خلاصه قسمت های دنیای مرد ها

قسمت 1 : “مایک کوپر” (mike cooper) مردیست 30 ساله و مجرد که هنوز با مادرش زندگی‌ میکنه، و به سودش هست که برای هر کاری به مادرش وابسته باشه، از جمله شستن لباس، غذا درست کردن، خرید لباسهاش…مایک به طور نیمه وقت به عنوان مربی‌ بچه‌ها برای ساعات بعد مدرسه کار می‌کنه و مادرش حتی او را به محل کارش می‌رسونه. اما جدا از همه اینها، مایک تشنه عشقه. اما با تجربه کمی‌ که در مورد رابطه داشتن با جنس مخالف داره، او هنوز با پیدا کردن زن مورد علاقه اش و ترک کردن خانه مادرش در کلنجاره.

مربی‌”الیویا لی‌”، مایک را در برنامه ۵ مرحله‌ای مخصوصی قرار میده که فقط در یک هفته او را از یک پسر مامانی به یک مرد تبدیل میکنه. الویا مایک را مجبور میکنه که در یک کلاس رقص سالسا شرکت کنه، جایی‌ که او باید با دخترهای جوان اسپانیایی زیبا حرف بزنه و با استفاده از حرکتهای رقصی که یاد گرفته به آنها بیشتر نزدیک بشه. اما مایک قرار ملاقاتش با کیست؟ آیا مایک میتونه به خوبی‌ مهمان نوازی کنه؟ و آیا مایک میتونه از تمام چیزهایی که یاد گرفته استفاده کنه و به زن مورد علاقه اش ابراز علاقه کنه؟

 

قسمت 2 : “مارتین دی” (martin day) محقق سرطان است و 27 سالش هست ، او با مردم احساس راحتی‌ نمیکنه…مخصوصاً در مقابل جنس مخالف. مارتین تا وقتی‌ که با تنها عشق واقعی‌‌اش ازدواج کنه هیچ وقت با دختر دیگه‌ای بیرون نرفته بود. اما هنگامیکه آنها از هم جدا شدند، مارتین دوباره بر میگرده به لاک خودش و شروع میکنه به زندگی‌ انفرادی. به دلیل اعتماد به نفس بسیار پایین و نداشتن هیچ دل خوشی‌ در زندگی‌، او آماده بود برای اینکه زندگیش را شروع کنه و از زندگیش بیشتر لذت ببره. برای برگرداندن مارتین به زندگی‌، مربی‌ “الیویا لی” او را به دنیای مردها لندن میبره، جایی‌ که الیویا در عرض یک هفته و با برنامه‌ای 5 مرحله‌ای به جدید کردن سبک زندگی‌ او کمک میکنه تا او بتونه با مشکلاتی که در پیش داره کنار بیاد. آیا مارتین بی‌ دست و پا میتونه از تمام کارهایی که یادگرفته استفاده کنه و علاقه‌اش را به خانومی که ملاقات می‌کنه نشون بده؟ یا اینکه این ملاقات به یک فاجعه علمی‌ ختم خواهد شد؟

 
قسمت 3 : “اتول رعنا” (atul rana) مردیست ۳۶ ساله که تا به حال با هیچ زنی‌ رابطه نداشته و هنوز با مادر و خواهرش زندگی‌ میکنه.او مرد باهوشی‌ است با مدرک لیسانس و دکترا در رشته مهندسی‌ مکانیک اما بعد از مرگ پدرش، فشارهای خانواده و سنتهای مذهبی‌ بر روی او فشار آورد و او حس میکنه که تمامی‌ زندگیش در شرایط بلاتکلیفی قرار داره. او در خانواده‌ای هندو بزرگ می‌شه، خانواده او ازش انتظار دارن که او بنا به خواسته آنها با شخصی‌ که برای او انتخاب میکنند ازدواج کنه، اتول سالها صرف کرده که به خانواده‌اش بفهمونه که او دوست داره که با عشق ازدواج کنه. و با نداشتن هیچ تجربه‌ای در زمینه رابطه با خانمها، او شانسی برای ملاقات با خانمها نداره. دگرگونی شخصیتی‌ و ظاهری او در آپارتمان دنیای مردها در لندن آغاز می‌شه، جایی‌ که او شانس این را داره که برای اولین بار بعد از سالها به طور مستقل زندگی‌ کنه. اما برای اتول سخت‌ترین مرحله، اینه که او بتونه با خانواده‌اش روبرو بشه و به آنها بگه که در حقیقت از زندگیش چی‌ می‌خواد- و می‌خواد که با عشق ازدواج کنه. اما آیا او جرأت صادق بودن در مورد احساس واقعیش را داره؟
 
قسمت 4 : ‘مت بار’ (Matt Barr) مرد نابغه مجردیست که جزو دانشجوهای رتبه اول کمبریج هست که به جای بودن با دیگران بیشتر ترجیح میده که تنها باشه و به همین دلیل مت ۳۰ ساله یک زندگی‌ کاملاً انفرادی داره. مت بر این باوره که سرنوشت او اینه که تمام زندگیش تنها بمونه و بعد از اینکه در ۷ سال پیش تنها عشق زندگی‌‌اش به طور ناگهانی میمیره حتی میترسه به بودن با زن دیگه‌ای فکر کنه. برای اینکه به مت که خودش را به زاهدی گوشه نشین تبدیل کرده کمک بشه که از لاک خودش در بیاد او را به آپارتمان دنیای مردها در لندن میبرند جایی‌ که او با مربی‌ “الیویا لی” ملاقات میکنه، شخصی‌ که مت را در یک برنامه جوان سازی طراحی شده ۵ مرحله‌ای قرار میده. برای اینکه مت بتونه دیواری که دورش کشیده از بین ببره، الیویا او را برای دیدن روانشناس و نویسنده‌ای به نام “آنجولا موتاندا” می‌فرسته. مت باید روی صحبت کردن و مجذوب کردن خانمها کار کنه اما آیا دید منفی‌ او از زندگی‌ مانعش می‌شه یا او از فرصتی که داره لذت میبره؟
 
قسمت 5 : “مارک بریتن” (Mark Britten) مرد ۳۳ ساله است …اما هنوز با مادر و برادرش زندگی‌ میکنه، و به طور جدی می‌خواد که دیگه از زندگیش بیشتر استفاده کنه. مارک برای یک فروشگاه الکترونیکی کار میکنه و هنگامیکه او در فروشگاه نیست ، در تمام وقت فراغتش خودش را از دنیای واقعی‌ جدا می‌کنه و به دنیای اینترنتی‌ وارد می‌شه جایی‌ که او ساعتها بر روی بازی‌های کامپیوتری وقت می‌گذرونه. اما وقتی‌ “الیویا لی” او را به آپارتمان دنیای مردها در لندن میبره قصد این را داره که با برنامه سخت ۵ مرحله‌ای مارک را تغییر بده. مارک مجرد همیشه از همون ابتدا از رابطه با کسانی‌ که میتونند دوست دختر خوبی‌ برای او باشند فرار می‌کنه، الیویا می‌خواد که او روی تکنیک صحبت کردن با خانمها کار کنه. چالشی که الیویا برای مارک در نظر داره اینکه از مارک میخواد با خانومی که هنوز نمیدونه کیه باید در آپارتمان دنیای مردها در لندن پذیرایی کنه. اما آیا مارک از آن آدم وابسته به کامپیوتر به کسی‌ تبدیل شده که بتونه اون خانوم را مجذوب خودش کنه؟
 
قسمت 6 : کریس الیس (Kris Ellis) که ۲۸ سالش هست زندگی‌ خسته کننده‌ای داره. او بیکاره و در یکی‌ از اتاقهای خونه خواهرش زندگی‌ میکنه، او بیشتر وقتش به جای اینکه با دنیای بیرون در تماس باشه وقتش را روی کامپیوتر در حال گشت زدن روی سایت‌های اینترنتی‌ میگذرونه. وقت این رسیده که کریس قوی بشه و استقلال خودش را بدست بیاره. مربی‌ ” الیویا لی‌” کریس را به آپارتمان “دنیای مردها ” در لندن میاره جایی‌ که او مجبوره که برای یک هفته، طی‌ یک برنامه ۵ مرحله‌ای خودش را از نو بسازه‌. کریس یک قرار ملاقات سورپریز در آپارتمان “دنیای مردها ” در پیش داره. این بستگی به خود کریس داره که چه غذائی درست کنه و چطور از مهمونش پذیرایی کنه. اما آیا کریس امشب میتونه تمام چیزهایی که یاد گرفته در عمل نشون بده؟ و آیا او میتونه خانومی که قراره درب خونه را امشب بزنه مجذوب خودش کنه؟
 
قسمت 7 : مارتین کلارک (Martin Clark) بازیگریه که آرزوش اینه که در دنیای تأتر کار کنه اما در حال حاضر زندگی‌ این مرد ۳۶ ساله در کاری به عنوان سرگرم کننده بچه‌ها خلاصه شده. او هنوز با مادرش زندگی‌ میکنه اما درنهایت دوست داره که مستقل بشه و زن رویاهاش را پیدا کنه. برای بیرون آمدن او از زندگی‌ خسته کننده‌اش ، مارتین به آپارتمان “دنیای مردها ” لندن میره جایی‌ که مربی‌ “الیویا لی‌” قصد داره که زندگی‌ این هنرپیشه جدید را با یک دستور عمل ۵ مرحله‌ای از نو بسازه‌. اما الیویا یک چالش دیگه که سورپریز هست برای او در نظر داره…میزبانی از شخصی‌ که با او در آپارتمان “دنیای مردها” لندن قرار ملاقات داره. مارتین نمیدونه که قرارش با کی‌ هست اما بعد از شناخت خودش برای یک هفته، آیا او به اندازه کافی‌ اعتماد به نفس داره تا بتونه زندگی‌‌اش را دست بگیره و آن خانوم را مجذوب خودش کنه؟

 
قسمت 8 : (Josh Rendell) جاش رندل 30 سالشه، عاشق داستانهای علمی‌ و هنوز با پدرش زندگی‌ میکنه. جاش بیشترین وقت خودش را در ” parallel universe ” میگذرونه، جایی‌ که او لباسهای مخصوص متفاوتی درست میکنه که با افتخار در برنامه‌های علمی‌ تخیلی‌ میپوشه. زندگی‌ اجتماعی جاش در چرخیدن توی اینترنت خلاصه شده، که باعث این شده که او به یک منزوی و گوشه نشین تبدیل بشه که صحبت کردن با جنس مخالف براش کاملا مفهوم بیگانه داره. برای شروع کردن یه تغییر کلی‌، جاش به آپارتمان “دنیای مردها” در لندن میره، جایی‌ که او “الیویا لی‌” مربی که قراره ۱ هفته با او باشه را ملاقات میکنه. این کار الیویا هست که جاش را در طی‌ برنامه‌ای ۵ مرحله‌ای راهنمایی‌ کنه تا بتونه خودش را عوض کنه. برای اینکه الیویا جاش را مجبور به تلاش کنه او را به کلاس رقص سوینگ میبره جایی‌ که او مجبوره با خانمها برقصه و سر صحبت را باز کنه. اما آیا او میتونه ابر قهرمان را در خودش پیدا کنه یا داستان به خلافکار بودن درصحنه رقص ختم میشه؟

 
قسمت 9 : جیمز بمبریج (James Bambridg) کشاورزی هست که ترجیح میده وقت خودش را بر روی تراکتور در مزرعه بگذرونه تا اینکه بیرون بره و یک شریک زندگی‌ برای خودش پیدا کنه. اما الان وقت آن رسیده که این زندگی‌ انفردی از بین بره. جیمز ۲۹ ساله به آپارتمان “دنیای مردها” در لندن برده میشه او مجبور میشه که زندگی‌ روستایی بدون درد سر را با زندگی‌ پر دردسر شهر عوض کنه. در اینجا او مربی “الیویا لی‌” را ملاقات میکنه شخصی‌ که او را در طی‌ یک برنامه ۵ مرحله‌ای کمک میکنه تا خودش را از نو بسازه‌. نقشه‌ای که الیویا برای او داره اینه که جیمز باید از خانومی که هنوز نمیدونه کیه در آپارتمان “دنیای مردها” لندن پذیرایی کنه. این بستگی به جیمز داره که غذا چی‌ درست کنه…اما آیا او میتونه تمام چیزهایی که یاد گرفته را در عمل نشون بده و خانومی که قراره مهمونش باشه را مجذوب خودش کنه؟

 

قسمت 10 : Will Peters (ویل پیترز) 28 ساله از سبک زندگی‌ نوجوانی لذت میبره و هنوز با مادر و پدرش زندگی‌ میکنه. او عاشق ماشینه و رویاش اینه که تعمیرگاه خودش را داشته باشه اما او که به زودی به ۳۰ سالگی میرسه در کلنجار با اولین مرحله زندگیشه. او بیشتر شبها در پارکینگها منتظره که دوستاش را ملاقات کنه. اما تنها مشکل اینه که چون تمام دوستهای او بزرگ شدن، شغل و بچه دارن اکثر شبها ویل را تنها میذارن.ویل موافقت میکنه تا خونه راحت خانواده‌اش را ترک کنه و به آپارتمان “دنیای مردها” در لندن بره جایی‌ که مجبوره که برای ۱ هفته به طور مستقل زندگی‌ کنه. و مربی‌ “الیویا لی‌” با یک برنامه ۵ مرحله‌ای به او کمک میکنه که خودش را از نو بسازه‌. الویا یک قرار ملاقات سورپریز در آپارتمان “دنیای مردها” در لندن را به عنوان آخرین چالش ویل تدارک می‌بینه. و این به ویل بستگی داره که چطور میزبانی شام ۲ نفره را انجام بده. اما این پسر عاشق اتومبیل چطور با این چالش کنار میاد تا بتونه مهمونش را مجذوب خودش کنه؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *