خلاصه قسمت نابغه

قسمت 1 : این برنامه به بررسی چگونگی تبدیل شدن آلبرت انیشتین به یک نابغه خلاق، جسور، و یکی از بزرگترین دانشمندان قرن بیستم می پردازد.
 
قسمت 2 : نگاهی به زندگی شخصی آلبرت انیشتین خارج از سالن های دانشگاه و بررسی چالش های پیش روی او بعنوان یک همسر و پدر خوب و حفظ اصول اخلاقی در زمان آشوب های جهانی.
 
قسمت 3 : بعد از فارغ التحصیلی، آلبرت انیشتین جوان، برای یک شغل دانشگاهی در دنیایی سرشار از سنت ها و قوانین دست و پاگیر تلاش میکند. بالاخره شغلی پیدا می کند و قادر است تا میلوای باردار را پشتیبانی مالی کند، اما ناگهان تراژدی آغاز می شود.
 
قسمت 4 : در سالی که بعدها از آن با نام سال معجزه یاد می شود، آلبرت انیشتین همچنان در تقلا برای ایجاد تعادل بین کار در اداره ثبت اختراع و کار بر روی مقالات و نوشته های خود، بویژه تئوری نسبیت است.
 
قسمت 5 : انشتین شروع به تجربه زندگی دانشگاهی که سالها آرزو کرده است می کند، اما او در اجرای مسئولیت های خانوادگی خود ناتوان است. مجدداً دخترعمویش را برای ازدواج به او معرفی می کنند.

 
قسمت 6 : انیشتن به خاطر نزدیکی به محل کار خود و همچنین دیدن عشق جدیدش السا محل سکونت خانواده خود را تغییر می دهد. او قصد دارد تا تئوری خود را اثبات کند و همزمان ازدواجش به نقطه پایان نزدیک می شود.
 
قسمت 7 : نزدیک شدن زمان جنگ جهانی، وطن پرستی فریتز هابر، یکی از نزدیکترین دوستان آلبرت انیشتین او را برای شرکت در جنگ وسوسه می می کند و آلبرت و فریتز را در مقابل یکدیگر قرار می دهد.
 
قسمت 8 : انیشتین (با باری جفری راش) و همسرش السا (با بازی امیلی واتسون) تلاش میکنند پس از ظهور نازی ها از آلمان فرار کنند، اما با موانع غیر منتظره ای مواجه می شوند.
 

قسمت 9 : آلبرت انیشتین در آمریکا زندگی خود را آغاز می کند، اما خطرات در خارج از کشور همچنان زندگی او و همکاران سابق او را تهدید می کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *