خلاصه قسمت های فصل سوم جستجوی هیولاها

مرگ لاخنس : جستجو به دنبال هیولای دریاچه لاخنس چندین دهه دنیا را فریفته خود ساخت اما اکنون با اکتشافی تکان دهنده درباره “لاخنس” ممکن است این اسطوره کهن از بین برود.
آیا ممکن است هیولای دریاچه لاخنس مرده باشد؟
و آیا بقایای آن در کف دریاچه پنهان شده اند؟
رابرت راینز، مخترع و مکتشفی با شهرت جهانی بخش زیادی از زندگیش را درجستجوی لاخنس گذرانده است.
او فکر میکند که شاید بقایای این موجود اسطورهای را در حال نقشه برداری از کف دریاچه با دستگاه ردیاب صوتی دیده باشد.
حالا او به ماموریتی آمده تا با یافتن مدارکی آن را اثبات کند.
راینز که میگوید در سال ۱۹۷۲ این موجود را در سطح دریاچه دیده، اکنون معتقد است که این تصاویر علت کاهش تعدادمشاهدات را توضیح میدهند و آنها تنها میتوانند یک معنی داشته باشند.
اینکه لاخنس مرده است.
گروه اکتشاف برنامه جستجوی هیولا برای یافتن مدارک به دریاچه سفر میکنند و با استفاده از جدیدترین تکنولوژیها شامل وسایل نقلیه کنترل از راه دور(آر او وی) دستگاه ردیاب صوتی و دوربینهای حرفه ای به دنبال بقایایی ازلاخنس میگردند.
 
عروس دریایی : سمی‌ترین موجود دریا در حال پرسه زدن و تصرف اقیانوسهاست با میراثی از قربانیان مسموم و محققین بهت زده.
این هیولای ژلاتینی، که رکورد کشتنش ۳ دقیقه است، بیش از ۵۰۰ میلیون سال بخشی از اکوسیستم اقیانوس بوده است.
اما، تغییر اکوسیستم دریاها و گرمایش زمین به معنای این است که شاید خود انسان چاشنی این انفجار جمعیتی را زده باشد.
حضوراین قارچهای شناور مرگ آور از رودخانه “هادسِن” در نیویورک تا سواحل اسپانیا گزارش شده و حتی باعث خاموشی یک نیروگاه اتمی در ژاپن شده اند.
در حالی که اطلاعات اندکی از گونه‌های مختلف عروس دریایی در اختیار ماست، تحقیقات اخیر برخی حقایق دهشتناک را فاش میکند مبنی بر اینکه این مخلوقات تنها حبابهایی شناور نیستند بلکه از هوشی برخوردارند که اثبات میکند آنها یک “سوپر” شکارچی در دریا هستند.

 
آرواره های عظیم : کوسه‌ها قرن‌هاست که باعث وحشت مردم بوده‌اند و در دل آب‌های ممنوعه‌ی شبه‌جزیره‌ی باها در مکزیکو، شاید هیولایی ۲۰ متری پنهان شده باشد.
شاید گونه‌ی غول‌پیکر جدیدی باشد یا عتیقه‌ای زنده، پنهان در دریا.
در دوران ماقبل تاریخ، کوسه‌های گوشتخوار عظیم، بیش از دو برابرِ کوسه‌ی بزرگ سفید، بر دریا حکمرانی می‌کردند.
کارشناسان دریایی می‌گویند این غول‌ها منقرض شده‌اند، اما شواهد این ادعا را به چالش می‌کشد.
در همین حال، ماهیگیران وحشت‌زده‌ی مکزیکی از تعقیب شدن توسط یک «دیو سیاه» حرف می‌زنند و ملوانان از برخوردهای نزدیک با کوسه‌ای بی‌شباهت به هر آنچه قبلا دیده‌اند گزارش می‌دهند.
«در جستجوی هیولا» به دنبال پاسخ، از ترکیبی از تجسس هوایی و دریایی برای یافتن این کوسه‌ی عظیم که شاید در آخرین جبهه‌ی کاوش نشده‌ی سیاره‌ی ما به شکار مشغول است، استفاده می‌کند.

 
افسانه باتلاق : در سرزمین باتلاقی تکسارکانا، یک جانور افسانه­ای ساکنین شهر کوچک آرکانزاس را شکار کرده است.
داستان آنها در فیلم مشهوری به عنوان ‘افسانه­ ی نهر باگی’ جاودانه شد.
حوادث واقعی شامل یک سری حملات شبانه می­شدند که نه تنها ترس و وحشت بلکه آثار قابل توجهی نیز از خود بر جای گذاشتند.
اما این شواهد فقط محدود به حوادث تاریخی نیستند.
سرنخهای علمی تا امروز همچنان ادامه دارند و به هیولای نابکاری اشاره می­کنند که مخفیانه در دل جنوب گام برمی­دارد، ردیابان آموزش­ دیده او را به چشم می­بینند و ردپا و فضولاتش پیدا می­شوند.
قوی­ترین مدارک با استفاده از آخرین آزمونهای علمی مورد بررسی قرار میگیرند و دو تیم برنامه ­ی ‘جستجوی هیولا’ ناحیه­ ی جستجو را با استفاده از کایاکها و سوار بر اسب، جدا می­کنند و در اعماق قلمرویی نفوذ می­کنند که ممکن است جایگاه شکارچی باتلاق باشد.

 

گاوکشان : موجودی مرموز و وحشی در حال کشتن چهارپایان مراتع امریکای شمالی است، چه چیزی عامل این حملات شنیع است؟
فرقه های شیطان پرست، شکارچی ناشناخته یا موجودات فضایی؟
چهل سال است که هزاران گاو تحت شرایط غیر عادی قطع عضو شده اند.
این حیوانات در حالی که کل خون بدنشان تخلیه شده و اندام هایشان ازبدنشان کنده شده اند توسط صاحبانشان بطور بیجان پیدا می شوند.
در خاک قسمت هایی که لاشه یِ این حیوانات درآن یافت شده مقدار زیادی مواد رادیواکتیو ردیابی گردیده و این کشتارها با نحوه یِ کشتن حیوانات درنده به هیچوجه همخوانی ندارند.
بدون اینکه هیچگونه ردپا یا نشانه ای در محل حادثه یا لاشه یِ این حیوانات پیدا شود، دایره های مرموزی در نزدیکی این مناطق پیدا می شود که به این معما عمق بیشتری می بخشد.
تیم جستجوی هیولا نمونه های لازم را گرد آوری خواهد کرد و راهی آزمایشگاه خواهد شد تا با بکارگیری روش های علمی به بررسی شواهد موجود بپردازد.

 

هیولاهای دریا : دریانوردان مدت‌ها داستان‌هایی از هیولاهایی ترسناک را نقل کرده‌اند که به سواحل فلوریدا سرک می‌کشیدند، اما آیا ویدئوهای جدید می‌توانند ثابت کنند که دریانوردان قدیمی هیولاهای واقعی دریا را دیده‌اند؟
دُمی سه‌شاخه، دندان‌هایی برّنده و هیکلی بزرگ، همگی مشخصات این هیولاهای معروف دریاها هستند که توسط مسافران وحشت‌زده کشتی‌های بادبانی دیده شده‌اند.
حالا یک مرد اهل فلوریدا می‌گوید نه‌تنها مواقع بیشماری این جانوران را به‌چشم دیده، بلکه ساعت‌ها فیلم ویدئویی برای اثبات آن دارد.

 

غول دریاچه : گفته میشود که، در زیر آبهای دور افتاده و سرد شمال غرب کانادا، یک هیولای شناگر ۴/۵ متری، کمین کرده است.
تاریخ داستانهای دریاچه اُکاناگان، در شمالغرب کانادا، برمیگردد به نخستین اقوامی که در سایه هراس از این جانور هراس انگیز دریاچه، که به اوگوپوگو مشهور شد، زندگی کردند.
طبق توصیفات مربوط به این جانور بدشگون، آن، بدنی مارمانندُ بزرگ با چشمانی درشت داشت که میتوانست با سرعتهای بالا در آب شنا کند.
موارد رویت این موجود دریاچه، آنقدر شایع است که حتی چندین بار بیشتر از هیولای دریاچه لانچ نِس در اسکاتنلد دیده شده، که باعث شده اوگوپوگو، مستند‌ترین موجود دریاچه جهان باشد.
با توجه به مدرک تصویری تازه و اخیر و مجموعه‌ای از تکنولوژیهای پیشرفته، برنامه در جستجوی هیولا، میخواهد دست به یکی از اولین سفرهای اکتشافی بزرگ، در این دریاچه بزند.

 
دیوهای نیوجرسی : بیش از دویست و پنجاه سال است که یک موجود بالدار وحشتناک ساکنین نیوجرسی را تهدید می­کند.
دیونیوجرسی به صورت یک موجود بالدار نیمه پرنده نیمه اسب، با پاهایی سمدار و دمی مثل دم خزندگان توصیف شده و گفته میشود آنچنان جیغ نافذی سرمی­دهد که صدایش در تمام جنگل­های پاین بارنز نیوجرسی منعکس می­شود.
در طی یک هفته ­ی شگفت ­انگیز، بیش از هزار نفر وحشت­زده و مرعوب شدند:
یک واگن برقی مورد حمله قرار گرفت، مدارس تعطیل شدند و وحشت سراسر منطقه را فرا گرفت.
با این وجود متخصصین حیات وحش ادعا می­کنند که سرمنشا تمامی این رویارویی­ ها شناسایی اشتباه یک حیوان شناخته شده است، اما شاهدان جدید تری که این حیوان را دیده­ اند نگران جانشان بوده ­اند و می­گویند مدارک علمی اثبات خواهند کرد که آن یک هیولاست.
برنامه “در جستجوی هیولا” سفر اکتشافی بی­ سابقه ­ای را در جستجوی دیوهای نیوجرسی آغاز می­کند و شصت نفر را به جنگل­های ممنوعه می­فرستد.
در همین حین کارآگاهان با شاهدان عینی دیدار می­کنند تا کشف کنند واقعیت نهفته در پشت دیوهای نیوجرسی چیست

 
دیو سلاخ در کلرادو : بنابر ادعای شاهدان عینی در ارتفاعات کوه‌ های وحشی و سرسخت راکی در کلرادو، یک موجود عظیم الجثه که گوزن‌ های منطقه را شکار می‌کند، باعث هراس و وحشت ساکنین آنجا شده است.
داستان‌های مرتبط با این موجود به قرن‌ ها قبل بازمی‌گردد؛ زمانی که ساکنین اولیه این مناطق با حمله‌ های وحشتناک جانوری وحشی مواجه می‌شدند که صدای جیغ مانندش در میان تپه‌ ها طنین انداز بود.
حتی امروزه نیز گله داران و کوهنوردان از جانوری غیر قابل توصیف صحبت می‌کنند که به اسب‌ ها و رمه‌ های آنها حمله می‌کند.

برنامه “در جست وجوی هیولا” این اسناد را مورد وارسی قرار داده و از طریق جست و جوی هوایی، تا ارتفاع ۱۱۰۰۰ پایی، به دنبال نشانه‌ های جدیدی از وجود این جانور خواهد رفت.
در همین حال، تیم زمینی ما نیز گردنه‌ های پایکس پیک را در جست و جوی جانور برفی پشت سر خواهد گذاشت.

 
جزیره‌ ببر گمشده : در جستجوی هیولا، در ادامه‌ی مجموعه‌های موفق قبلی، از آخرین فناوری‌ها استفاده می‌کند تا موجودات افسانه‌ای را جستجو کند.
در سراسر دنیا، در طول قرنها همواره مشاهدات اسرار‌آمیز وجود داشته ­اند.
در طول تاریخ، این مشاهدات اساس داستانهای بسیاری قرار گرفته‌اند.
این سری برنامه‌ها، با استفاده از منابع تاریخی و همینطور آزمایشات علمی، وجود این پدیده‌ها را ارزیابی می‌کند.

 
نفرین میمون : در تاریخ و افسانه های هند، داستان هایی از وجود یک موجود درنده وجود دارد، نیمه انسان، نیمه حیوان.
به آن لقب مرد نیمه میمون داده شده و در سرتاسر جهان با عنوان حملات وحشیانه شبانه که در “دهلی نو”، مرکز هند رخ داد، در تیتر خبرها قرار گرفت.
مردم شهر از وجود این حیوان وحشی که شاهدان عینی آن را به شکل حیوانی با دندان ها و چنگال های تیز و موی سیاه توصیف می کردند دچار وحشت شدند.
پس از آنکه سه نفر جان خود را ازدست دادند و چندین نفر نیز که قصد فرار از چنگال این حیوان را داشتند، بستری شدند، به ۳۰۰۰ نفر از نیروهای پلیس مأموریت داده شد تا این حیوان را به دام بیاندازند، اما آنها دست خالی برگشتند.
کارشناسان امر به دو دسته تقسیم شدند که گروهی می گفتند این یک مورد هراس عمومی است و گروه دیگر معتقد بودند که با یک پستانداربزرگ ناشناخته مواجه هستند.

 

این گروه خشن : سگ‌ها به عنوان بهترین دوست انسان شناخته شده‌اند، اما حالا دیگر نام کانین‌ها لرزه بر اندام کسانی که گزارش حمله‌های گروه‌های درنده این حیوان را داده‌اند، می‌اندازد.
این سگ‌های اهلی شده که اصالتا از نسل گرگ‌ها هستند در حدود ۱۲۰۰۰ سال پیش به ایالات متحده آورده شده و به عنوان محافظانی مهاجم به‌کار گرفته شدند.
امروزه، به‌‌شکل فزاینده به تعداد سگ‌های رها شده در خیابان که به اصل وحشی خود باز می‌گردنند، افزوده می‌شود.
این سگ‌های وحشی به مردم حمله می کنند.
حالا جستجوی هیولا با استفاده از دوربین‌های مدرن برای یافتن محل زندگی این سگ‌های وحشی و تعیین اینکه چقدر برای انسان خطرناک هستند، جستجویی را آغاز کرده است

 

نشانه‌های‌ هشدار دهنده : در ادامه این مجموعه شگفت‌ انگیز، برنامه “در جستجوی هیولا” از آخرین فن آوری‌ها برای تحقیق در مورد موجودات افسانه‌ ای استفاده می‌کند.
در سرتاسر جهان، صدها مورد مشاهده مرموز، چندین قرن است که وجود داشته‌ اند.
در طول تاریخ، این مشاهدات باعث خلق داستان‌ های بی‌شماری شده‌ اند.
با استفاده از منابع تاریخی و تجربیات علمی، این مجموعه، وجود این پدیده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 
رویارویی با دیو از نزدیک : موجه‌ترین شواهد از وجود موجودی به نام پاگنده که به طور فزاینده‌ای برخوردهایی با آن توسط شاهدان عینی در مناطق روستایی آمریکا گزارش می‌شود.
داستان‌های تاریخی از مواجهه‌های خشنی می‌گویند که از پرتاب اشیاء تا دزدیده شدن توسط جانوران پشمالو متغیرند.
با تمام غرابتِ این داستان‌ها، مردم همچنان از برخوردهای فیزیکی با موجوداتی می‌گویند که نمی‌توانند توضیح دهند.
شاهدان عینی‌ای از ایالت‌های مینه‌سوتا و واشنگتن در حین رانندگی رویارویی‌های وحشت‌انگیزی با این هیولا داشته‌اند؛ شاهد دیگری در مناطق روستایی ایندیانا با وحشت از شبی می‌گوید که چیزی قدرتمند در جنگل او را گرفته است.
برنامه‌ی «در جستجوی هیولا» تحقیق می‌کند که آیا این شاهدین عینی حیوانات عادی را دیده‌اند یا همان پاگنده‌ای که در طول تاریخ از آن بسیار گفته شده است.
«در جستجوی هیولا» آزمایش چندنگاری، تحلیل دی.ان.ای و آزمایش نیروی گاز انجام می‌دهد تا بفهمد چه هیولایی دست به این خشونت‌ها زده است.

 

شامپانزه‌ های خونریز : در نظر همه ما شامپانزه­ ها جاذبه­ های سرگرم کننده سیرک هستند و حتی بعنوان یک حیوان خانگی محسوب میشوند، اما هنگامی که همین جانوران به انسانها حمله می­کنند، نتایج فاجه بار و دهشتناکی رقم میخورد.
گزارشات مستند زیادی دال براحتمال آزاد بودن شامپانزه ­ها درسرتاسر آمریکا موجود است، که این خود باعث افزایش موج نگرانی شده است.
در دهه­ های ۱۹۲۰ و۳۰ میلادی، در فلوریدا، همه عاشق شامپانزه ­های باغ وحش و کارناوالهای کنار جاده ­ای بودند، اما در مواردی این شامپانزه­ ها رها شده و یا فرار میکردند.
امروزه نه تنها آمار حمله­ های ناشی از شامپانزه­ های خانگی سیر صعودی به خود گرفته، بلکه شواهد موجود دال، بر مواجه با موجوداتیست که ممکن است شامپانزه­ های وحشی باشند.
و حالا، جانوریابان و پستاندارشناسان برنامه در جستجوی هیولا به کنکاش در این مورد میپردازد که، تا چه حد شامپانزه­ ها خشن میشوند؛ این برنامه ضمناً با بررسی مردابها و طبیعت بکر و تعداد جمعیت شامپانزه ­های وحشی در آمریکا، بدنبال تاثیرمثبت یا منفی محیط زیست بر حفظ بقای این جانوران میباشد.

 

تمساح ها در لوله های فاضلاب : تاریخ به ما می*گوید که وجود تمساح* ها در فاضلاب*های شهر نیویورک واقعیت دارد

 

وحشت بر فراز آسمان : در سرزمین باتلاقی تکسارکانا، یک جانور افسانه ­ای ساکنین شهر کوچک آرکانزاس را شکار کرده است.
داستان آنها در فیلم مشهوری به عنوان ‘افسانه ­ی نهر باگی’ جاودانه شد.
حوادث واقعی شامل یک سری حملات شبانه می­شدند که نه تنها ترس و وحشت بلکه آثار قابل توجهی نیز از خود بر جای گذاشتند.
اما این شواهد فقط محدود به حوادث تاریخی نیستند.
سرنخهای علمی تا امروز همچنان ادامه دارند و به هیولای نابکاری اشاره می­کنند که مخفیانه در دل جنوب گام برمی­دارد، ردیابان آموزش ­دیده او را به چشم می­بینند و ردپا و فضولاتش پیدا می­شوند.
قوی­ترین مدارک با استفاده از آخرین آزمونهای علمی مورد بررسی قرار می­گیرند و دو تیم برنامه ­ی ‘جستجوی هیولا’ ناحیه­ ی جستجو را با استفاده از کایاکها و سوار بر اسب، جدا می­کنند و در اعماق قلمرویی نفوذ می­کنند که ممکن است جایگاه شکارچی باتلاق باشد.

 
گربه های نیویورکی : گربه‌های بزرگی مشغول پرسه‌زنی در بخش‌هایی از آمریکا هستند که ممکن است علاقمند به گوشتخواری باشند.
شاهدان در ایالت نیویورک می‌گویند گربه‌های بزرگ سیاهی را دیده‌اند که احتمالا جمعیت گوزن‌ها را تعقیب کرده و می‌کشند.
هر چند که از خانواده گربه‌های بزرگ تنها جگوارها و پلنگ‌ها ظاهر سیاهی دارند و هیچ یک از این گونه‌ها نیز بومی شرق ایالات متحده نیست.
آیا چنان که تردیدگرایان اشاره می‌کنند، این صرفا ذهن است که ما را فریب میدهد؟
یا اینکه ممکن است گربه‌های غیربومی فراری و خطرناک رها شده باشند؟
گروهی سرشناس متشکل از ردیاب‌ها، دانشمندان و متخصصان از برنامه ‘جستجوی هیولا’ آخرین وسایل نظارت و مراقبت را برای جستجوی مدارکی از این هیولا مستقر می‌کنند پیش از آنکه دست به کشتار بزند.

 

آخرین دایناسور : در این قسمت از برنامه “درجستجوی هیولا” از آخرین تکنولوژی برای یافتن موجودات افسانه­ای بهره می­گیرد. قرنهاست که در اقصی نقاط جهان، مردم با این موجودات اسرار آمیز برخورد میکنند. در طی تاریخ بشر، رویت این موجودات سرمنشاء افسانه ­های بیشماری شده است. در این سری از برنامه سعی شده تا با استفاده از منابع تاریخی و کاوشهای علمی، وجود این پدیده به آزمایش گذاشته شود.

 
موبی دیک در واقعیت: او جانوری افسانه‌ای و مرموز است، به‌ شکلی غیرقابل تصور بزرگ. این جانور به‌خاطر حمله بدون هیچ اخطاری شهرت دارد. او حیوانی است که می‌تواند بدون هیچ مشکلی شما را بکُشد. ‘جستجوی هیولا’ درجستجوی حقیقتِ پشت این افسانه، درباره این جانور نایاب و مهاجم است.
 

کروکودیل و قتل : در این قسمت از برنامه برای پیدا کردن موجوداتی افسانه‌ای از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند. در طول قرن‌ها و در تمام جهان٬ صدها مورد مشاهده‌ی اسرارآمیز وجود داشته‌ است. در طول تاریخ٬ این مشاهدات منجر به تولد داستان‌های بی‌شماری شده‌اند. این مجموعه با بهره‌گیری از منابع تاریخی در کنار آزمایشات علمی احتمال وجود این پدیده را ارزیابی می‌کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *