خلاصه قسمت های فصل چهارم گفتگو با ستارگان

قسمت 1 – لانس آرمسترانگ : نیل د گراس تایسون مصاحبه‌ی خود با لنس آرمسترانگ، دوچرخه‌سوار بحث‌برانگیز، را نمایش می‌دهد و به مهمانان دیگر می‌پیوندد تا درباره‌ی علم دوچرخه‌سواری و اخلاق افزایش عملکرد بحث و گفت‌و‌گو کند.

 
قسمت 2 – سیلویا ارل، فبین کوستو و آدرین گِرِنِر :

 
قسمت 3 – مواجه علمی تخیلی با وزارت دفاع : میزبان این برنامه نیل دگراس تایسون برای بررسی تداخل موضوعات علمی-تخیلی، تکنولوژی، دفاع ملی و جلوه یک ربات خود آگاه به مهمانان ویژه‌ای می‌پیوندد و به گفتگو می‌پردازند.

 
قسمت 4 – کریم عبدالجبار : افسانه‌یNBA، کریم عبدالجبار، در بخشی که به علم و تاریخ بسکتبال اختصاص دارد، به میزبان برنامه، نیل دِگراس تایسون، می‌پیوندد.
 
قسمت 5 – ناوبری فلکی : ناوبر ماهر، ناینوا تامپسون، و مهمان متخصص، فرانک رید، به نیل دِگراس تایسون می‌پیوندند تا درباره‌ی علم ناوبری برای جهت‌یابی بدون استفاده از ابزار بحث و گفتگو کنند.
 
قسمت 6 – کیتی کوریک : میزبان برنامه، نیل دِگراس تایسون، مصاحبه‌اش با مجری مشهور اخبار، کیت کوریک، را در بخشی که به محل تقاطع علم و روزنامه‌نگاری اختصاص دارد، نمایش می‌دهد.
 
قسمت 7 – جیمز کامرون : جیمز کامرون همه‌چیز را در بخش داستان‌سرایی، کاوش و علم به اشتراک می‌گذارد: از آنچه که الهام‌بخش فیلم آواتار شد، تا شیرجه‌ی خودش به عمیق‌ترین نقطه‌ی ماریانا تِرِنچ.
 
قسمت 8 – کوین اسمیت : میزبان این برنامه نیل دگراس تایسون، با کوین اسمیت،فیلم‌ساز، در این قسمت مصاحبه خواهد داشت. و اخترفیزیک‌دان چارلز لیو به عنوان مهمان به این مصاحبه می‌پیوندد که این قسمت به موضوعات علمی-تخیلی و علم ابرقهرمانان اختصاص داده شده است.
 
قسمت 9 – کیتی پری : میزبان این برنامه نایل دگراس تایسون، و اخترفیزیک‌شناس، چارلز لیو، و ساشیر زاماتا، کمدین، به عنوان مهمانان، پیرامون اسرار دنیای ما به گفتگو می‌پردازند.

 
قسمت 10 – استیون هاوکینگ : استیون هاوکینگ، فیزیک‌دانی که شهرت جهانی دارد، به نیل دگراس تایسون می‌پیوندد تا در این قسمت از گفتگو با ستارگان، درباره اسرار کیهان گفتگو کنند.
 

قسمت 11 – سفر فضایی در میان ستاره ها : مهندس، فیزیک‌دان و فضانورد پیشگام ناسا دکتر مائل جمیسِن به نیل دگراس تایسون می‌پیوندد و در این قسمت بر چالش‌های سفر بین‌ستاره‌ای تمرکز می‌کنند.
 
قسمت 12 – آلن آلدا : بازیگر مشهور جهانی و حامی علم ارتباطات، الن آلدا به نیل دگراس تایسون می‌پیوندد تا در این‌باره صحبت کند که چگونه جامعه‌ی علمی می‌تواند به بهترین نحو به مردم عام آموزش دهد، با آن‌ها ارتباط برقرار کند، و مطالب را با آن‌ها به اشتراک بگذارد..

 
قسمت 13 – استیون کلبر : نیل دگراس تایسون، در این قسمت همراه با استیون کلبر، کمدین و مجری برنامه «آخر شب»، درباره سرگرمی و نقطه تلاقی اش با کمدی، علم و سیاست صحبت می‌کند.
 
قسمت 14 – سم هریس و علمِ اعتقاد : : سَم هَریس، عصب‌شناس و نویسنده، به نیل دگراس تایسون می‌پیوندد تا در این قسمت از برنامه درباره اراده آزاد، مذهب، و مواد مخدر روان‌گردان به بحث بنشینند.
 
قسمت 15 – فرانک آز و علم عروسک گردانی : نیل دگراس تایسون مجری برنامه، مصاحبه‌ی خود با فرانک آز، عروسک‌گردان را در این برنامه پخش خواهد کرد که به دلیل شخصیت‌های پرطرفداری چون هیولای شیرینی و یودا، شناخته می‌شود.
 

قسمت 16 – کلی اسلیترو علم موج سواری : نیل دگراس تایسون مجری برنامه گفتگو با ستارگان، با موج‌سوار قهرمان جهان، کلی اسلیتر مصاحبه‌ای خواهد داشت.
 
قسمت 17 – اسکات کلی فضانورد : نیل دگراس تایسون مجری برنامه، مصاحبه‌ی خود با اسکات کلی، فضانورد و فرمانده‌ی سابق ایستگاه بین‌المللی فضا را نمایش خواهد داد و به یک بحث و گفتگو می‌پیوندد که بر سر علم و چالش‌های پرواز طولانی انسان در فضا است.
 
قسمت 18 – سرگذشت واقعی اشخاص پنهانیِ ناسا :
نویسنده‌ی کتاب «چهره‌های پنهان»، مارگوت لی شترلی، و خواننده جنل مونِی، به نیل دگراس تایسون می‌پیوندند و در این قسمت درباره‌ی برنامه‌های مدرن فضایی، کامپیوترهای انسانی و افسانه مسابقه‌ی فضا به بحث می‌پردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *