خلاصه قسمت های بزرگتر بسازید

فصل 1 2006 دارای 6 قسمت با عناوین زیر می باشد :

1 – Super Stadium ورزشگاه عظیم

در این مستند به بررسی ساخت ورزشگاه بزرگ آریزونا کاردینالز می پردازیم .

2 – Mega Tunnel تونل عظیم

برای پیشگیری از سیل های ویرانگر در کوالالامپور ، دولت این کشور تصمیم به ساخت تونلی در زیر این شهر می گیرد . پروژه ای عظیم و 525 میلیون دلاری که باعث تخلیه و کم شدن خسارت طوفان و سیل در شهر کوالالامپور شود .

3 – Sakhalin Oil & Ice نفت و یخ در ساخالین

در جزیره ای دور افتاده و سرسخت به نام ساخالین در کشور روسیه ، پروژه ای در حال ساخت و احداث است ، پروژه ای مربوط به ذخیره سازی نفت و گاز .

4 – Biggest Warship بزرگترین کشتی جنگی

این مستند مربوط به ساخت یک کشتی که شبیه به یک شهر شناور است و به عنوان یک فرودگاه مبارزه و دفاع از امنیت امریکا طراحی شده است ، می باشد .

5 – Big Easy Rebuild بازسازی آسان و بزرگ

برای بهبود وضعیت شهر New Orleans نیواورلئان در امریکا و جلوگیری از ویرانی طوفان کاترینا در این شهر ، پروژه ای در حال احداث است که در این مستند به بررسی آن می پردازیم .

6 – Space Tower برج فضایی

در این مستند با بلندترین آسمان خراش در اسپانیا آشنا می شویم . دنی فورستر سعی دارد که از ارتفاع بلند این ساختمان ، به همراه عده ای از مهندسین برای تعمیر سطحی ساختمان ، صعود کند .

فصل 2 2007 دارای 13 قسمت با عناوین زیر می باشد :

1 – Super Fast Warship کشتی جنگی فوق العاده سریع

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی ساخت یک ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده با بالاترین تکنولوژی ، می پردازیم .

2 – Fault Zone Tunnel گسل تونل

در این مستند با یکی از سخت ترین و خطرناک ترین پروژه های حفاری تونل در جهان آشنا می شویم . این تونل به منظور تامین آب شیرین از بیرون شهر لس آنجلس به جنوب کالیفرنیا در حال احداث است .

3 – Boot Camp اردوگاه تعلیمات نظامی نیروی دریایی

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی راه اندازی تجهیزات ساخت و ساز و کاربرد تجهیزات سنگین می پردازیم .

4 – World’s Tallest Skyscraper بلندترین آسمان خراش جهان

در این مستند دنی فورستر قصد دارد از آسمان خراش و بلندترین ساختمان جهان در مرکز جهانی شانگهای صعود کند .

5 – Battle Machines ماشین آلات جنگ

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی مونتاژ و ساخت اجزای یک ماشین مبارزه می پردازیم . پس از بررسی خط مونتاژ ، دنی به آزمون مخزن در محدوده شلیک می پردازد .

6 – Coaster Build Off ذخیره ایجاد کردن

در این مستند دنی فورستر به بررسی طراحی و ساخت و ساز بزرگترین سرسره در جهان می پردازد . دنی با دو تیم ساخت و ساز و مهندسی که هم بر روی جزئیات ترسناک بودن و در عین حال امن بودن پروژه کار می کنند ، مصاحبه می کند .

7 – Mountain of Steel کوه های فولادی

در این مستند دنی فورستر به شهر فرهنگی اروپا ، یعنی شهر سانتیاگو د کامپوستلا واقع در اسپانیا می رود و از نزدیک ما را با پروژه ی بلند پروازانه ی مهندسی و ساخت کتابخانه ها ، فضاهای عملکرد و موزه ها در شش ساختار کاملا منحصر به فرد آشنا می کند .

8 – Floating City شهر شناور

در این مستند به همراه دنی فورستر از فنلاند به فلوریدا می رویم تا با طراحی و مهندسی ساخت بزرگترین کشتی های کروز در جهان آشنا شویم .

9 – Hurricane Proof Homes نشانه طوفان خانه

سازه های پیش ساخته ی مدولار ، بهترین و ایده آل ترین راه حل ساخت و ساز در تمام شرایط آب و هوایی می باشند . در این مستند دنی فورستر به بررسی ساخت و ساز خانه های سنگین مدولار می پردازد .

10 – Biggest Casino بزرگترین هتل

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی ساخت و ساز بزرگترین هتل در لاس وگاس ، هتل پالازو می پردازیم .

11 – Deepest Tunnel عمیق ترین تونل

در این مستند دنی فورستر به استانبول واقع در ترکیه برای یافتن تونلی که راهی به تاریخ برای مهندسین گشوده است ، سفر می کند .

12 – High Risk Tower برج در معرض خطر

در این مستند به همراه دنی فورستر برای بررسی بلندترین ساختمان ، به شهر شیکاگو سفر می کنیم . این ساختمان به طور کامل از بتن ساخته شده است .

13 – Turbo Charged Boat توربوشارژ قایق

در این مستند به همراه دنی فورستر به فلوریدا برای شرکت در آزمون بازسازی و نحوه ی عمل یک قایق مسابقه دریایی ، سفر می کنیم .

فصل 3 2009 دارای 8 قسمت با عناوین زیر می باشد :

1 – Dallas Cowboys Stadium ورزشگاه دالاس

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی بزرگترین استادیوم فوتبال در ایالات متحده امریکا می پردازیم .

2 – Navy Amphibious Warship کشتی جنگی نیروی دریایی

در این مستند به بررسی کشتی جنگی نیروی دریایی ایالات متحده ، که قادر است بیش از 700 تفنگدار دریایی و تجهیزات هلیکوپترها و هوانورد ها را جابجا کند ، می پردازیم .

3 – Hong Kong Bridge پل هنگ کنگ

در این مستند دنی فورستر به سواحل جنوب چین برای صعود به بالای پل سنگ تراش واقع در هنگ کنگ سفر می کند . این پل ، طولانی ترین پل کابلی در جهان است .

4 – Panama Canal کانال پاناما

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی پروژه ی 5 میلیاردی کانال پاناما می پردازیم .

5 – Peru Dam & Tunnel سد و تونل پرو

یکی از عمیق ترین تونل های جهان ، در غرب کشور پرو ، واقع در کوه های آند است که به منظور تامین آب برای مزارع و در زمان خشکسالی احداث شده است .

6 – Abu Dhabi ابوظبی

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی و بازدید پروژه ی 500 میلیاردی در ابوظبی ، جایی که مهندسین با معماری ساختمان ها در کنار دریا ، ابوظبی را متحول کرده اند ، می پردازیم .

7 – NASA ناسا

در این مستند به همراه دنی فورستر ، بازدیدی از ناسا و شاتل فضایی خواهیم داشت و با ساخت موشک و اکتشافات فضایی امریکا آشنا می شویم .

8 – City Center Las Vegas شهر لاس وگاس

در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی مهندسی و طراحی شهر مجلل لاس وگاس می پردازیم .

فصل 4 2010 دارای 10 قسمت با عناوین زیر می باشد :

1 – Singapore Sky Park آسمان پارک سنگاپور

در این مستند به همراه دنی فورستر به شهر سنگاپور می رویم و با مهندسی و ساخت آسمان خراش Sky park این شهر ، که اولین Sky park ساخته شده در جهان است ، از نزدیک آشنا می شویم .

2 – Rio de Janeiro’s Power Island Project پروژه جزیره قدرت ریو دو ژانیرو

در شهر ریودو ژانیرو واقع در کشور برزیل ، مهندسین در حال ساخت یکی از بزرگترین پروژه های برق آبی در جهان هستند . آن ها با ساخت تونل ها و سدها سعی در ایجاد نگهداری و ذخیره سازی انرژی در طول بازی های المپیک و جام جهانی دارند .

3 – New Orleans Surge Barrier سد خروشان نیواورلئان

در این مستند به همراه دنی فورستر به شهر نیواورلئان سفر می کنیم و شاهد تلاش مهندسین برای نجات این شهر از فاجعه ی طوفان خواهیم بود . آن ها در حال ساخت و احداث قوی ترین سیستم حفاظتی در مقابل خطرات طوفان هستند .

4 – Kuwait Tower برج کویت

در این مستند به بررسی ساخت و ساز و مهندسی بلندترین ساختمان چرخشی و مدور در جهان ، که در کشور کویت در حال احداث است ، می پردازیم . برج حمرا ، از بیش از 2000 تن سنگ آهک ساخته شده است و دارای رستورانی 17 طبقه می باشد . این آسمان خراش های باور نکردنی در دل صحرا ساخته شده اند .

5 – South African Gold Mine معدن طلا در آفریقای جنوبی

در حال حاضر عمیق ترین مکان بر روی زمین ، معدن طلا Mponeng واقع در آفریقای جنوبی است . کارگران شاغل در این مکان ، برای نجات اقتصاد این کشور در دمای 150 درجه و در شرایط سخت وجود زلزله های مکرر ، نزدیک به 3 مایل در زیر زمین مشغول به کار هستند .

6 – Melbourne Stadium ورزشگاه ملبورن

شهر ملبورن واقع در استرالیا ، به عنوان پایتخت ورزشی جهان ، شناخته شده است . در این شهر ، مهندسین در حال ساخت یکی از نوآورانه ترین استادیوم هایی که تا کنون در جهان ساخته شده است ، می باشند .

7 – San Franscisco Bay Bridge پل خلیج سان فرانسیسکو

مهندسین سعی داشتند که در خلیج فرانسیسکو پلی ضد زلزله بسازند . در این مستند به بررسی آثار عمومی ، گران ترین پروژه که تا به حال در کالیفرنیا احداث شده است ، می پردازیم .

8 – Gotthard Base Tunnel تونل گات هارد

کشور سوئیس برای ایجاد تونل گوتهارد ، طولانی ترین تونل در جهان ، حدود 18 میلیارد دلار هزینه کرده است . این تونل ، طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ترافیکی در جهان به شمار می‌رود و از رشته کوه های آلپ می گذرد و شمال سوئیس را به جنوب این کشور وصل می کند .

9 – Abu Dhabi’s Central Market بازار مرکزی ابوظبی

در این مستند به بررسی بازار مرکزی ابوظبی ، که یک مرکز فرهنگی جدید برای جهان محسوب می شود و شامل ادارات ، پارک ها ، مغازه ها ی لوکس ، هتل ها و بلندترین برج های مسکونی در جهان است ، می پردازیم .

10 – Port of Rotterdam بندر روتردام

روتردام ، بزرگ‌ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان ، پس از بندر شانگهای می باشد . جایگاه راهبردی آن در قلب سامانه‌ای انبوه از راه آهن‌ها ، جاده‌ها و راه‌های هوایی و آبی باعث شده تا به این شهر لقب دروازه اروپا داده شود . در این مستند به همراه ، دنی فورستر به بررسی بزرگترین پروژه زمین ، می پردازیم .

فصل 5 2011 دارای 8 قسمت با عناوین زیر می باشد :

1 – Rebuilding New York City’s Subway بازسازی مترو نیویورک

در این مستند به همراه دنی فورستر به شهر نیویورک سفر می کنیم و با بزرگترین پروژه حمل و نقل عمومی و مهندسی ساخت این پروژه ی عظیم که در 150 فوت در زیر زمین در حال احداث است و 15 میلیارد دلار هزینه برداشته است ، آشنا می شویم .

2 – Drought Proofing Australia خشکسالی استرالیا

در کشور استرالیا به مدت 12 سال خشکسالی زمین های کشاورزی و شهر ها مردم را وادار به ممنوعیت استفاده از آب کرد . در این مستند به چاره ای که مهندسین برای این حل این مشکل اندیشیدند ، می پردازیم .

3 – Azerbaijan’s Amazing Transformation تحول شگفت انگیز آذربایجان

پس از چند دهه اشغال جمهوری آذربایجان توسط شوروی ، دوباره این کشور توانست تحولات جدیدی را در خود ایجاد کند . در این مستند به همراه دنی فورستر به بررسی پروژه های ساختمانی باکو از جمله برج های شعله و مرکز فرهنگی حیدر علی اف آذربایجان ، می پردازیم .

4 – London’s Olympic Aquatic Stadium ورزشگاه المپیک آبی لندن

در این مستند به همراه دنی فورستر به ورزشگاه آبی المپیک لندن می رویم و از نزدیک با پیشرفته ترین ورزشگاه آبی که در جهان ساخته شده است ، آشنا می شویم . این ورزشگاه از دو استخر ۵۰ متری مخصوص شنا و یک استخر ۲۵ متری مخصوص شیرجه ساخته شده است .

5 – Constructing Serbia’s Longest Bridge بزرگترین پل صربستان

در این مستند دنی فورستر به بررسی جدید ترین مهندسی که نماد ملی صربستان است ، می پردازد . مهندسین بر روی رودخانه ساوا در شهر بلگراد پلی ساخته اند که باعث اتصال مرکز اروپا به شرق است .

6 – Amsterdam’s Futuristic Floating City شهر شناور آمستردام

آمستردام پایتخت کشور هلند است و در غرب این کشور واقع شده‌است . رودخانه آمستِل از وسط آمستردام می‌گذرد و شبکه گسترده‌ای از کانال‌ها و نهرها بخش‌های مختلف شهر قدیمی را به هم وصل می‌کنند . آمستردام نیز مانند مناطق وسیعی از هلند زیر سطح دریا قرار گرفته‌است . در این مستند به بررسی طرح های مهندسی که برای این شهر برنامه ریزی و اجرا شده است ، می پردازیم .

7 – Building Mumbai’s Modern Airport فرودگاه مدرن بمبئی

فرودگاه چاتراپاتی شیواجی ، فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر بمبئی هندوستان واقع شده است . این فرودگاه که سابقا” به نام فرودگاه سحر نامیده می‌شد ، بزرگ‌ترین و پر رفت ‌و آمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود . در این مستند دنی فورستر به بررسی طراحی مهندسی و تعمیرات این فرودگاه می پردازد .

8 – Turkey’s Mammoth Hydropowdered Deriner Dam سد برق آبی سد ترکیه

در این مستند دنی فاستر به ترکیه سفر می کند و به بررسی ساخت و ساز یکی از بلندترین و قوی ترین سدهای ساخته شده در جهان که برای نگهداری 500 میلیارد گالن آب طراحی شده است ، می پردازد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *