خلاصه قسمت های نابودی جهان با ده اتفاق

سیارک مرگ : میلیون سال پیش، برخورد یک سیارک به زمین مجموعه عوامل فاجعه‌باری را پدید آورد که باعث انقراض دایناسورها شد، اما اگر امروز بار دیگر یک سیارک با همان ابعاد به همان نقطه برخورد کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چگونه انسان مدرن امروزی با پدیده‌هایی مانند توفان سقوط سنگ‌ها و آوارها روبرو خواهد شد؟
پدیده هایی مانند ابرسونامی‌ها، آتش‌سوزی‌های غیرقابل کنترل، دمای هوای بسیار بالا و سوراخ شدن لایه‌ی ازن، چطور؟
اگر روند تخریب زمین به طور گسترده آغاز شود، چه کسانی نجات پیدا خواهند کرد…و چه کسانی نابود خواهند شد؟

 

سیاه‌ چاله‌ی بزرگ : تمدن بشری را خطراتی فاجعه‌بار اما پنهان از طرف آسمان تهدید می‌کند.

یک ابرسیاه‌چاله‌ی بسیار عظیم با سرعتی تقریبن معادل سرعت نور به سمت زمین در حال حرکت است.
در حالی که این قاتل آسمانی به سمت زمین حرکت می‌کند، نیروهای گرانشی باعث زمین‌ لرزه‌های عظیم، آتشفشان‌ها و سونامی‌هایی به بزرگی خواهند شد که تا به حال سابقه نداشته…

 

ستاره‌ی فراری : دو برابر بزرگتر از هر سیاره‌ی فراری دیگری در کهکشان.
چه اتفاقی خواهد افتاد اگر سیاره‌ی حلقه‌داری به بزرگی نپنون در مسیر برخورد با زمین ما باشد؟
تنها در زمان نزدیک به چهار ساعت، در حالی که مردم از وحشت فرار می‌کنند، جاذبه‌ی این سیاره، ماه را جدا خواهد کرد، بادهایی با سرعت مافوق صوت، و آتشفشان‌ها و زلزله‌هایی عظیم ایجاد خواهد کرد که در اثر آن سرانجام زمین متلاشی خواهد شد…

 

فوران عظیم : برای اولین‌بار در تاریخ بشر، یک فوران عظیم آتشفشانی در زمین رخ می‌دهد.

امواج این انفجار خیره‌کننده ساختمان‌ها را ویران خواهد کرد و سنگ‌های مذاب وارد شهرها خواهند شد و صداهای کرکننده جهان را احاطه خواهند کرد.
این روزِ بد برای سیاره‌ی زمین هنگامی بدتر خواهد شد که گازهای آتشفشانی جلوی تابش خورشید را بگیرند، زنجیره‌های غذایی شکسته شوند، و قحطی شدید آینده‌ی انسان را تهدید کند…
 

جنگ اتمی : جنگ جهانی سوم روزی آغاز می‌شود و کابوس اتمی سرانجام واقعیت پیدا خواهد کرد. در آن روز هزاران بمب هیدروژنی بزرگ‌ترین شهرهای جهان را با خاک یکسان خواهد کرد.
بارش مرگبار خاکسترها و آوار، یک زمستان هسته‌ای را برای زمین رقم خواهد زد و ناگهان عصر یخبندان آغاز خواهد شد.
در این عصر یخبندان، قحطی و گرسنگی انسان را در آستانه‌ی انقراض قرار خواهد داد.
 

فوران پرتو گاما : بزرگ‌ترین انفجار تشعشعات کیهانی در جهان تنها چند ثانیه زمان لازم دارد تا زمین را در هم بکوبد.

وقتی پرتو گاما حاصل از برخورد دو ستاره، وارد اتمسفر می‌شود، این تشعشعات مرگبار به سرعت زندگی را در نیمی از سیاره‌ی زمین نابود خواهد کرد.
در سمت دیگر سیاره‌ی زمین، آمریکا شاهد مرگ آرامتری خواهد بود در حالی که تابش‌های فرابنفش و گرسنگی، نسل انسان را منقرض خواهد کرد.
در این شرایط چگونه آخرین انسان‌های باقی مانده نجات پیدا خواهند کرد؟

 

توفان خورشیدی : هنگامی که توفان خورشیدی (تکه‌ای بزرگ از خورشید) به زمین اصابت کند سیستم‌های الکتریکی سیاره‌ی ما نابود خواهد شد. در این شرایط سرنوشت تمدن بشری چه خواهد بود؟

 

خارج شدن زمین از مدار : چه اتفاقی می‌افتد اگر برای نخستین بار پس از چهار و نیم میلیارد سال، زمین از مدارش خارج شود؟… آیا در این صورت سیاره‌ی ما به خورشید برخورد خواهد کرد؟ در این صورت نابودی زمین ۶۵ روز طول می‌کشد که با توفان‌های بزرگ، و توفان‌های شن عظیم همراه خواهد بود… در این شرایط دمای زمین به بیش از ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و تمام موجودات زنده را نابود خواهد کرد.

 

تهاجم فرازمینی‌ها : هنگامی که فرازمینی‌ها حمله‌ای تمام عیار به زمین را آغاز کنند، انسان‌ها در خیابان‌ها کشته خواهند شد و جسد‌هایشان رها خواهد شد، دولت‌های جهان نابود خواهند شد، شهرها ویران می‌شوند و یک ویروس مرگبار همه‌جا گسترش پیدا خواهد کرد.

آیا روزی بشر با حمله‌ی فرازمینی‌ها منقرض خواهد شد؟

 

فاجعه در اعماق دریا : جریان اقیانوسی، آب‌و‌هوای سراسر کره‌ی زمین را تنظیم می‌کند.

اما هنگامی که جریان اقیانوسی ناگهان متوقف شود، بدترین بلاهای آب‌و‌هوایی بر زمین نازل خواهد شد: کولاک، توفان‌های عظیم، آتش‌سوزی‌های بزرگ و گسترده، خشکسالی‌های وسیع، و بالا آمدن سطح آب دریاها.
هیچ جایی در روی زمین از این فجایع اقلیمی در امان نخواهد بود و این تهدیدی جدی است که پایان تمدن انسانی را در پی خواهد داشت.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *