خلاصه قسمت های آشپزی در خانه با نایجلا

قسمت 1 : در اولین قسمت از این برنامه «نایجلا» طرز تهیه چند غذایی جدید را به ما نشان می‌دهد مانند تخم‌مرغ‌های ترکی و همینطور چند غذای قدیمی مثل غذایی که نام آن را ملکه‌ی پودینگ‌ها گذاشته. برای تهیه یک غذای آسان در منزل که بتوان آن را سر میز با دوستان یا اعضای خانواده میل کرد، «نایجلا» ما را با طرز تهیه خوراک ساده‌ی مرغ و نخود سبز آشنا می‌کند. اما برای مواقعی که نیاز به تهیه سریع و فوری غذا داریم نیز نایجلا «براونی فوری» را پیشنهاد می‌کند.
 

قسمت 2 : این هفته «نایجلا» طرز تهیه چند غذای خوشمزه و آسان را به ما نشان می‌دهد. از خوراک «فاته‌»ی گوشت گوساله با انار و بادمجان همراه با سالاد بلغور گندم و سبزی‌های معطر گرفته تا کیک بستنی بسیار خوشمزه.
 
قسمت 3 : این هقته نایجلا ما را با چند غذای مخصوص رنگارنگ و متنوع اما آسان و آرامش‌بخش، آشنا می‌کند: ران گوسفند با سبزیجات معطر که همراه با سیب‌زمینی سرخ‌شده در روغن پر از سیر، پنیر فتا و ارگانو سرو می‌شود. خوراکی دیگر این هفته موس شکلاتی با روغن زیتون است. در ادامه با طرز تهیه میگوی نارگیلی همراه با سس مخصوص (ماست شیر نارگیل به همراه) به شیوه نایجلا آشنا می‌شویم.
 
قسمت 4 : این هفته نایجلا ما را با تهیه چند غذای مخصوص دیگر خودش آشنا می‌کند: تکه های گوجه فرنگی به همراه نان برشته شده‌ی طعم‌دار. در ادامه با تهیه یک بشقاب پاستا همراه با ماهی «آنچووی»، گوجه فرنگی و ماسکارپونه آشنا می‌شویم. اما طرفداران غذاهای «وگان» هم شاهد تهیه یک غذای مخصوص خواهند بود: سیب زمینی کاری شیرین که با تخم گشنیز و هالاپینو سرو می‌شود. و در پایان برای دسر با کیک مخصوص نایجلا که با کمپوت بلوبری سرو می‌شود آشنا می‌شویم.

 
قسمت 5 : این هفته همراه با نایجلا با چند خوراکی آسان و خوشمزه دیگر آشنا می‌شویم: تَست فرانسوی پارمزان، «پاولووا»ی رز و فلفل همراه با توت فرنگی و همچنین چند غذای لذیذ مانند کوفته‌ی گوشت بره، کاری تخم مرغ طلایی و چیزکیک شکلات سفید.
 
قسمت 6 : نایجلا این هفته هم ما را با طرز تهیه چند خوراکی خوشمزه و آرامش‌بخش دیگر آشنا می‌کند: خوراک مرغ با انگور قرمز و شراب مارسالا و کیک شکلاتی آمارتو. اما برای یک غذای ساده و لذیذ، شاهد تهیه پاستا همراه با صدف سیاه و سالاد مخصوص پنیر رگه آبی و همچنین تورتیلای تخم مرغ، ژامبون شور، پنیر آب شده و …خواهیم بود.

 
ویژه برنامه کریسمس :: کریسمس با جشن‌های مخصوص و هیجان و شادی از راه رسیده اما نایجلا در کنار این آتش‌بازی‌ها و جرقه‌ها ما را با طرز تهیه چند غذای آسان و آرامش‌بخش و البته خوشمزه آشنا می‌کند. غذاهایی که می‌توان آن‌ها را در خانه درست کرد و با دوستان یا اعضای خانواده میل کرد. در این قسمت ابتدا با تخم‌مرغ پخته شده‌ی مخصوص به همراه نوشیدنی کوکتل شروع می‌کنیم و سپس به سراغ اردک کباب شده با پرتقال، سویا و زنجبیل همراه با سیر می‌رویم. پوره سیب زمینی پنیر پارمزان گراتین و کلم قرمز با سس ترش و شیرین همراه با کرنبری، از جمله خوراکی‌های خوشمزه‌ی نایجلا در این قسمت هستند. اما برای دسر هم با تهیه پودینگ تافی و بستنی کاراملی خوشمزه آشنا خواهیم شد. و سرانجام به عنوان یک غذای ساده و سبک، شاهد تهیه‌ی خوراک سبزیجات مراکشی و شیرینی‌های شکلاتی برای صرف بعد از غذا خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *