خلاصه قسمت های مستند بررسی مغز با دیوید ایگلمن

قسمت اول
در قسمت اول نشان خواهیم داد که رنگ هایی که جهان اطراف خود می بینیم همگی ساخته مغز خود ماست و این مغز ماست که هرکدام از رنگ ها را از هم جدا می کند.
 
قسمت دوم
در این قسمت از مجموعه با فرآیند شکل گیری احساسات و خاطرات و شخصیت ما آشنا می شویم و اینکه چگونه مغز ما باعث شکل گیری این مسائل می شود.تقریبا همه ما می دانیم که شکل گیری شخصیت انسان از زمان کودکی آغاز می شود و درطی دوران زندگی دچار تغییرات می شود.
 
قسمت سوم
در قسمت سوم با قسمتی از وظیفه مغز که کنترل باور ها و اعتقادات و افکار ما را بر عهده دارد آشنا می شویم.
 
قسمت چهارم
در این قسمت خواهید دید که سیستم مغز ما در همه تصمیم گیری های ما نقش اساسی ایفا می کند.
 
قسمت پنجم
در قسمت پنجم به روابط اجتماعی مغز اشاره خواهد شد و اینکه چگونه مغز برای زندگی و ادامه حیات به ارتباط برقرار کردن با دیگران نیازمند است.یک مثال خوب در این قسمت آزمایش مغز یک نوزاد ۱۰ ماهه است که چگونه می تواند یک انسان قابل اعتماد را از غیر قابل اعتماد تشخیص دهد.
 
قسمت ششم
در آخر با آینده پیش روی مغز ما و تغییراتی که در آینده خواهد داشت روبرو می شویم.مغز ما به گونه ای عمل می کند که امکان سازگاریبا محیط را دارد.با کامرون مات آشنا خواهیم شد.فردی وه با اینکه نصف مغز او برداشته شده است با این حال نیمه باقی مانده مغز او توانسته وظایف نیمه دیگر را برعهده بگیرد.این مثال قبلیت انطباق پذیری مغز انسان در مواجه با مشکلات آینده را توضیح می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *