خلاصه قسمت های بناهای مقدس

چاکو کانیون : پارک ملی تاریخی فرهنگ چاکو، روزگاری مکانی مقدس و قلب سرخپوستان پوئبلو – با فرهنگی پیچیده – بود. اما در حدود سال ۱۱۰۰ پس از میلاد و پس از تغییرات اقلیمی و آب‌و‌هوایی، احتمالا برخی از آنان به قربانی کردن انسان و آدم‌خواری رو آورده بودند.
 

مصر : بناهای مقدس شگفت‌انگیز و بی‌نظیر مصر باستان نشان می‌دهد که آن‌ها شیفته‌ی موضوع مرگ و زندگی پس از مرگ بوده‌اند. اما به تازگی نوشته‌ای بر روی چرم، متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش کشف شده که نشان می‌دهد باورهای باستانی ممکن است بیشتر درباره‌ی زندگی بوده باشند تا مرگ.
 

پترا : معابد سنگی بی‌نظیر پترا و مداین صالح، رازهای شگفت‌انگیزی در خود پنهان کرده‌اند. آیا این مکان‌ها مراکز یک تمدن زن‌سالار بوده‌اند که در آن‌ها زنان از برتری و امتیازات زیادی برخوردار بوده‌اند؟ در این برنامه با تصویربرداری بی‌نظیر وضوح «4K» از این اسرار رمزگشایی می‌کنیم.
 

اوراکل‌ها : در «دلفی» و دیگر معبدهای پیشگویی در یونان باستان، باور بر این بود که خدایان از طریق کاهنان یا روحانیون با انسان سخن می‌گویند و او را از چشم‌انداز آینده آگاه می‌کنند. یافته‌های جدید علمی نشان می‌دهد که این دیدگاه‌ها در نتیجه‌ی تاثیر نیروهای قدرتمندی مانند لرزش‌های زمین یا خواص مغناطیسی، شکل گرفته بوده.
 

شوالیه‌های معبد : برای مدت بیشتر از ۷۰۰ سال، مشهورترین سازمان‌های نظامی و ارتشی مسیحی در هاله‌ای از اسرار، اساطیر و تئوری‌های توطئه قرار گرفته بود. کاوش‌های جدید باستانی در بایگانی سری واتیکان، اسرار مربوط به شوالیه‌های معبد و یاوران مسیح را برای ما آشکار کرده است.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *