خلاصه قسمت های ماجراجویی های ارزان

مالزی : در این قسمت مرتضی به کوالالامپور پایتخت کشور مالزی و همچنین جزیره کوچینگ سفر میکند، در کوالالامپور
برج های پتروناس، نمای ٣۶٠ درجه از برج کوالالامپور، معابد بودایی و یکی از بزرگ ترین مراکز خرید پایتخت را
میبینیم و همینطور سری به یک رستوران ایرانی میزنیم. در جزیره کوچینگ جنگل های استوایی و صخره هایی بازمانده از
میلیونها سال قبل رو میبینم و همینطور از معابد بودایی و دهکده فرهنگ ساواراک بازدید میکنیم و در نهایت با جیمز بروک آشنا میشویم که مردم کوچینگ از او به عنوان یک قهرمان یاد میکنند.
 

کامبوج : در این قسمت مرتضی به شهرهای پنوم پن پایتخت کامبوج و همینطور سیم ریپ پایتخت تاریخی کشور کامبوج سفر کرده تا از نزدیک بازدیدی داشته باشه از معابد هزار ساله انکور وات در شهر سیم ریپ و همینطور موزه هایی مربوط به دوران سیاه تاریخ معاصر کشور کامبوج

 

چین : در این قسمت از مجموعه ماجراجویی های ارزان مرتضی به کشور چین سفر کرده، پرجمعیت ترین کشور دنیا با تاریخی بسیار طولانی که در تنها در ۴٠ سال تونسته تبدیل به یکی از قدرتهای اقتصادی دنیا بشه، شانگهای شهری مدرن، و پکن شهری سنتی، با بزرگترین سازه ساخته شده بشر در جهان.

 

مغولستان : مغولستان کشوری پهناور با طبیعتی فوق العاده است، در این قسمت مرتضی یادبود چنگیز خان را از نزدیک میبیند، طبیعت وحشی مغولستان سالانه پذیرای ۴٠٠ هزار توریست در سال است.
 

استرالیا : در این قسمت مرتضی به دو شهر سیدنی و ملبورن سفر میکند، ملبورن به عنوان مرکز هنر و فرهنگ در استرالیا شناخته می شود و همچنین یک منطقه توریستی به نام دوازده حواریون رو میبینیم، در سیدنی به دیدن اپرا هاوس و پل معروف هاربر میرویم و همچنین از یک منطقه کوهستانی مربوط به دوره ژوراسیک بازدید میکنیم.
 

هند : در این بخش از مجموعه ماجراجویی های ارزان مرتضی به هند سفر کرده تا این کشور بسیار
بزرگ و پرجمعیت رو از نزدیک ببینه، معبد طلایی در شهر آمریتسار، معابدی مربوط به سلسله مغول در دهلی و همچنین بنای مشهور تاج محل و دژ سرخ در اگرا
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *