خلاصه قسمت های فصل اول لذت زندگی‌ با تکنولوژی

قسمت 1 : در اولین قسمت از این برنامه «الکسیس» و «مارکوس» به کوه‌های آلپ در فرانسه سفر کرده‌اند و «الکسیس» تلاش می‌کند «مارکوس» را متقاعد کند تکنولوژی همیشه مزیت‌های زیادی به همراه دارد. الکس از تجهیزات خوبی استفاده می‌کند مانند: کفش مخصوص برف، دوچرخه‌های مخصوص برف، «جت پک» و …در این میان البته «مارکوس» راهی پیدا می‌کند تا کفش‌های مخصوص «اکسیس» را شکست دهد و زودتر از او به قله برسد…
 
قسمت 2 : در این قسمت «الکسیس» تلاش می کند «مارکوس» را متقاعد کند که حتا اگر همه‌ی امکاناتی که در جهان می‌شناسیم دیگر وجود نداشته باشد، باز هم تکنولوژی می‌تواند ما را نجات دهد. او برای اثبات نظر خودش، «مارکوس» را به یک منطقه‌ی دورافتاده در طبیعت وحشی می‌برد؛ جایی که او به مدت دو روز مجبور است بدون دسترسی به انواع امکانات عمومی و تنها با تکیه به عقل و تکنولوژی زندگی کند. از درست کردن آتش با نوعی چراغ قوه‌ی قدرتمند گرفته تا تصفیه ادرار برای آشامیدن و …
اما اگر در شرایط آخر زمانی مورد حمله زامبی‌ها قرار بگیرند چه‌طور با آن‌ها روبرو خواهند شد؟
 
قسمت 3 : در این قسمت «مارکوس»، می‌خواهد به «الکسیس» ثابت کند ابزارهای پیشرفته و تکنولوژیک او در شرایط سخت از بین‌رفتنی هستند. او در سه آزمون «الکسیس» را به چالش می‌کشد: سیل، توفان بزرگ و زلزله… آیا ابزار تکنولوژیک «الکسیس» مانند تلفن همراه، «یو اس بی» و … از این آزمون‌ها سالم بیرون خواهند آمد؟ یا کارایی خود را از دست می‌دهند؟
آیا «مارکوس» موفق می‌شود «یو اس بی» را که ویدیویی در آن ذخیره کرده، از بین ببرد؟
 
قسمت 4 : در این قسمت «الکس» برای متقاعد کردن «مارکوس» به برتری تکنولوژی می‌خواهد با استفاده امکانات مختلف جدید کاری کند تا «مارکوس» ظاهر بهتری داشته باشد و به این ترتیب اعتماد به نفس بیشتری هم پیدا کند. «الکس» با استفاده از ابزارهای مختلف تکنولوژیک و اصلاح «مارکوس»، کاری خواهد کرد که اندام او متناسب‌تر و ظاهر او زیباتر به نظر برسد. اما پرسش این است که آیا ظاهر جدید مارکوس برای جنس مخالف هم جذاب خواهد بود؟
برخی از لوازمی که در این قسمت «الکس» به «مارکوس» معرفی می‌کند:
محرک ماهیچه برقی به نام «سیکس پد»
تاپ عضله‌ای «فانکی باد»
پیشبند ریش
«پولاک»، نوعی شوک الکتریکی برای جلوگیری از عادت‌های بد
موم مخصوص برای کندن موهای بینی

 
قسمت 5 : در این قسمت «الکسیس»، «مارکوس» را به اسکی می‌برد البته همراه با کلی لوازم جانبی، او حتا برای برف بازی هم تجهیزاتی به همراه آورده… البته «مارکوس» اعتقاد دارد که همه‌ی آن‌ها لوازم غیرضروری هستند! آیا «الکس» می‌تواند با تجهیزات پیشرفته‌ای مانند کمان گلوله برفی، عینک‌های مخصوص به همراه سرعت‌سنج، برف‌رو و … به «مارکوس» ثابت کند که با تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته می‌توان زندگی بهتر و لذتبخش‌تری داشت؟
 
قسمت 6 : این هفته «الکسیس»، می‌خواهد «مارکوس» را متقاعد کند که او می‌تواند با استفاده از تکنولوژی در روزهای تعطیل، بیشتر استراحت کند. «الکسیس» تجهیزات جدیدی با خود همراه آورده که می‌توان با استفاده از آن‌ها کارهای مختلف را به آسانی انجام داد. برخی از ابزارهایی که این هفته با آن‌ها آشنا می‌شویم: دستگاه تا کردن لباس، چیپ «آراِف‌آی‌دی» که با گوشی موبایل کار می‌کند و می توان به وسیله‌ی آن فهمید که جوراب چند بار شسته شده و همچنین لنگه‌ی آن را به راحتی پیدا کرد. دستگاه بعدی که «الکسیس» به «مارکوس» معرفی می‌کند «تِرمومیکس تی‎اِم ۵» نام دارد که کار ۱۵ دستگاه آشپزخانه را انجام می‌دهد. مانند: ترازو، همزن، خردکن، مخلوط کن و…
و سرانجام «الکسیس» دستگاه «فیت‎بیت چارج۲» را معرفی می‌کند که به مچ دست بسته می‌شود و ضربان قلب و میزان کالری مصرف شده را نشان می‌دهد… او همچنین دستگاه‌های جدید خودکاری را برای تمیز کردن پنجره‌ها دارد… اما آیا «مارکوس» قانع می‌شود تا برای راحتی و آسایش بیشتر در روزهای یکشنبه از این تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده کند؟

 

قسمت 7 : این هفته «الکسیس»، «مارکوس» را برای ناهار به یک رستوران مشهور دعوت کرده اما پیش از آن به دوچرخه‌سواری می‌روند. البته دوچرخه‌سواری که کمی متفاوت است: دوچرخه‌سواری با دوچرخه الکتریکی به قیمت ۳۵۰۰ پوند. اجزای مختلف این دوچرخه به آسانی از هم جدا می‌شود و می‌توان دوباره آن را به آسانی سوار کرد. اما واکنش «مارکوس» چه خواهد بود؟ آیا این بار سر تعظیم در برابر تکنولوژی فرود خواهد آورد؟…

 
قسمت 8 : این هفته هم «الکسیس» همچنان تلاش می‌کند تا رفیق بیست ساله‌اش، «مارکوس»، را قانع کند تا دربرابر تکنولوژی سر تعظیم فرود بیاورد. «الکسیس» قصد دارد این بار به «مارکوس» ثابت کند با استفاده از تجهیزات تکنولوژیکی می‌توان تجربه‌ی بهتری در اردو زدن آخر هفته و «کمپینگ» داشت.
اما آیا واقعا «مارکوس» می‌تواند در مسابقه‌ی ماهیگیری با ابزار پیشرفته‌ی تکنولوژیکی خودش، «الکس» را شکست دهد؟
برخی از تجهیزات جدید که «الکسیس» در این قسمت معرفی می‌کند:
تجهیزات ویژه چادر زدن که در ارتش لهستان استفاده می‌شود؛ چادری که می‌توان آن را مانند لباس بر تن کرد.
صندلی مخصوص اردو زدن که روی آن بخاری هم دارد.
دستگاه اسپرسو ساز دستی و چوب ماهی گیری مخصوص قرقره سرخود و تاشو

 
قسمت 9 : این هفته «الکسیس» تصمیم گرفته به «مارکوس» ثابت کند که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته می‌توانند سفر خوبی را تجربه کنند به خصوص در اطراف «لیک دیستریکت». «الکسیس» یک «ون» پر از تجهیزات پیشرفته دارد. اما آیا او می‌تواند با کمک تجهیزاتی مانند استفاده از پهپاد برای گله‌داری به جای سگ گله، چکمه‌ی «هیدرومستر جی.سی.بی.»، خودروی همه‌جارو و جت اسکی، «مارکوس» را تحت تاثیر قرار دهد؟
 

قسمت 10 : این هفته «الکسیس» در یک سفر به حومه‌ی شهر تلاش می‌کند «مارکوس» را متقاعد کند که با کمک تکنولوژی می‌تواند سفر بهتری داشته باشد. «الکسیس» گفته می‌خواهد بالاخره «مارکوس» را وارد قرن بیست‌و‌یکم کند. از ماشین برقی گرفته تا دستگاه آبیاری گیاهان و دستگاه پیشرفته‌ی تهویه هوا، از کتری‌های بسیار پیشرفته گرفته تا ریموت کنترل همه کاره و لوازم دیگر… اما آیا با این همه «مارکوس» بالاخره وارد قرن بیست‌و‌یکم خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *