خلاصه قسمت های انقلاب آمریکا

 
بوستون خونین : بوستون 1765 , اخیرا وضعیت زندگی در مستعمرات نسبتا آرام بوده است .
قطعا برای توماس نیز چنین بوده است . او پنجمین نسل بوستونی از خوشبختی و موفقیت سیاسی برخوردار بوده است .
پادشاه او را به عنوان رئیس دادگاه و معاون فرماندار یکی از بخش های مهم منصوب نموده است .
توماس سال ها یکی از موفق ترین تبعه ها بوده است البته تا الان …
 
از شورش تا انقلاب : در بهار 1775 خونریزی مستعمره ها را به خشم در آورده است .
این داستان شورش هایی است که بوستونی ها برای بدست آوردن انقلاب انجام داده اند .
 
بیانیه استقلال : آوریل سال 1776 ارتش آمریکا که به تازگی در بوستون پیروزی هایی کسب کرده بود از طریق خشکی به سمت نیویورک حرکت کرد .
آنان قهرمانان اعجاب انگیز آمریکایی بودند که انگلیسی ها را به عقب رانده بودند و در ده هزار نفراز ارتش نیرومند , تفکر جدیدی گرد آمده بود و آمریکا خواهان استقلال بود .
 
مسیر جنگ جهانی : در این قسمت ما وقایع بین مهمانی چای بوستون وتصویب قانون اساسی را گزارش می‌کنیم. بنجامین فرانکلین دولتمرد ارشد آمریکا، به پاریس می‌رود تا فرانسوی‌ها را وسوسه کند به جنگ با انگستان، دشمن مشترکشان بپیوندند. ویلیام هاو ژنرال بریتانیایی، در نبرد برندی واین نیروهای واشنگتن را شکست سختی می‌دهد و فیلادلفیا، پایتخت آمریکا را به عنوان غنیمت جنگی تصرف می‌کند. اما در شمال ژنرال آمریکایی دیگری وارد صحنه می‌شود. هوریشیو گیتس و جان بورگوین ژنرال بریتانیایی را در نبرد ساراتوگا شکست می‌دهد. همین پیروزی فرانسه را متقاعد می‌کند وارد جنگ شده و انقلاب آمریکا را به جنگی جهانی تبدیل کند
 

بازسازی یک ارتش : شکست های جورج واشنگتن بیشتر می شود و کم کم بعضی در مجلس، رهبری او را زیر سئوال می برند.
با وجود این مهمترین نگرانی واشنگتن حفظ وبازسازی ارتش ژنده، گرسنه وتحلیل رفته اش در زمستان بسیار سرد ولی فورج است.
ارتش آمریکا به کمک بارون فون اشتویبن و ناتاناییل گرین به نیروی جنگنده حرفه ای تری تبدیل می شود و واشنگتن با پس زدن بریتانیایی ها در نبرد مونماوث شهرتش را باز می یابد.
 

آتش جنگ در جنوب : دسامبر 1777 در حالی که چهارمین سال انقلاب آمریکا رو به پایان است .
شرایط جنگ پیچیده می شود .
پیروزی ها و شکست های زیادی در میدان های نبرد روی داده اما هیچ کدام از طرفین از دیگری پیشی نگرفته است .
ژنرال انگلیسی بر نیویورک تسلط کامل دارد . اما نیروی های سلطنتی نتوانسته اند شورشیان را سرکوب کنند .
این در حالی است که ارتش جورج واشینگتن همچنان آن ها را تحت نظر دارند .

 

لانه زنبور : پس از سقوط چارلستون، جنگ در نواحی دورافتاده‌ی کارولینا در می گیرد وموجب آغاز جنگ داخلی بیرحمانه‌ای می‌شود و سواره نظام سرهنگ دوم باناستر تارلتون در سراسر ناحیه ترس و وحشت می‌ پراکنند.

آمریکایی‌ها به فرماندهی ژنرال هورشیو گیتس، متحمل شکست خفت‌باری در کمدن می‌شوند و مجلس ناگزیر می‌شود ناتاناییل گرین را برای فرماندهی نیروهای جنوب گسیل دارد.

گرین و ژنرال دانیل مورگان در یک استراتژی غیر معمول، ارتش را میان خود قسمت کرده و ژنرال انگلیسی کورن والیس را مجبور به تعقیبی ناراحت‌کننده می‌کنند که به نبرد گیلدفورد کورت هاوس می‌انجامد.
 
بازی نهایی : دراین ساعت، واشنگتن با دو شورش در ارتش آمریکا روبروست. مجلس ورشکسته است و ارتش به کمک بیشتری از جانب فرانسوی‌ها نیاز دارد. درانگلستان، در حالی که هنری کلینتون و لردکورن والیس بر سر استراتژی بریتانیا درجنوب بحث می‌کنند، مخالفت با جنگ افزایش می‌یابد. فرانسوی‌ها از حمایت از جنگ خسته شده‌اند اما فرانکلین کماکان درخواست کمک می‌کند. عاقبت فرانسوی‌ها ناوگان خود را به فرماندهی دریا سالاار دوگراس به آمریکا می‌فرستند. کورنوالیس ارتشش را به یورک تاون در ویرجینیا منتقل می‌کند ونیروهای متحد برای آخرین نبرد مهم جنگ نزدیک می‌شوند. دراین سریال ۱۳ قسمتی که سال‌های بین مهمانی چای بوستون در۱۷۷۳ تا تصویب قانون اساسی در ۱۷۸۷ را در برمی‌گیرد، در هیجان پایه‌گذاری ایالات متحده شریک شوید.

 
پیدایش یک کشور : اخبار پیروزی آمریکایی‌ها در یورک تاون مانندآتشی مهارنشدنی در سراسر کره زمین می‌پیچد. در حالی‌که واشنگتن منتظر حرکت بعدی بریتانیایی هاست، میهن‌پرستان جشن می‌گیرند و طرفداران بریتانیایی‌ها تخلیه را آغاز می‌کنند. جناح در حال افزایش مخالف جنگ در پارلمان، شاه را وادار به درخواست صلح و موافقت بااستقلال آمریکا می‌کند. جان آدامز در فرانسه به بنجامین فرانکلین می‌پیوندد تا درباره معاهده‌ی ۱۷۸۳مذاکره کنند. اما با استعفای واشنگتن از ماموریتش و منحل شدن ارتش منظم آمریکا توسط کنگره، ملت جدید ورشکسته و پریشان است. سیزده ایالت آمریکا برای یافتن شکل جدیدی برای دولت، مجمع قانون اساسی را برگذار می‌کنند و از واشنگتن با وجود این که میلی به این کار ندارد، می‌خواهند نخستین رئیس جمهورآمریکا شود.

 
در مسیر ریاست‌ جمهوری : درحالی که جورج واشنگتن سوار بر اسب عازم مراسم تحلیفش به عنوان نخستین رئیس جمهور ایالات متحده است، درباره‌ی جنگ و حساس‌ترین لحظاتش می‌اندیشد و به معنای آن برای آینده فکر می‌کند.
 

یک رئیس جمهور و انقلابش : آوریل سال 1789 جورج واشنگتن فرمانده سابق ارتش آمریکا مجددا توسط ملت جدیدش ایالات متحده آمریکا به خدمت فرا خوانده شده است .
واشنگتن به مدت هشت سال فرمانده ی ارتش آمریکا در جنگ علیه قدرتمندترین امپراطوری جهان بود . جنگی که کمتر کسی تصور می کرد او در آن برنده شود .
اکنون در پنجمین روز سفر به سوی نیویورک است .
جایی که به عنوان نخستین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد خواهد کرد .
 

بحران آمریکا :
 
خیانت به میهن : 4 ژولای سال 1778 امروز دومین سالگرد اعلام استقلال و نیز دومین سالروز تولد ملتی جدید به نام ایالات متحده آمریکاست . برای سربازان امروز , روز جشن است و برای رهبرشان ژنرال جرج واشنگتن زمان تجدید اطمینان خاطر است .
جایی که به عنوان نخستین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد خواهد کرد .
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *