خلاصه قسمت های کلینیک حیوانات

 
جراحی مرغ عشق : در برنامه‌ی این هفته، یک سگ پلیس از ناحیه‌ی ستون فقرات تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. اما آیا این سگ می‌تواند بار دیگر به کار بازگشته و وظیفه‌اش را انجام دهد؟ واحد اسب وضعیت کره‌اسبی را بررسی می‌کنند که بعید به نظر می‌رسد بتواند زنده بماند. و در نهایت یک طوطی با غده‌ای بزرگ در پایش به بیمارستان منتقل می‌شود. آیا دامپزشکان مسی می‌توانند زندگی و پای این طوطی را نجات دهند؟

 
پیش‌بینی برای پنگوئن : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، یک پنگوئن تاجدار فیوردلند که در یکی از سواحل محلی، گرسنه و بی‌رمق پیدا شده به واحد وایلدبیس منتقل می‌شود. این پنگوئن با محل زندگی طبیعی خود صدها کیلومتر فاصله دارد و در وضعی بحرانی به سر می‌برد. بررسی‌های بعدی نشان می‌دهد که پنگوئن از ناحیه‌ی چشم مجروح بوده و دامپزشکان وایلدبیس مجبورند تصمیمات دشواری اتخاذ کنند. اگر این پرنده دید کامل نداشته باشد نمی‌تواند شکار کرده و ماهیگیری کند. اگر دامپزشکان نتوانند چشم پنگوئن را درمان کنند، ممکن است به بهای مرگش تمام شود.

 

پرنده کمیاب : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، یک تاکاهه‌ی بسیار نادر به واحد وایلدبیس منتقل می‌شود. از این پرنده‌ی بومی نیوزیلند تنها ۲۰۰ قطعه در دنیا باقی مانده و بنابراین، ان‌گوتو بیماری با اولویت بسیار بالا است. ان‌گوتو ورو، یکی از دو پرنده‌ی زوجی بارور است که برای درمان شدن از جفت خود جدا شده است. برت گارترل دامپزشک با انجام یک جراحی ظریف، مشکل بیمار را برطرف می‌کند اما پرنده تا بهبودی کامل، زمان زیادی فاصله دارد و پس از آن باید مدت بیشتری از جفت خود جدا بماند.

 

معاینه راکسی : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، یک سگ باکسر که نشانه‌های بیماری به‌شدت نامتعارفی دارد به بیمارستان آموزشی دامپزشکی منتقل می‌شود. روکسی سگ جوانی است اما از وقتی که امروز صبح از خواب بیدار شده، تنها در مسیرهای دایره‌ای راه می‌رود. درحالیکه وضعیت روکسی به شدت رو به وخامت می‌گذارد، الیسون هارلند دامپزشک از یک متخصص عصب‌شناس دعوت به همکاری می‌کند. این پرونده، مورد چالش‌برانگیزی است که به تمامی مهارت‌ها و تجربه‌ی این دو نیاز دارد.
 

سگ تیتانیومی : تانا سگ باکسری است که تشخیص داده شده به سرطان پیشرفته‌ی استخوان مبتلا است. اما آیا او به اولین سگی تبدیل می‌شود که در نیوزیلند تحت جراحی قرار گرفته و یک فک تیتانیومی جایگزین فکش خواهد شد؟ ترابل گربه‌ای است که از سقف یک خانه سقوط کرده اما آیا او می‌تواند در جدال با مرگ پیروز شده و به زندگی بازگردد؟ در دپارتمان اسب، دامپزشکان مشغول درمان غده‌ای در صورت یک اسب هستند و زندگی و فعالیت حرفه‌ای اسب به موفقیت این درمان بستگی دارد.

 

پنگوئن فلج : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، مایکا جنسن دامپزشک، به یک پنگوئن آبی کوچک رسیدگی می‌کند که به جراحت از ناحیه‌ی نخاع مشکوک است. درمان چنین جراحت‌هایی معمولاً مشکل است و بهبودی می‌تواند روند آرام و بسیار پرکاری باشد. نزدیک به دو ماه بعد از ورود به وایلدبیس، آیا بیمار مایکا می‌تواند به طبیعت بازگردد؟
 

مراقبت ویژه از کروز : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، سگ بولداگی به نام کروز در حالیکه مشکل تنفسی شدید دارد به بیمارستان منتقل می‌شود. کروز به جراحی فوری نیاز دارد اما او در عین حال، به بیماری قلبی مبتلا است و برای قرار گرفتن تحت بیهوشی کامل، بیش از حد ضعیف است.جاناتان بری دامپزشک تلاش می‌کند قلب کروز را پایدار کند اما باید پیش از آنکه غش کردن‌های کروز مرگبار شود، او را از این وضعیت خارج کند.

 
نجات سینه سرخ : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، دامپزشکان مسی با یکی از کوچکترین بیمارانی که تا حالا با آنها برخورد کرده‌اند، کار می‌کنند. چرا که یک مارمولک سبز نورث‌لند به خاطر عفونت فک به این بیمارستان منتقل شده است. در همین حال، تیمی از واحد وایلدبیس برای نجات سینه‌سرخ‌های بومی نیوزیلند عازم طبیعت می‌شوند. اما پیدا کردن و گیر انداختن این پرنده‌های کوچک به هیچ وجه ساده نیست. یک تیم از بخش خدمات مزرعه با دو گاو نر بسیار خشمگین و تهاجمی روبرو شده‌اند. اما این گاوهای نر کله‌شق بدون جنگیدن و مبارزه تسلیم نمی‌شوند.
 

دندان ببر : در برنامه‌ی این هفته، یک تیم جراحی به باغ‌وحش ولینگتون می‌رود تا یک ببر ۱۶ ساله‌ی سوماترایی را درمان کند. یک شاهین هریر، با بالی شکسته و روحیه‌ای تهاجمی به واحد وایلدبیس منتقل می‌شود. و تشخیص بیماری سگ یک مزرعه، همه را شگفت‌زده می‌کند.
 

اورژانس اسبها : یک اسب مسابقه در پیست مسابقه دچار سانحه شده و جانش به خطر افتاده است. یک لابرادور ۱۲ ساله از فاصله‌ی ۴۰۰ کیلومتری به دانشگاه مسی منتقل می‌شود تا تحت عمل جراحی گلو قرار گرفته و زندگی‌اش نجات داده شود. و یک دانشجوی دامپزشکی، تحقیقی بسیار مهم انجام می‌دهد. آیا لارو حشرات می‌تواند پاسخ یک مشکل بسیار قدیمی باشد؟
 

مهمان ویژه : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، دانشگاه مسی میزبان مهمانی بسیار مهم می‌شود. کمیلا پارکر- بوولز، دوشس کمبریج. کارکنان و بیماران بیمارستان آموزشی دامپزشکی مسی، بعد از گذراندن یک دوره‌ی آداب رفتار رسمی، برای خوشامدگویی به مهمان ویژه‌ی خود آماده می‌شوند. دوشس که توسط یک گروه امنیتی بزرگ و تعداد زیادی روزنامه‌نگار همراهی می‌شود، به پشت صحنه‌ی دپارتمان‌های وایلدبیس، اسب و خدمات مزرعه رفته و با کار این بخش‌ها آشنا می‌شود. دیدار دوشس از این بیمارستان آموزشی دامپزشکی تأییدی است از کار این بیمارستان و شهرتی که در سطح دنیا بدست آورده است.

 

زینای اسرارآمیز : این هفته در برنامه‌ی کلینیک حیوانات، واحد اسب بیمارستان با یکی از دشوارترین مواردی که با آنها روبرو بوده مواجه می‌شود. سنا اسب جوانی است که به بیماری اسرارآمیزی مبتلا شده و وقتی وضعیتش به سرعت رو به وخامت می‌رود، جراحی تنها گزینه‌ی ممکن می‌شود.اما در جریان عمل جراحی، مشکلی پیش می‌آید که لوکا پانیزی، جراح اسب، تا کنون با مشکلی شبیه آن مواجه نشده است. باید بررسی‌های بیشتری درباره‌ی وضعیت اسب انجام شود اما قرار داشتن سنا تحت بیهوشی موضعی، ایمنی تیم جراحی را نیز در معرض خطر قرار داده است.

 
سگ پنج هزار دلاری : در این قسمت یک سگ بوردر کالی پس از آنکه توسط اتومبیلی زیر گرفته می‌شود به بیمارستان آموزشی دامپزشکی منتقل می‌شود. تصاویر رادیولوژی نشان می‌دهد که هر دو پای جلوی لوکا به شدت شکسته شده و انجام یک عمل جراحی گران‌قیمت تنها گزینه‌ی ممکن برای حفظ جان او است.درحالیکه جان لوکا در خطر قرار دارد، جراح دامپزشک، اندرو وورث، رهبری تیم جراحی را به عهده گرفته و تلاش می‌کند تا استخوان‌های خرد‌شده‌ی لوکا را ترمیم کند. صاحبان لوکا تصمیم می‌گیرند هزینه‌ی عمل جراحی را متقبل شوند. جراحی‌ای که ممکن است تا 5 هزار دلار هزینه داشته باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *