خلاصه قسمت های خردکنندگان

 
چوب شومینه : یک شرکت تولید چوب‌ شومینه در کالیفرنیا، دچار مشکلی جدی شده: خردکن ساخته شده توسط مجموعه آتش گرفته و کار رو به طور کامل متوقف کرده. طبیعتا اگر محصولی نباشه، از مشتری هم خبری نیست و دیگه شرکتی هم درکار نخواهد بود. تیم “شرد” باید یک دستگاه خردکن جدید، طی مدت فقط دو روز تولید کنه: یعنی کوتاه‌ترین ضرب العجلی که تا به حال برای تولید داشتن. کار، بسیار مشکل خواهد بود.
 
 

طغیان جونده : “لی”، “باب” و “ریچ” در حال کار بر روی بزرگترین مشکل خردکردن قرن هستند. درسال ۲۰۱۱، یک سونامی ژاپن رو ویران کرد. حالا بچه‌های “شرد” باید دستگاهی بسازن که بتونه هرچی داخل یک شهر هست رو خرد کنه: از قایق‌های ماهیگیری گرفته تا خونه‌ها، از موتورسیکلت‌ها گرفته تا اتومبیل‌ها و از بتون گرفته تا فلز. اما دستگاه خردکن باید علاوه بر این‌ها، از قابلیت کار مداوم به مدت بیست سال و بدون هرگونه مشکل هم برخوردا باشه تا بتونه ژاپن رو از شر این کابوس راحت کنه
 
 

هالیوود خور : در آریزونا، یک دستگاه خردکن غول‌آسا از جنس استیل ضدزنگ در یک کارخانه‌ی ذوب مس، از کار افتاده. این دستگاه به صورت بیست و چهار ساعته و طی هفت روز هفته، مس ذوب شده و اسید سولفوریک رو خرد می‌کرده، اما حالا اسید به داخلش آسیب رسونده. هر روز از کارافتادگی دستگاه، معادل از دست رفتن 3.5 میلیون دلار پوله. “لی”، “باب” و بقیه‌ی اعضای گروه “شرد” تحت فشار زیادی قرار دارن و باید هرچه سریع‌تر برای تعمیر دستگاه، وارد رقابتی سخت با زمان بشن

 
 

خردکن سیار : یک محوطه‌ی جمع‌آوری لوازم اوراق در “پورتلند”، شامل همه جور وسیله می‌شه: از اتومبیل‌های سواری گرفته تا کامیون‌ها، از تریلرها گرفته تا قطعات تراکتور و از فریزر گرفته تا اجاق گاز و حتی بولدوزر و هر جسم فلزی که بشه اوراقش کرد. اما کارکنان مجموعه برای اوراق کردن فلزات، باید بین سه محوطه‌ی متفاوت جابجا بشن. صاحب مجموعه زمان و پول کافی رو برای ساخت یک دستگاه خردکن از پایه دراختیار نداره. بنابراین “لی”، “آگی” رو راضی می‌کنه تا غیرممکن رو ممکن کنه: یک خردکننده‌ی قابل جابجائی قدیمی در فروشگاه وجود داره و اگر “آگی” بتونه دوباره راهش بندازه، این هیولای قدیمی می‌تونه از پس خرد کردن هرچیزی بربیاد. عدم موفقیت در راه اندازی دستگاه، معادل شکست پروژه‌ست
 
 

تیم تعمیر : یک کارخانه‌ی خردکن در “نیوجرسی”، پس از وقوع توفان “سندی”، به شدت درگیر شده و باید همه چیز رو از مصالح ساختمان گرفته تا ضایعات عجیب و غریبی مثل کنسروها، قطارهای شهربازی و دستگاه‌های “پین بال” خرد کنه. شرکت برای فراهم کردن امکان رسیدگی به تمام درخواست‌ها، ناچار به دو برابر کردن حجم کاری دو و نیم تنی روزانه‌ی خودش شده و این مساله، مشکلاتی جدی رو برای دستگاه ایجاد کرده. “آگی” برای بررسی میزان آسیب به کارخونه میاد و مشخص می‌شه ماشین، نیاز به قطعاتی کاملا جدید داره. اما با توجه به کار مجموعه به صورت ۲۴ ساعته و طی شش روز هفته، فرصتی بسیار کوتاه برای ورود خدمه و به پایان رسوندن کار وجود داره.

 
 

آهن خوار : بزرگترین شرکت دریافت کننده‌ی ضایعات شهری در دنیا، یک دستگاه خردکن جدید لازم داره. بازدهی این دستگاه باید دو برابر دستگاه فعلی مورد استفاده‌ی شرکت باشه. “لی” کار رو شروع می‌کنه و گروه باید دستگاهی منحصر به فرد بسازن که بتونه از پس حجم بزرگ ضایعات الکترونیکی روزانه‌ی دریافت شده توسط شرکت بربیاد: مواردی مثل تلفن‌های همراه، هارد دیسک‌ها، دستگاه‌های فتوکپی و بردهای مدار. اینجا بهشت افراد علاقمند به تکنولوژیه، اما در صورت عملکرد بد اعضای گروه و از دست دادن بزرگترین مشتری مجموعه، می‌تونه به سرعت به جهنم تبدیل بشه.

 
 

ابر خردکن : بچه‌های “َشرد”، همیشه هم مشغول خردکردن نیستن. گاهی اوقات کار له کردن هم انجام می‌دن. “دیو” پادشاه له کردنه و حالا باید یک دستگاه له کننده‌ی غول‌آسا بسازه. “لی” هم که نمی‌خواد کم بیاره، مشغول ساخت هیولائی برای یک میلیاردر اهل تکزاسه که می‌تونه طی مدت یک ساعت، ۴۰ تن فلز اوراق شده رو خرد کنه. ظاهرا در تکزاس همه چیز باید بزرگتر از حد معمول باشه. درحالی که هیولای تکزاسی “لی” به سرعت در حال پیشرفته، “دیو” با یک چالش بزرگ در طراحی برای نصب دستگاه له کننده‌ی بزرگش در “سالت لیک سیتی” در “یوتا” مواجه شده.
 
 

خردکن جهنم : کارِ جان مونتاژ خردکنه، ولی دوست داره خردشدن وسایل­ رو هم تماشا کنه. کریس که رئیسه، بر انجام درست کارها نظارت میکنه. حتی وقتی که کار به معنی امحاء زباله باشه. راستش باب یک سری خرت و پرت داره که میخواد از شرشون خلاص شه.
 
 

خرد کن تحت فشار : زمانی که بریلو فلامینگوهاش رو به مهاجرت زود هنگام می‌فرسته، لی سیگ کارچاق­کن و نصاب فنی، آگویی هنری، هم دارن می‌رن به سمت جنوب. اون‌ها در راه منچستر جورجیا هستند تا به دنبال مشکل و راهی برای برطرف کردنش، بگردن.

 
 

خردکن پردردسر : در این برنامه به سراغ دستگاه های خردکننده بزرگ و غول آسا در صنایع مختلف میرویم. دستگاه هایی که اگر برای دقایقی از کار بیافتند ضررهای مالی بزرگی به شرکتها وارد خواهد شد. توانایی این دستگاه ها را میبینیم و متوجه میشویم که کار کردن با آنها به چه مهارتهایی نیاز دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *