خلاصه قسمت های حیات وحش سریلانکا

سرزمین دریاچه ها : دشت های سریلانکا یک نمایش حیات وحش دیدنی را برای رقابت با سرنگتی آفریقا ارائه می دهد. چشم انداز ممکن است بی نظیر به نظر برسد، اما همه چیز در یک تغییر دائمی است. زندگی در دشت ها تحت تاثیر آب و هوای فوق العاده ی سریلانکا قرار دارد. در نقطه ای که در آن دو اقیانوس گرمسیری با هم برخورد می کنند، هر سال دو باد موسمی جداگانه موجب بارندگی های فراوانی می شود. این آب و هوا است که هر موجود زنده ای باید با تغییرکردن با مهاجرت به آن سازگار شود؛ و گاهی حتی با تشکیل گروه های نامحدود با یکدیگر و همچنین با انسان.
 

جنگل های ابری : سریلانکا کشوری با تنوع زیستی شگفت انگیز است. اما یک محیط در این جزیره، نقطه ی کانونی تنوع زیستی است. حتی غنی تر و پیچیده تر از هر جای دیگری است. نیمی از تمام گونه های منحصر به فرد سریلانکا در نواحی بلند مرکزی آن زندگی می کنند. در جنگل های ابری. این زیستگاه سریع از بین می رود. شرایط سرد، ارتفاع و رطوبت برای رشد چای مناسب است. در سرتاسر سرزمین های سریلانکا، زیستگاه هایی که میلیونها سال بدون تغییر باقی ماندند، اکنون در حال ناپدید شدن هستند. برخی از گونه ها در حال انطباق دادن خودشان با محیط هستند. حالا نوبت ماست. بشر باید شیوه ی زندگی خودش را منطبق کند. در غیر این صورت، ممکن است گونه های واقعا منحصر به فردی برای همیشه از بین بروند.
 

ساحل غول ها : دریاها در اطراف سریلانکا دارای تنوع باورنکردنی زیستگاه هستند، که در همه ی آنها حیات به چشم می خورد. دریاهای سریلانکا اطلاعات زیادی در مورد این به ما می دهند که این جزیره چطور به نیروهای عظیم و آهسته ای تبدیل شد، که تنوع فوق العاده ی جزایری را که امروز شاهد آن ها هستیم، به وجود آورده اند. آنها همچنین داستان آب و هوای پیچیده ی سریلانکا و ریشه های باستانی بسیاری از گونه هایی را که امروزه در این جزیره ساکن هستند، بیان می کنند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *