بیرون پرتاب کند، حتا بیش‌تر از مقداری که انواعی از مار کبرا می‌توانند پرتاب کنند! و «دانیل» شخصا برای امتحان او به ویتنام می‌رود.

«کی ویلیس» (Kie Willis)، مدعی‌ست که می‌تواند یک پرش فراانسانی انجام دهد؛ پرشی که به اندازه‌ی پرش برترین حیوان، یعنی لئوپارد است.

دانیل می‌خواهد تحقیق کند که آیا شخصی به نام «ایگور زاریپوف» که مدعی‌ست فک و آرواره‌هایی قوی تر از یک کوسه دارد، راست می گوید یا خیر.

«دن گودوین» (Dan Goodwin)، می‌خواهد از بلندترین ساختمان جهان، درست مانند نوعی از مارمولک‌ها به نام «جِکو» بالا برود. او برای این کار، تنها از لاستیک‌های مکنده استفاده خواهد کرد.

«دانیل» شاهد تلاش او برای بالا رفتن از یکی از بلندترین ساختمان‌های جنوب آمریکاست. کاری که واقعا چه بسا مارمولک واقعی هم در برابر آن کم بیاورد!

 

ولتاژ بالا : کتاب‌های داستان‌های تخیلی، پر از افرادی هستند که در حقیقت ممکن است دچار جهش ژنتیکی شده باشند، اما فعلا «استن» از «دانیل» خواسته، در میان افراد واقعی به‌دنبال کسانی بگردد که مدعی‌اند، فیزیولوژی متفاوت‌شان آن‌ها را به ابرانسان تبدیل کرده.

این هفته در برنامه‌ی «فراتر ار انسان» به دیدار چهار ابرانسان می‌رویم:

«آقای دوانگ»، (Mr Duong)، ادعا کرده، همه‌ی خانواده‌ی او به علت جهش ژنتیکی، در برابر برق‌گرفتگی ایمنی پیدا کرده اند به‌طوری که می‌توانند از یک دکل برق، آویزان شوند و زنده بمانند.

«اورلاندو سِرِل» (Orlando Serrell) شخص دیگری‌ست که ادعا کرده، از هنگامی که ضربه‌ای به سرش برخورد کرده، او به یک نابغه تبدیل شده و می‌تواند دقیقا از روز تصادف تا زمان حال، آب و هوای همه‌ی روزها را به‌خاطر بیاورد.

به لطف جهش زنتیکی، «جوشا کارتر» (Joshua Carter)، قادر است کارهای بسیار حیرت‌انگیزی بکند که توانایی‌های بدن انسان را بازتعریف کرده.

«کورتنی اولسن» (Kortney Olsen)، مدعی است که ران‌های پای او حتا از یک پیتون هم زورمندتر‌ هستند. «دانیل»، قدرت خردکنندگی پاهای او را بررسی می کند. شاید بدن او به تنهایی نوعی سلاح است!
 

تیم برترین‌ ها : خلق و آفرینش گروهی از قهرمانان افسانه‌ای برتر، آن هم درست به شیوه‌ی قهرمانان کتاب‌های کامیک،(comic)، نیاز به ترکیبی از قدرت‌های افراد برتر و البته منحصر‌به‌فرد دارد.

این بار در برنامه‌ «فراتر از انسان»، «دانیل» به دیدار چهار انسان برتر رفته. چهار انسانی که نیروها و توانایی‌هایی کاملا متفاوت و مجزا از هم‌دیگر دارند. اما آیا این چهار نفر واقعا می‌توانند بهترین تیم را از ابرانسان‌های واقعی و زنده تشکیل دهند؟

«آدام وینریک»، می‌گوید با دقتی فوق‌العاده، می‌تواند کارهایی شگفت‌انگیز، آن هم با یک شلاق انجام دهد.

از طرف دیگر «دانیل» ‌تصمیم گرفته تا ببیند آیا شخصی به نام «ویلیام ترابریج» که یک غواص است، آن‌طور که ادعا کرده، خواهد توانست درعمقی بیشتر از آن‌چه هر انسانی تاکنون موفق شده، زیر آب برود؛ آن‌هم بدون هیچ‌گونه وسیله‌ی کمکی؟

آیا او واقعا یک زیردریایی انسانی است؟

شخص دیگری به نام «جول کینگ» اما ادعا کرده که یک اسکیت بورد خارق‌العاده اختراع کرده که می‌تواند با آن رکورد سرعت را در بزرگراه‌ها بشکند.

«دانیل»می‌خواهد شاهد آخرین تلاش او را برای شکستن رکورد باشد؛ در این رکوردگیری، قطعا کوچک‌ترین اشتباهی مرگ‌بار خواهد بود.

 
ضربه های مرگبار : «لی موریسن» (Lee Morrison)، شخصی است که گفته با تمرین و خودآموزی حالا می‌تواند ضربه‌هایی بزند که از حمله‌ی یک ببر هم کشنده‌تر باشند.

«برودی اسمیت» (Brodie Smith)، فرد دیگری است که ادعا کرده می‌تواند کاری کند که یک بشقاب پرنده‌ی اسباب‌بازی معمولی تبدیل به یک سلاح کشنده‌ی بسیار دقیق شود.

«دانیل» هم برای این که ببیند ادعای او تا چه حد واقعی است، تصمیم گرفته که او را با یک تک تیرانداز، سرشاخ کند!

«ریک اسمیت جونیر» (Rick Smith Jr)، اما پا را از این هم فراتر گذاشته و ادعا می‌کند می‌تواند کارت‌های بازی معمولی را به شکلی پرتاب کند که بسیار خطرناک و ویران‌گر شوند.

اما آیا او می‌تواند این ادعای خود را در جایی به بزرگی یک زمین فوتبال نیزعملی کند؟

درست است، افراد زیادی مدعی‌اند که توانایی‌ها و نیروهای استثنایی دارند، اما «پاول استرینگرل» (Paul Stringerl)، کسی است که می‌گوید می‌تواند با دویدن، از میان یک دیوار آجری عبور کند. آیا او واقعا یک «دژکوب انسانی» است؟

 
حنجره فولادی : در این برنامه قرار است «استن لی»، شخصیت‌هایی معادل قهرمانان کتاب‌های تخیلی را در میان انسان‌های واقعی جست‌و‌جو کند. فرض بر این است که بدن‌های این افراد ویزگی‌های شگفت‌آور و تفاوت‌های بنیادیِ حیرت‌انگیزی دارند که آن‌ها را به انجام کارهایی استثنایی توانا می‌کند.

مطلب از این قرار است که «دانیل براونینگ اسمیت» (Daniel Browning Smith) ، در جست‌و‌جوی افراد‌ی‌ست که مدعی هستند بدن آن‌ها توانایی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که هیچ انسان معمولی دیگری ندارد. باید دید که آیا شخصیت‌های داستان‌های تخیلی توانسته‌اند در دنیای واقعی هم نفوذ کنند؟

«رایان استاک» (Ryan Stock) ، شخصی است که گفته می‌خواهد یک چنگک مخصوصِ آویزان کردن گوشت در قصابی را، روی جمجمه‌اش بگذارد و با آن چیزهایی را جا‌به‌جا کند که به قدری سنگین‌اند که وزن‌شان می‌تواند استخوان‌های آدم را خرد کند!

«توماس بلک ترون» (Thomas Blackthorne) ، فردی است که می‌خواهد یک مته‌ی دستی مخصوص سوراخ کردن سنگ را در گلوی خودش فرو کند و آن را روشن کند!

«جان دویل» (John Doyle) ، هم گفته یک توانایی طبیعی دارد که می‌تواند چشمان‌اش را درست مانند یک سوسمار کنترل کند. باید گفت با دیدن صحنه‌های مربوط به این کار، واقعا ممکن است از تعجب شاخ در بیاورید!

«استیو استار» ( Stevie Star )، مدعی‌ست که می‌تواند اشیاء حیرت‌انگیزی را ببلعد و بعد آن‌ها را به هر شکلی که بخواهد دوباره بیرون بیاورد! گفتنِ این‌که او چه‌طور این کار را می‌کند واقعا سخت است، فقط باید دید!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *