خلاصه قسمت های انسان در برابر طبیعت

اسکای آیلندز آریزونا : بر گرلیز در جزایر آسمانی آریزونا و سرزمین آپاچی هاست. با دمایی که بین چهار و پنجاه درجه تغییر می کنه، این مکان از ۲۵هزار متر مربع بیابان سوزان و کوه های سرد یخبندان درست شده که هر سال کوهنوردانی در اون ها گم و کشته می شن. با یک لباس پرواز که او رو تبدیل به یک گلایدر تک نفره ی پر سرعت می کنه، بِر بر فراز بیابان پرواز می کنه، به ما نشون می ده که چه طور می تونیم توی بیابان خشک آب پیدا کنیم، از باقی مونده ی یک هواپیما یک ماشین می سازه، با عقرب ها و مارها رو به رو می شه، از صخره های دهشتناک در ارتفاع بالا عبور می کنه و دشوارترین شرایطی رو که طبیعت خشن آریزونا می تونه جلوی روش قرار بده، به چالش می کشه.

 
جزیره بورنئو : در این قسمت از انسان در برابر طبیعت، بر گریلز به جنگل های بورنئو می ره و قبل از این که حتی پاش به زمین جنگل برسه باید اول از مراحل سختی گذر کنه. باران سیلابی تقریباً او رو می شوره و با خودش می بره و درجایی مجبور می شه از آبشاری پایین بره که می تونه به قیمت جونش تموم بشه. یک مار جنگلی که از بر تند و تیزتره ، دستش رو نیش می زنه، ولی فقط این مار نیست که قصد جون بر رو کرده ، بلکه او باید با یک سری زالو هم، که در جنگل خونه دارن، دست و پنجه نرم کنه. در مبارزه با دشواری هایی که جنگل بر سر راهش قرار می ده، سالم بیرون رفتن از این جنگل وابسته به یک قایق ساخته شده از بامبو هست. ولی آیا در رودخانه ای که بر اثر باران سنگین دچار تلاتم شده ، می شه از این قایق استفاده کرد؟
 

جزایر مالزی : بر گرلیز جایی در نزدیکی ساحل بورنئو و در یک مجموعه جزیره رها می شه. از لحظه ای که بر وارد ساحل می شه با یک جنگل انبوه و غیر قابل نفوذ، صخره های عظیم و مرداب های خطرناک رو به رو می شه… و برای پیدا کردن غذا مجبور می شه شب ها در عمق کم، شکار کنه. با تلاش برای ماهی گیری در عمق ۲۰ پایی و به دام انداختن یک خوک وحشی در خشکی ، جدال او با طبیعت ادامه پیدا می کنه. ولی آیا موفق می شه به مهمترین چیز، یعنی آب آشامیدنی، دست پیدا کنه؟
 

راهنمای جامع بقا : با استفاده از تمام تجربیات و ماجراجویی هاش، بر گریلز دور دنیا رو سفر می کنه و بهترین روش ها و تکنیک ها رو برای زنده موندن در طبیعت به ما نشون می ده، روش هایی که هر جا گیر کرده باشیم به دردمون خواهند خورد. از قطب گرفته تا جزایر کارائیب، از ساحل تا جنگل و از کوه تا بیابان، راهنمای جهانی بقا، مجموعه ای کامل از شرایط و پیشنهادات رو در بر می گیره. آیا در یک جزیره ی هاره ای گیر افتادین؟ بر بهتون نشون می ده چه طور می تونین بدون ماسک شنا کنین و ماهی بگیرین. آیا در بیابان گم شدین؟ بر بهتون نشون می ده چه طور می تونین آب آشامیدنی پیدا کنین. آیا در یک رودخانه ی جنگلی بدون قایق گیر افتادین؟ بر بهتون نشون می ده چه طور می تونین از اون جا، جون سالم به در ببرین. این برنامه بهترین های تجربیات بر رو از سرتاسر دنیا برای شما به ارمغان میاره.
 

جزیره جنوبی نیوزیلند : در حالی که بر گریلز داره با پاراشوت به جزیره ی جنوبی نیوزیلند می ره ، باید از روی بلندترین رشته کوه کشور هم در مسیرش به ساحل غربی،عبور کنه. یک قضاوت اشتباه باعث می شه که جایی فرود بیاد که مجبوربشه با یک سری آبشار دست و پنجه نرم کنه و یک برنامه ی بی نقص برای درست کردن پلی روی یک رودخونه بریزه. بر سعی می کنه که در جنگلی که سالی بیش از نه متر بارون توش میاد، خشک و گرم باقی بمونه و وقتی که یک حیوان رو در جنگل می بینه،تبدیل به یک شکارچی می شه و تصمیم می گیره اون رو شکار کنه. بعد هم در یک شرط بندی وارد یک رودخانه ی خیلی سرد می شه که می تونه خطر هیپوترمی رو براش در پیش داشته باشه.

 

بر گریلز و جیک گیلن هال در ایسلند : در این قسمت ویژه از انسان در برابر طبیعت، ستاره ی سینما جیک جیلنهال برای یک تجربه ی دو روزه در آیسلند به بر گریلز می پیونده. اون دو باید با هم کوکورانه راهشون رو از وسط یک کولاک پیدا کنن، از یک منطقه ی مواد مذاب عبور کنن، از تپه های یخی بالا برن و از یک رودخانه ی یخی بگذرن و همه ی این کارها رو در حالی انجام بدن که در یک باد صد کیلومتر در ساعتی و تگرگ گیر کردن. با رسیدن به آخر مسیر اون ها باید از دهانه ی مرتفع و ترسناک یک رودخانه و از روی طنابی عبور کنن که بالای یک ارتفاع سی متری قرار گرفته. بر حاضره این کار رو بکنه، ولی آیا جیک هم حاضره بدون بدل این نقش رو خودش بازی کنه؟

 

جزیره شمالی نیوزیلند : بر در جزیره ی شمالی نیوزیلند هست و مجبور می شه با یک جریان آب خیلی قدرتمند و آتشفشان دست و پنجه نرم کنه. برای گذر از یک رودخانه بر از یک تنه ی قدیمی و کنده شده ی درخت استفاده می کنه. هر غذایی که گیرش میاد می خوره ، که یکی از اون ها یک حشره ی بومی نیوزیلند به اسم وتای درختی هست. این حشره ی عظیم هشت سانتی متری، دندون های خیلی تیزی داره و مزه اش هم ظاهراً خیلی خوب نیست . بعد از این بر یک غذای خوشمزه تر رو پیدا می کنه: یک سری خرچنگ که اون ها رو در یک منبع طبیعی آب جوشان می پزه. بعد از پیدا کردن یک مسیر حمل چوب در آن سوی یک دریاچه، بر باید قبل از شنا کردن به یک محل امن ، اول از یک آبشار صخره ای خطرناک عبور کنه
 

سرزمین صخره‌های سرخ : بر گریلز در کنیون سرخ جنوب اوتا و در قلب آمریکای غربی وحشی هست. مجهز به تنها یک طناب از قله ی یک صخره ی بزرگ پایین میاد و در یک مکان تنگ گیر می افته. از مسیری که بوچ کسیدی و ساندنس کید گذشتن ، از میان طبیعت وحشی می گذره و خودش رو در ارتفاع صد پایی در بالای یک دره پیدا می کنه. بر دو بار بیهوده تلاش می کنه که از یک رودخانه ی خروشان بگذره تا این که مجبور می شه یک برنامه ی خیلی خوب برای این کار بریزه. آیا موفق می شه از رودخانه عبور کنه یا نه؟ به همه ی این ها، یکی از دیوانه وارترین ترفندهای هواپیمایی اش هم اضافه می شه.

 
چالش با طبیعت : در این برنامه ی ویژه از انسان در برابر طبیعت، بر گریلز بینندگان رو به پشت صحنه ی برنامه می بره تا اون ها رو به تیمش، که در تمام این برنامه ها و مکان های وحشی اون رو قدم به قدم دنبال کردن، معرفی کنه. چه زمانی که بر از یک هلیکوپتر پایین می پره، چه وقتی که یک غذای غیر قابل تصور رو می خوره، همیشه یک دوربین برای ثبت این فعالیت ها نزدیکش هست. این برنامه تیم بر رو به شما معرفی می کنه، نشون می ده که چه طور برنامه رو می سازن و در اکثر موارد سالم و سربلند از پسش بر میان. یک موقعیت استثنایی برای دیدن اتفاقاتی که در تیم می افته و قصه هایی که افراد مختلف برای گفتن دارن.

 

ایسلند : در این قسمت از انسان در برابر طبیعت، بر گریلز روی یک سطح یخی فرود میاد که دهانه ی یک آتشفشان آیسلندی رو پوشونده. در کولاک، جلو رفتن کار سختیه، و در مسیرش باید از یخ و یک منطقه ای از گل جوشان عبور کنه. برای رسیدن به ساحل باید جریان آب رو دنبال کنه، حتی اگر گاهی این جریان مسیرش از یک دره ی خیلی عمیق باشه. مکانی که توش قرار گرفته شرایط چندانی رو برای پیدا کردن غذا فراهم نمی کنه و چیزی جز ماهی خام و تعدادی کرم برای خوردن پیدا نمی شه، ولی در همین شرایط یک سری چیزهای خوب، مثل استخرهای آب گرم و خزه، برای حفاظت کردن از لباس هاش هم پیدا می شه. در کم جمعیت ترین کشور اروپا، آیا بر می تونه با گذر از رودخانه های وحشی و خطر همیشگی سیل، راهی به آبادی پیدا کنه یا نه؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *