خلاصه قسمت های فصل اول اتومبیل های مردمی

قسمت 1 : جیمز برای پی بردن به چگونگی ابداع چرخ توسط انسان به آلمان، ایتالیا و روسیه سفر می کند تا داستان اختراع وسایل نقلیه برای حرکت دادن اجسام سنگین توسط دیکتاتورها را روایت کند. این مستند داستان طراحی خارق العاده، شکست مفتضح، جنگ، فریبکاری و تزویر را روایت می کند که یکی از بهترین (و بدترین) ماشین ها و شخصیت های قرن بیستم محسوب می شود. جیمز پی می برد که چگونه صنعت موتوری بریتانیا از فرصت استفاده می کند تا بر جهان تسلط یابد، و نشان می دهد که این سیاره بیش از هر چیز از ماشین ها نفرت دارد.
 

قسمت 2 : جیمز به دنیای عجیب و غریب میکروماشین ها سر می زند، و به چگونگی سرسختی و ترس از ازدحام باعث شد تا فجایع تراژیک مضحک اروپا به شکل سه چرخه های بدترکیب بریتانیایی، تله های مرگ فرانسوی و محصولات بلااستفاده آلمانی نمایان شوند. جیمز به میدان نبرد می پردازد تا یکی از بزرگ ترین رقابت های تاریخ خودرو را بررسی کند، و به ژاپن سفر می کند تا مسابقه شهری بین خودروهای اسپرت منیاتوری پیشرفته و پرفروش ترین خودروهای تاریخ را ببیند.
 

قسمت 3 : این قسمت تماما درباره قدرت و شکوه ماشین هایی است که سرانجام مردم را به خود امیدوار کردند. از رولزرویز که به قهرمان مردم تبدیل شد تا بلو-کولار که یک هزار آتش سوزی به راه انداختند، نشان می دهد که چگونه اشتیاق و ثروت محرک ابداع برخی از بزرگ ترین ماشین های تولیدی، شده اند. جیمز می کوشد تا دنیای آشفته سلسله مراتب شرکت های خودروسازی و فروشندگانی که در شهرهای مختلف سفر می کنند را نشان دهد، و علاقه شدیدش به جفت لامبورگینی و پورشه در دهه ۱۹۸۰ را یادآوری می کند. او فاش می کند که خودروهای مردم را انتخاب کرده است، خودرویی که می توان ادعا کرد بزرگ ترین خودروی تاریخ است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *