خلاصه قسمت های حیوانات دوربین دار

قسمت 1 : در این برنامه مستند حیات وحش جدید و منحصربه‌فرد با کمک دوربین‌های ویژه‌ی کوچک و بسیار پیشرفته‌ای که بر روی بدن حیوانات نصب شده وارد دنیای شگفت‌انگیز آن‌ها می‌شویم و اسرار زندگی‌شان را کشف می‌کنیم. در این برنامه برای اولین بار شاهد تصاویری هستیم که در «کالاهاری» از توله‌های کوچک دم‌عصایی در زیر زمین فیلمبرداری شده. در کامرون کشف خواهیم کرد که آیا شامپانزه ای که پدر و مادرش را از دست داده خواهد توانست به خانواده‌ی شامپانزه‌های دیگر ملحق شود. و در سفری به آرژانتین شاهد مهارت‌های حیرت‌انگیز پنگوئن‌های ماژلان در شکار و روابط آن‌ها در خانواده‌شان خواهیم بود.

 

قسمت 2 : در این قسمت شاهد هستیم که فیلمبردار حیات وحش، «گوردون بیوکنن» رهبری گروهی از فیلمبرداران حیوانات را به عهده گرفته؛ فیلمبردارانی که با کمک دانشمندان می‌خواهند دوربین‌های ویژه را بر روی حیوانات نصب کنند. در سفری به نامیبیا گروه فیلمبرداری موفق می‌شود تصاویری شگفت‌انگیز از سه چیتای بگیرند. این حیوانات جوان خانواده‌شان را از دست داده‌اند و در تلاش‌ هستند تا خودشان مهارت‌های شکار را یاد بگیرند. در ادامه به استرالیا سفر می‌کنیم تا کشف کنیم که چگونه گونه‌ای از فک‌‌ها موفق می‌شوند از حمله‌ی کوسه‌های سفید به ساحل جان خود را نجات دهند. و در آخر به آفریقا سفر می‌کنیم تا با کمک کشاورزان محلی راهی برای در امان نگه داشتن آن‌ها از حمله‌ی «بابون دماغه» به کشت‌زارها پیدا کنیم.

 

قسمت 3 : در این قسمت به پرتغال سفر می‌کنیم تا ببینیم چطور تعداد زیادی از پرتو ماهی ها موفق می‌شوند هر سال تابستان در در آبکوه‌ها جمع شوند. همچنین در شمال ترکیه رد خرس‌ها را در یک جنگل می‌گیریم تا ببینیم چطور آن‌ها از زباله‌های محلی تغذیه می‌کنند. و در ادامه به فرانسه سفر می‌کنیم و پس از پیوستن به تعدادی دانشمند، پی خواهیم برد که چگونه سگ‌های نگهبان می‌توانند به شکل موثری گله‌های گوسفند را از خطر حمله‌ی گرگ‌های خاکستری محافظت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *