خلاصه قسمت های تلاش جانفرسا

قسمت 1 (عبور از یخ) :  تیم استرالیایی آماده ی ثبت یک رکورد برای سفری بدون پشتیبانی از سواحل قطب جنوب به داخل قطب و بازگشت از آنجا شد.
 
قسمت 2 (دهانه ی آتش) : یک تیم از کاشفان و دانشمندان برای جمع آوری نمونه ها از دامنه ی گودال آتشین، به سمت دروازه ی جهنم در ترکمنستان می روند که در حال سوزاندن گاز متان است.
 
قسمت 3 (صعود مرگبار یوزمیتی) :صخره نورد حرفه ای، الکس هانولد، می خواهد با بالا رفتن از صخره هایی خشن بدون تجهیزات ایمنی در کمتر از یک روز، رکورد تازه ای را ثبت کند
 
قسمت 4 (شکارچی سفید بزرگ) : یک تیم از کارشناسان کوسه و فیلم ساز حیات وحش از جان گذشته، اندی کسگراند، در یک ماموریت هیجان انگیز برای گرفتن سفید بزرگ، به ساحل گانسبای، آفریقای جنوبی و دره ی کوسه می رود. تیم امیدوار است بتواند ثبت کننده های داده ها و دوربین ها را بر پشت این شکارچیان خطرناک نصب کنند، تا بتوانند برای اولین بار و به صورت دقیق و علمی، مشخصات کامل یک کوسه ی سفید بزرگ را هنگام پرش ثبت کنند
 
قسمت 5 (خرس قطبی در برابر گریزلی ) : در این قسمت گروهی بی باک از متخصصین خرس ها را دنبال می کنیم که در جستجوی نمونه ای زنده از آنچه اَبَرخرس می نامند هستند. یک خرس دو رگه قطبی و گریزلی. تغییرات اقلیمی و رقابتی که بر سر منابع محدود زیستی آفریده خرس های غول پیکر قطبی و خرسهای تهاجمی گریزلی را بیش از پیش سر راه هم قرار می دهد. این متخصصین جسور با دوربین های دید در شب فوق پیشرفته خود منطقه شکار خیزی پر از خرسهای گرسنه را زیر نظر می گیرند به امید اینکه ابرخرس را بیابند و به تصویر بکشند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *