آیا میدانستید با دوبله فارسی – ورق آلامینیوم , سیستم GPS

ا

aya

 
توضیحات : تا به حال به این فکر کرده‌اید که خمیردندان چطور راه‌راه است و یا لنز‌های طبی چطور ساخته می‌شوند؟ چگونه اجناس و کالا‌ها‌ی مختلف از کشوری به کشور دیگر و از آنجا به سوپر‌مارکت‌ها وارد می‌شوند؟ لاستیک‌ها‌ی ماشین از چه ساخته شده‌اند و چرا شیشه‌های تلویزیون‌های پلازما مسطح هستند؟ خوردن، نوشیدن، رانندگی‌، پرواز.
این‌ها فعالیت هایئ هستند که هر روز در اطراف اتفاق می‌افتند و معمولا به آنها توجهی‌ نمی‌کنیم. اما شما تا کنون به این فکر کرده‌اید که چای کیسه‌ای شما چگونه درست و پر می‌شود؟ چگونه فرودگاه‌ها از پس صدها‌هزارتن باری که روزانه به آنها وارد می‌شوند بر‌می‌آیند؟ و بالاخره چگونه کیسه هوای ماشین با چنین سرعتی‌ باز می‌شود؟ هرروزه ما بدون اینکه توجه چندانی بکنیم با تکنولوژی سرو کار داریم. در حمام، در ماشین و حتی در زمین گلف.
در این برنامه نگاهی‌ داریم به این که چگونه این کارها انجام می‌شوند و تمرکزی داریم بر روی برخی‌ از نمونه‌های شگفت‌انگیز.

 

نام مستند : آیا میدانستید (How Do They Do It?)
نام این قسمت : ورق آلامینیوم , سیستم GPS
زبان : دوبله فارسی
زمان : 20 دقیقه
کیفیت : HD 1080p (فوق العاده)
حجم : 271 مگابایت
فرمت :MKV

 

خلاصه داستان این قسمت
 
در این برنامه از مجموعه‌ ی “آیا میدانستید” به کارگیری سیستم‌ های راهبری ماهوارهای، شرایط صنعت حمل و نقل را در دنیای امروز دگرگون ساخته است. این سیستم‌ ها جهت هدایت وسائط نقلیه‌ ی گوناگون، از جت‌ های مسافربری گرفته تا تانکرهای بزرگ و خودروهای مورد استفاده برای رسیدگی به شرایط اضطراری، کاربرد دارند.اما ساخت ابزاری با توانائی تشخیص دقیق موقعیت خود در هر نقطه از کره‌ ی زمین و سپس انتخاب مسیری مناسب برای رسیدن به مقصد، چگونه ممکن می‌گردد؟

آلومینیوم، یکی از پرکاربردترین و مهم‌ ترین فلزات ِ مورد استفاده در صنایع گوناگون است. این فلز نه تنها در ساخت خودروها و دیگر ابزارهای پیشرفته به کار گرفته می‌شود، بلکه روزانه در میلیون‌ های آشپزخانه‌ ی موجود در سرتاسر دنیا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما فرآیند ساخت فویل‌ های آلومینیومی فوق باریک موجود در آشپزخانه‌ ها، به چه ترتیب است؟ با سفر به نقاط مختلف دنیا، این پرسش‌ ها را در برنامه‌ ی ” آیا میدانستید ” پاسخ خواهیم داد.

 

تماشای بخشی از این قسمت (کلیک کنید)
 
بخشی از این مستند رو در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/v/dhepy

 

خرید لینک دانلود (کلیک کنید)
 
 
 
 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian