خلاصه قسمت های آهن در آتش

قسمت 1 :این هفته آهنگران ما باید در انتخاب فولاد دقت بیشتری به خرج دهند تا بتوانند یک تیغه محکم بسازند. اما ایا تیغه‌هایی که آنها می‌سازند دربرابر آزمایش داورها مقاومت خواهند کرد؟ در این رقابت فقط دو تا از سلاح‌ها برای مرحله‌ی نهایی انتخاب خواهند شد. پس از آن آهنگران ۵ روز فرصت خواهند داشت تا در خانه چکش‌ها را تکمیل کنند و آنها را برای آخرین آزمایش نزد داورها بیاورند.
 

قسمت 2 : این هفته چهار آهنگر برای ساختن نوعی ابزار جنگی شبیه داس با هم رقابت می‌کنند. آن‌ها باید از کابل‌های ۱۵ سانتی‌متری فولادی، تیغه‌های تیز اما سخت و محکم بسازند. آنها برای ساخت این سلاح باید باید از روش‌هایی مانند جوشکاری و حرارت استفاده کنند.
 

قسمت 3 : این هفته چهار آهنگر شرکت‌کننده در مسابقه با یکی از سخت ترین چالش‌ها در تاریخ این مسابقه روبرو خواهند شد چون این‌بار باید بدون استفاده از نیروی الکتریسیته و ابزارهای الکتریکی و تنها با استفاده از دست و آتش سلح مورد نظر را بسازند.

 

قسمت 4 : عدد سه عدد جادویی است و این بار داوران از آهنگرهای شرکت کننده در مسابقه خواسته‌اند از سه نوع (یا بیشتر) وسیله‌ی فلزی روزمره نوعی شمشیر کوتاه بسازند. این هفته با وجود سختی‌های فراوان دو شرکت کننده موفق می‌شوند به مرحله فینال راه پیدا کنند. در ادامه‌ی مسابقه دو شرکت‌کننده‌ای که به فینال راه پیدا کرده‌اند برای ساخت سپرهای میخ‌دار به خانه فرستاده می‌شوند. اما کدامیک در آزمایش نهایی داورها برنده خواهد شد؟
 

قسمت 5 : این هفته در یک چالش سخت آهنگرهای شرکت‌کننده در مسابقه زمان کمی فرصت خواهند داشت تا با استفاد از قطعات فلزی یک ماشین سواری نوعی شمشیر تیز بسازند. از میان شرکت‌کننده‌ها دو نفر به فینال راه پیدا خواهند کرد و در آن مرحله هر کدام از آنها ۵ روز فرصت خواهند داشت تا شمشیر وایکینگی بسازند. اما کدامیک موفق می‌شوند آزمایش‌های سخت داورها را با موفقیت پشت سر بگذارند و برنده‌ی ده هزار دلار جایزه‌ی مسابقه شوند؟

 

قسمت 6 : این هفته گروه جدید آهنگرها در یک چالش سخت شرکت خواهند کرد. آنها باید چهار نوع فلز متفاوت را شکل بدهند و آنها را به سلاح‌هایی کاربردی تبدیل کنند. هرکدام از این فلزها سختی و مشکلات خاص خودش را دارد. در ادامه برنامه فقط دو آهنگر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند. در این مرحله آنها تنها پنج روز فزصت خواهند داشت تا یکی از مرگبارترین سلاح‌های سرد تاریخ را بسازند: چاقوی نپالی… کدام یک از دو فینالیست برنده جایزه ده‌هزار دلاری خواهد شد؟
 

قسمت 7 : این هفته چهار آهنگر شرکت‌کننده در مسابقه با چالشی غیرقابل پیش‌بینی روبرو می‌شوند. آنها باید بتوانند آهن و فولاد را که دو فلز مخالف هم هستند با هم مخلوط کنند و از آن یک سلاح کاربردی بسازند. پس از آزمایش‌های سخت داوران تنها دو نفر به مرحله فینال راه پیدا خواهند کرد. در مرحله فینال آنها فقط پنج روز فرصت خواهند داشت تا یکی از زیباترین شمشیرهای جهان یعنی شمشیر منحنی اتیوپیایی را بسازند…اما کدام یک از آنها برنده‌ی جایزه‌ی ده هزار دلاری مسابقه خواهد شد؟
 

قسمت 8 : این هفته آهنگرهای شرکت‌کننده در مسابقه باید از تیغه‌های غیرقابل استفاده سری قبل، سلاح‌های جدیدی درست کنند. پس از آنکه داورها سلاح‌های ساخته شده را مورد آزمایش قرار دادند تنها دونفر از آنها به مرحله فینال راه پیدا خواهند کرد و در آن مرحله پنج روز فرصت دارند تا نوعی شمشیر کوتاه افسانه‌ای قدیمی بسازند.

 

قسمت 9 : این هفته از آهنگران شرکت کننده در مسابقه خواسته شده تا از فلزات مختلفی که بهم جوش داده شده یک سلاح جدید بسازند. در ادامه تنها دو نفر از آنها به مرحله بعد راه پیدا خواهند کرد و در مرحله فینال باید شمشیر دو لبه‌ی افسانه‌ای هند به نام خاندا را بسازند.
 

قسمت 10 : این هفته چهار آهنگر شرکت‌کننده در مسابقه باید با استفاده از قطعات یک ماشین چمن‌زنی شمشیرهای خودشان را بسازند. در ادامه برنامه دو تن از شرکت‌کننده‌ها به مرحله فینال راه پیدا خواهند کرد. در این مرحله آنها باید تبر، یکی از مرگبارترین سلاح‌های سرد آسیایی را بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *