خلاصه قسمت های گربه های بزرگ خاص

بوتسوانا , نبردی برای حفظ گله شیرها : در این مستند، گله ای از شیرها و تلاش آنها برای بقاء در بوتسوانا، کشوری که دارای بزرگترین شیرهای نر دنیاست را مشاهده کنید. زندگی در یک گله شیر با خطرات زیادی همراه است و توله شیرهای تازه به دنیا آمده بسیار ضعیف و آسیب پذیر هستند و چالش های گوناگونی آنها را تهدید می کند. از هر پنج توله فقط یکی به سن دو سالگی می رسد و سالها طول می کشد تا مهارت های شکار برای تبدیل شدن به یک شکارچی حرفه ای را بیاموزند. در این برنامه ببینید چطور بچه شیرها از بقیه شیرها در گله می آموزند، و چطور تاکتیک های ویژه برای شکار را فرا می گیرند. پس از چند سال، شیرهای نر جوان باید گله را ترک کنند و گله دیگری برای خود بیابند. ببینید کدام شیر رهبر این گله خواهد شد.

 
شباهت های رفتاری : به بررسی و مقایسه الگوی رفتاری گربه های خانگی و پسرعموهای وحشی و اجداد آنها می پردازیم تا رفتارهای روزمره گربه ها را بهتر درک کنیم.
 
گربه سانان در طوفان : در سرزمینی که بارش باران بسیار کم و کوتاه مدت است، بزرگترین گربه سانان آفریقا نمی توانند منتظر طوفان و بارش باران بمانند. یا باید شکار کنند یا از گرسنگی بمیرند. مستند گربه سانان در طوفان، گله شیرها و چیتا هایی که به خاطر قدرت طبیعت تحت فشار شدید قرار گرفته اند را از نزدیک به تصویر می کشد.

 

رقبای ابدی: سگ ها و گربه ها :
سگ ها و گربه ها – آموخته اند چگونه با یکدیگر کنار بیایند، اما در طبیعت وحشی این موضوع صدق نمی کند. یک کفتار را در میان آنها بیاندازید تا مشخص شود چگونه اختلافات آنها علنی می شود…..غذای یکدیگر را می دزدند، به همدیگر حمله می کنند و بچه های یکدیگر را می کشند.

 
نبردی برای حفظ گله شیرها : در این مستند، گله ای از شیرها و تلاش آنها برای بقاء در بوتسوانا، کشوری که دارای بزرگترین شیرهای نر دنیاست را مشاهده کنید. زندگی در یک گله شیر با خطرات زیادی همراه است و توله شیرهای تازه به دنیا آمده بسیار ضعیف و آسیب پذیر هستند و چالش های گوناگونی آنها را تهدید می کند. از هر پنج توله فقط یکی به سن دو سالگی می رسد و سالها طول می کشد تا مهارت های شکار برای تبدیل شدن به یک شکارچی حرفه ای را بیاموزند. در این برنامه ببینید چطور بچه شیرها از بقیه شیرها در گله می آموزند، و چطور تاکتیک های ویژه برای شکار را فرا می گیرند. پس از چند سال، شیرهای نر جوان باید گله را ترک کنند و گله دیگری برای خود بیابند. ببینید کدام شیر رهبر این گله خواهد شد.

 
گربه های طوفان : در سرزمینی که بارش باران بسیار کم و کوتاه مدت است، بزرگترین گربه سانان آفریقا نمی توانند منتظر طوفان و بارش باران بمانند. یا باید شکار کنند یا از گرسنگی بمیرند. مستند گربه سانان در طوفان، گله شیرها و چیتا هایی که به خاطر قدرت طبیعت تحت فشار شدید قرار گرفته اند را از نزدیک به تصویر می کشد.

 

دو رقیب همیشگی: سگ و گربه : سگ ها و گربه ها – آموخته اند چگونه با یکدیگر کنار بیایند، اما در طبیعت وحشی این موضوع صدق نمی کند. یک کفتار را در میان آنها بیاندازید تا مشخص شود چگونه اختلافات آنها علنی می شود…..غذای یکدیگر را می دزدند، به همدیگر حمله می کنند و بچه های یکدیگر را می کشند.
 

بازگشت شیر : پانزده سال است که هیچ کس غرش شیر را در طبیعت رواندا نشنیده است، اما قرار است این وقفه به پایان برسد. در اواخر امسال، چندین شیر به پارک ملی آکاگرا آورده خواهند شد. اما خو گرفتن با زندگی در این نقطه از آفریقا کار آسانی نیست.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *