خلاصه قسمت های تولد دوباره ی حیات وحش آفریقا

قسمت 1 : فیلمبردار حیات وحش متولد آمریکا و بزرگ شده در آفریقا، باب پول، ماموریت دوساله فیلمبرداری در پارک ملی گورونگوسا در موزامبیک را آغاز می کند. اما این یک ماموریت عادی نیست: او هم پشت و هم جلوی دوربین حضور دارد. او باید آستین هایش را برای کمک به یک پروژه عظیم ترمیم و بازسازی حیات وحش بالا بزند. پس از چندین دهه جنگ، یک گروه بین المللی از دانشمندان و محیط بانان کمر همت به بازگرداندن این پارک ملی افسانه ای آفریقا به دوران شکوه پیشینش بسته اند. اولین وظیفه پول کمک به بیهوش کردن یک شیر و بستن یک قلاده ردیاب ماهواره ای به دور گردن اوست. دانشمند شیرشناس پاولا بولی برای رمزگشایی از معمایی گیج کننده به این داده های جی پی اس نیاز دارد. معما این است: چرا جمعیت شیرهای گورونگوسا با سرعتی که باید و شاید رشد نمی کند؟ پس از یک دهه تلاش برای ترمیم حیات وحش به نظر میرسد شکار کافی برای تغذیه شیرها موجود باشد. اما جمعیت آنها رشد نمی کند. از آنجایی که شیرها از گونه های کلیدی اکوسیستم و از جاذبه های مهم گردشگری هستند، ترمیم جمعیت آنها برای پیشبرد پروژه بازسازی حیاتی است. پول امیدوار است با فیلمبرداری از شیرها به حل این معما کمک کند. او با یک خانواده جدید شیر با پنج توله کوچک آشنا میشود و سفر پرخطر آنها را به سوی بلوغ تعقیب می کند. گروه به ماده شیری با سه پا برخورد می کند که سه پایه نام گرفته و آنها را به سوی یک پاسخ احتمالی برای این معما راهنمایی می کند. سه پایه میراثی ارزشمند برای گورونگوسا به جا گذاشته- پنج توله ای که باب از آنها فیلمبرداری می کرد نوه های او هستند. اما زندگی آنها با پدیدار شدن دو شیر نر که میل به گسترش قلمروی پادشاهی خود دارند در خطر می افتد.
 

قسمت 2 : فیلمبردار حیات وحش باب پول مدتی است که ساکن پارک ملی گورونگوسا در موزامبیک است و زیبایی این پارک او را فریفته. حیات وحش از همه سو او را در میان گرفته، همسایگان او بابونها، گرازهای زگیل دار، و یک گاوچرانک یک چشم هستند. اما با داغ شدن فصل خشک منظره و حیات وحش پارک دستخوش دگرگونی بزرگی میشوند. اکنون باب باید با ترس خود و گذشته خود رودررو شود تا با خواهرش جویس پول که از متخصصان مشهور فیلهاست همراه گردد. آنها در کنار هم در برابر هجوم فیلهای خشمگین می ایستند تا دانشی دست اول از رفتارهای این جانوران کسب کنند.

 
قسمت 3 : باب و گروه (رسیدگی به) شیرها یکی از توله های ماده را با زخمی خطرناک می یابند. با وجود فقط 40 قلاده شیر در کل پارک آنها نمی توانند خطر از دست دادن این یکی را بپذیرند. گروه باید به توله کمک کند. اما رد او را گم می کنند و ماموریت شش روزه بزرگی برای یافتن او آغاز می کنند. شیرها تنها موجودات گورونگوسا نیستند که نیازمند کمک هستند. در سالهای جنگ داخلی بیشتر جانوران بزرگ برای سیر کردن مردم گرسنه شکار شدند. اکنون دانشمندان از سراسر جهان جذب گورونگوسا شده اند تا بفهمند چه بر سر یک اکوسیستم می آید هنگامی که بیشتر چرندگان بزرگش را از دست می دهد. متخصص حشرات از دانشگاه هاروارد، پیوتر ناسکرکی برای یافتن پاسخ به ابعاد کوچکتر این زیست بوم چشم دوخته. در حالیکه با تور حشره گیری خود در علفزارها جستجو می کند قهرمانی غافلگیر کننده را می یابد که پس از جنگ گورونگوسا را زنده نگه داشته. یک ماموریت کوچ دهی بزرگ برای بازگرداندن گورخرها و بزرگترین شاخ درازان جهان، گاو کوهی، آغاز شده. کوچ دهی حیوانات تصمیمی است که به سادگی نمی توان گرفت. هم برای حیوانات و هم انسانها بسیار تنش آفرین و خطرناک است. اما هنگامی که پارک با انقراض یک گونه در خطر گورخر روبروست، اینچنین خطر کردن نیز الزامی است.
 
قسمت 4 : سی سال جنگ خانمان سوز پارک ملی گورونگوسا را از چشم ها پنهان کرده و و مناطق وسیعی از این پارک تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده اند.
 
قسمت 5 : در این قسمت یک شیر غریبه وارد کارزار گورونگوسا می شود و جنگ سردی میان شیرها برای تصاحب قلمروی بیشتر آغاز می شود.

 
قسمت 6 : در این قسمت فیلمبردار ما به جستجوی توله شیرهای گله سانگ وی که سال گذشته ناپدید شدند می پردازد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *