خلاصه قسمت های جنگجویان آسمان

قسمت 1 (پی-51 موستانگ): هیچ هواپیمای جنگنده ای در دنیا شهرت پی-51 موستانگ را ندارد. سریع، انعطاف پذیر، زیبا و کشنده و میتوان گفت یکی از بهترین هواپیماهای جنگ جهانی دوم. عشق خلبانان و دشمن خونی لوفت‌وافه آلمانی یا همان نیروی هوایی آلمان نازی. موستانک جزو مشهورترین هواپیماهای تاریخ به شمار می رود. در این قسمت از این سریال به جزئیات زندگی و موفقیت های پ 51 شکست ناپذیر می پردازیم.

 

قسمت 2 ( ب 52 استراتوفورترس):
این بمب افکن، بیش از 60 سال است که هواپیمایی حیاتی برای نیروی هوایی آمریکا محسوب می شود. از گشت زنی های اولیه در جنگ سرد گرفته تا مأموریت های بمباران در عراق و افغانستان. قادر به حمل 32 هزار کیلوگرم سلاح است و می تواند مسافتی 10 هزار کیلومتری را در ارتفاع 50 هزار پایی طی کند. و با این که خدا را شکر تا به حال برای بمباران اتمی استفاده نشده است، ب 52 استراتوفورترس همواره بمب افکنی بوده که در قلب دشمنان ترس و وحشت ایجاد می کرده است.
 

قسمت 3 ( اف-16 فالکون): این جنگنده، طراحی شده تا ماشین جنگی برتر باشد. می تواند از پس هر آب و هوایی بر بیاید. و با این که به تازگی تولد 50 سالگی اش را جشن گرفته، هیچ اثری از کند شدن در آن مشاهده نمی شود. در این قسمت از این سریال به بررسی اف-16 فالکون یکی از جنگنده های پرچمدار جهان می پردازیم.

 

قسمت 4 (یو 2 دراگون لیدی): این یک هواپیمای نظامی است که توسط سازمان سیا تأیید و برای عملیات اعزام شد. مرموز بودن تولد این هواپیما و فعال شدن آن نزدیک بود ابر قدرت های جنگ سرد را به مبارزه بکشد. و سقوط دو فروند از این ناوگان هوایی حوادث بین المللی ایجاد کرد. در این قسمت از این سریال به بررسی تاریخ یو-2 دراگون لیدی که یکی از پر آوازه ترین هواپیما های جاسوسی آمریکا است، می پردازیم.
 

قسمت 5 ( ای وی 8 بی هریر): این هواپیمایی هست که نحوه به جنگ رفتن سربازان آمریکایی را تغییر داد. با 10 هزار کیلوگرم نیروی پرتاب می تواند مانند یک هلی‌کوپتر در هوا معلق بماند و به سرعت مانند یک جت شروع به حرکت کند. با اینکه هواپیمای قدرمندی است، بارها مجبور شده خود را ثابت کند. این قسمت از سریال داستان اولین بلند شدن عمودی تفنگداران نیروی دریایی و فرودشان است که چهره مبارزه را تغییر داد.
 

قسمت 6 (کی سی 135 استراتوتانکر ): این هواپیمایی است که در 60 سال گذشته به نیروی دریایی آمریکا اجازه تحرک جهانی داده است. با قدرت سوخت رسانی 1200 گالون در دقیقه ای، این هواپیما با سرعت 880 کیلومتر بر ساعت حرکت می کند تا اولین و حیاتی ترین مأموریت خود یعنی سوخت گیری هوایی را محقق سازد. این قسمت از سریال، داستان اثرگذارترین سیستم در نظام سلاح های نیروی هوایی آمریکا است. هواپیمایی که در عملیات هوایی در سراسر جهان با سوخت رسانی هوایی انقلابی ایجاد کرد.
 

قسمت 7 (میگ 15):وقتی میگ 15 شوروی برای اولین بار در جنگ کره به غرش درآمد، آمریکا از قابلیت های این جنگنده جدید دشمن هراس داشت. با چابکی، قدرت جت آن و قابلیت شیرجه در سرعت های فرا صوتی از هر ماشین پرنده ای جلو میزند. تنها هدف آن انهدام بمب افکن های ب 29 ای بود که زیر ساخت های کره شمالی را نابود می کردند. با موفقیت های پی در پی، میگ 15 کاری غیر ممکن می کند و غلبه هوایی را از آمریکایی ها می گیرد. در این قسمت از سریال به بررسی میگ 15، پدر جنگنده میگ و مدل تکامل یافته این سری از هواپیمای معروف می پردازیم.
 
قسمت 8 (اف 22 رپتور و رادار گریزی):برای قرن بیست و یکم ساخته شده است. ترکیبی از بالاترین بازده سرعتی، مانور دهی بسیار بالا، ادغام حسگر ها و رادار گریزی است. به دلایلی مانند هزینه بالا، تأخیرات پی در پی، از هم پاشیدگی سازندگان و تغییر صحنه جنگ، هیچگاه چه برای حفظ ظاهر و چه واقعی از زمین بلند نشد. با اینکه بسیاری برای سال ها بر خلق آن وفادار ماندند این هواپیما بالاخره قربانی تبلیغات خود شد. این قسمت از سریال به بررسی اف 22 رپتور، تاریخ جنگنده های رادار گریز و آینده آنها می پردازد.
 

قسمت 9 (اف 22 رپتور و رادار گریزی): جنگنده ای که پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم را رقم زد. جنگنده ای سفارشی که در زمان جنگ برای رویارویی با جنگنده ای 6 ام زیرو ژاپنی طراحی شد. و سلاحی بود که آمریکا از آن برای به دست گرفتن کنترل اقیانوس آرام و در نهایت پیروزی در جنگ استفاده کرد. با اف 6 اف آشنا شوید، جنگنده ای که ورق جنگ را برای متفقین برگرداند.

 
قسمت 10 (مک دانل داگلاس اف 4 – فانتوم دوم ):

 
قسمت 11 (ای سی 130 اسپکتر): طراحی همه جانبه مدل حمل و نقلی سی 130 هرکولس را در نظر بگیرید، مقدار کشنده ای مسلسل، توپ و خمپاره انداز به آن اضافه کنید و چیزی که حاصل می شود یکی از افسانه ای ترین و ترس‌آور ترین مزیت های انبار نیروی هوایی آمریکا یعنی ای سی 130 اسپکتر است. این هواپیما بمباران نمی کند و رکورد های سرعت را نمی شکند. در پرواز های شبانه و روزانه با گشت در ارتفاعات پایین گلوله هایی شلیک می کند که از یک تانک و یا ناو جنگی انتظار می رود. در این قسمت از این سریال به بررسی مرگبار ترین سلاح جنگی روی زمین یعنی ای سی 130 شکست ناپذیر می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *