خلاصه قسمت های گشتاپو

شمشیر شکل میگیرد : در سیاه ترین روزهای دوران رایش سوم، وحشتناک ترین صدا، صدای کوبیدن بر درب بود. تمام کسانیکه در زیر استقرار نازی ها زندگی می کردند، از سازمانی سرّی وحشت داشتند. سازمانی که هیتلر آن را مرگبارترین سلاح خود می نامید. بدون آن هیچ یک از جاه طلبی های هیتلر تحقق پیدا نمی کرد. این سازمان، به عنوان ابزاری برای ایجاد وحشت داخلی، همتایی نداشت. ولی تا کنون داستان کامل آن بازگو نشده است. این سازمان گشتاپو نام داشت

 

شمشیر بیرون می آید : گشتاپو ظرف 6 سال پس از آغاز فعالیتش از یک پلیس مخفی محلی به یکی از عناصر حیاتی در ظهور و گسترش راش سوم تبدیل می شود .
این گروه تحت رهبری مدیر ناشناس خود تبدیل به ابزاری برای ایجاد ترس شده بود که موفقیتش برای از بین بردن نیروی مقاومت بسیار بالا بود و همتایی نداشت .
تا سال 1939 تعداد کمی از مردم جرأت مخالفت در برابر هیتلر یا رایش رو داشتند . این هدف هیتلر بود او آمادگی داشت تا بدون وجود مخالفان قدم بعدی را در راه پیشبرد نقشه ی اصلیش بردارد .
گشتاپو نیز وارد یک مرحله ی بین المللی جدید شده و نقش تازه ای را برعهده گرفته بود

 
شمشیر خرد می شود : سال 1942, زمانی که ارتش آسمان از بخش عظیمی از اروپا عبور می کند,نیرومندترین سلاح وحشت هیتلر یعنی گشتاپو که در همه جا گسترده شده و نیروی مقاومت را در هم می شکندو راه حلی نهایی هیتلر که همان نابودی همه ی یهودیان است را به اجرا در می آورد.
نیرویی که در ابتدا به عنوان نیروی پلیس مخفی محلی کار خود را آغاز کرد و اکنون بر زندگی و مرگ میلیون ها نفر تسلط داشت. زما نی که رش سوم به سوی نابودی پیش می رفت و هیتلر در پناهگاهش خشمگین بود,گشتاپو حد جدیدی از بی قانونی و وحشی گری را می آزمود.
اما پس از جنگ ,افسران آن به راحتی ناپدید شدند و سرنوشت خالق گشتاپو رازی سربه مهر باقی ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *