خلاصه قسمت های فصل اول جستجوی هیولا

دیو باطلاق : هزاران تصویر عجیب در سراسر دنیا ضبط شده اند .
موجودات هیولا مانندی در بعضی از نقاط جهان دیده شده است که همه مردم بسیار از آنها ترسیده اند. این موجودات به قدری بزرگ و حتی باهوش بوده اند که همه از این بابت تعجب کرده اند. در این قسمت از جستجوی هیولا به این موجودات عجیب پرداخته می شود.
 

هابیت واقعی : دوردست آسیای شرقی افراد محلی وحشت زده ادعا می کنند که گویی دوران ماقبل تاریخ را به چشم خود دیده اند .
افراد محلی این موجودات را که نیمی انسان نیمی میمون هستند را مرد کوتوله ی جنگلی می نامند .
شواهد گویای این است گونه ای منحصر به فرد از انسان , هزاران سال پیش در این منطقه زندگی می کرده .
گروه تحقیقاتی کاوش جدیدی را دردامنه های یک آتشفشان آغاز می کند . این دستگاه شواهد مورد نیاز را پیدا می کند .
آیا آنها واقعی اند یا خیالی . علم به دنبال پاسخ به آنها است در برنامه ی جستجوی هیولا…
 
هیولای دریاچه آمریکا : چندین نسل است که در افسانه های محلی زندگی کرده . تاریخ از احتمال وجود یک جانور ناشناس در دریاچه ی چمپلین سخن گفته است . ممکن است پیوندهایی میان این هیولا و مخلوقات واقعی وجود داشته باشد . علم به کاوش احتمالات می پردازد .
در حالی که سایرین به دنبال مدرک هستند. شاهدان از سراسر دنیا روئیت هیولا را گزارش می کنند . آیا آنها واقعی هستند یا خیالی . علم در جستجوی پاسخ است در برنامه ی جستجوی هیولا…

 
میمون نما‌های قاتل : در سال ۲۰۰۶ روزنامه نیویورک تایمز از طرح شیطانی دیکتاتور سابق روسیه ژوزف استالین پرده برداشت که در آن تصمیم به خلق هیولاهایی از طریق آمیزش انسان و میمون‌ها داشت.
با ما به روسیه سفر کنید تا ببینیم این موضوع تا چه حد واقعیت دارد.
با ما ببینید تلاشهای بشر و طبیعت را که در آن سعی می شود تا قدرت گوریل‌ها و هوش انسان را با هم آمیخت.
این داستان به واقع فرانکشتانی شامل همه چیز من جمله پیوند سر در آمریکا تا موارد حمله گوریل‌ها به انسان می باشد.
بخشی از این داستان تاریخی ، بخشی دیگر علمی‌ و بخشی دیگر آن راجع به هیولا هاست.
با ما ببینید و کشف کنید واقعیت داستان این هیولا‌ها را.

 

موجودات پرنده ناشناخته : هزاران تصویر عجیب در سراسر دنیا ضبط شده اند .
موجودات اسرارآمیزی که در بین ما زندگی می کنند . بعضی ها فکر می کنند که آنها در ابعداد متفاوتی هستند و بعضی ها می ترسند که شاید بیانگر تهدید قابل توجهی باشند .
تاریخ نشان می دهد که شاید ارتباطی با یک حیوان واقعی وجود داشته باشد و یا موشک یا چیزی از دنیای دیگر باشد .
شاهدانی از سراسر جهان گزارش هایی از دیده شدن هیولا می دهند . آنها واقعی اند یا خیالی ؟ علم به دنبال پاسخ هایی است در برنامه ی جستجوی هیولا…

 
سگ سانان عجیب الخلقه : بهترین دوست انسان ها کشته می شوند .
تاریخ هم بر وجود سگ سانان دو رگه عجیب الخلقه اسرار آمیز صحه می گذارد . شاید شواهدی وجود داشته باشد .
علم با بررسی همه ی احتمالات راز تصویری عجیب را برملا می کند . شاهدان عینی در سراسر دنیا می گویند هیولاهایی را دیده اند آنها واقعی اند یا خیالی . علم تلاش می کند پاسخی برای آن پیدا کند در برنامه ی جستجوی هیولا .
 
شیرها در همین حوالی : ممکن است یک شکارچی در حیاط خلوت شما به کمین نشسته باشد . گربه های سیاه بزرگ به بزرگی شیرهای کوهی و شایدم بزرگتر که واقعا خطرناک هستند .
ممکن شواهدی وجود داشته باشد مثل اسکلت های باقی مانده در تگزاس و یا ویدئو هایی از ویرجنیای غربی و عکس هایی از مینسوتا .
آیا تلاش برنامه ی جستجوی هیولا برای پیدا کردن شواهدی از این هیولا ها و تاریخچه ی آن ها نتیجه خواهد داد ؟
در سراسر دنیا گزارش هایی از دیده شدن هیولا وجود دارد . آیا آنها واقعی هستند یا خیالی ؟ علم به دنبال جواب این سوال است در برنامه ی جستجوی هیولا

 

حمله پاگنده (ساسکواچ) : کانادا خواستگاه افسانه ای مربوط به قرن ها پیش است . تاریخ حکایت از وجود هیولایی در این منطقه را دارد که نامش ساسکواچ است . در یک کلبه ماهیگیری دورافتاده اتفاقات وحشتناکی افتاده است . علم برای اثبات این مطلب شواهد را به شیوه ی مدرن و امروزی مورد بررسی قرار می دهد . آنها مورد تهاجم هیولا واقع شده بودند . شاهدان از سراسر دنیا گفته اند که هیولا را دیده اند . آیا آنها واقعی اند یا خیالی ؟ علم به دنبال جواب هایی است در برنامه ی جستجوی هیولا.

 

هیولاهای پرنده : در ادامه این مجموعه جذاب برنامه «در جستجوی هیولا» از جدیدترین تکنولوژی برای جستجوی موجودات افسانه‌ ای استفاده می‌کند.
در طول چندین قرن در سراسر جهان ٬ صدها مورد مشاهده اسرارآمیز وجود داشته است.
در طول تاریخ ٬ این مشاهدات داستان‌ های بیشماری را تولید کرده‌اند.
این مجموعه با استفاده از منابع تاریخی ٬ در کنار آزمایشات علمی ٬ وجود چنین پدیده‌ای را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 

ماهی درنده : در دریاچه‌‌ها و رودخانه‌‌های ما و در سواحل ما هیولاهای پنهانی وجود دارند که منتظرند تا دندان‌هایشان را در بدن طعمه بعدیشان فرو کنند. گولیاث گروپر ماهی عظیم‌‌الجثه‌ای است که در آبهای کم‌ عمق گرمسیری در فلوریدا و کارائیب زندگی می‌کند. در سال ۱۸۹۵ نیویورک تایمز گزارشی را درباره‌ی یک گولیاث گروپر منتشر کرد که بیشتر از۲۵۰ کیلوگرم وزن داشت. این ماهی عظیم‌الجثه که اکنون بسیار بزرگتر شده، با میل زیادی به حمله، به صحنه بازگشته است. شکار اخیرش در حالیکه با نیزه ماهی‌گیری می‌کرد مورد حمله قرار گرفت، او بعد از نجات تعریف کرد که گولیاث گروپر آرواره‌‌های ترسناکش را دور سرش حلقه کرده بوده است. در همین بین در مینسوتا تجدید فعالیت هیولایی دیگر یعنی موسکی که به همان اندازه مهاجم است، بر سر زبانها افتاد. این ماهی غول‌پیکر که به نام موسکلانژ هم شناخته می‌شود، دندانهای ترسناکی دارد که خون قربانی‌های زیادی را ریخته است. برنامه‌ی “جستجوی هیولا” جستجویی را زیر آبهای فلوریدا آغاز کرده و دستگاه‌های کنترل از راه دور را به زیر آب‌های یخی مینسوتا فرستاده است تا دریابد که این موجودات چقدر می‌توانند بزرگ و تهاجمی شوند

 

انسان های گرگ نمای آمریکا : آنها از جنس کابوس هستند .تاریخ امکان وجود گرگ نما را تائید نمی کند . اما در قلب مردم چیزهایی می بینید که در عصر نو احتمال آن ر ا می سنجند و برای اولین بار شاهدان امتحان می شوند .
شاهدان در جهان هیولا ها را دیده اند . آیا آنها واقعی هستند یا خیالی . علم به دنبال پاسخ است در برنامه ی جستجوی هیولا.
 

ماهی مرکب : یک هیولا با ابعادی حیرت انگیز در دل دریای کورتز زندگی می‌کند.
تصاویر ویدئویی در اعماق هزار متری زیر آب، نشان می‌دهند که این هیولا یک ماهی مرکب عظیم الجثه است.
این تصاویر در سال ۲۰۰۶، توسط تیم تجسس برنامه در جست وجوی هیولا ضبط شده‌ اند. مدت زمان فیلم چیزی کمتر از دو ثانیه است و برای بررسی مناسب نیست. اما بعضی از متخصصین ادعا می‌کنند که این ماهی مرکب بیش از ۳۰ متر طول دارد.
و اما اینک، مجددا تیم برنامه ما با پیشرفته‌ ترین تجهیزات به منطقه باز می‌گردد تا نشانه‌ هایی را برای اثبات وجود این جانور افسانه‌ ای دریایی بیابد.
 

پرندگان غول پیکر : قرن ها است که در افسانه وجود داشتند . تاریخ در وجود ارتباط بین این غول های پرنده و جانوران حقیقی باور دارند .
آیا پرندگان غول پیکر هنوز وجود دارند . در تحقیقات امروزی علم با بررسی شواهد , احتمال وجود این هیولا را تایید نموده .
آیا واقعی اند یا تخیلی . علم به دنبال پاسخ می گردد در برنامه ی جستجوی هیولا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *