خلاصه قسمت های ساخت برترین ها

ناو هواپیما بر : ناوهواپیمابر و آزمایش مهارت و دقت یک خلبان نظامی . بزرگترین ماشین جنگی که تا به حال در دنیا ساخته نشده . هر کشوری تمایل دارد که یکی از این ناوها را داشته باشد . فقط 9 کشور در جهان می تواند هزینه ی چند میلیارد دلاری آن را پرداخت کند .
ناو کنونی که در کوره ی آتشین جنگ , اصلاح و کامل تر شده قدرتمندترین نماد نظامی بر روی کره ی زمین است . این ناو مانند پلیس قدرتمندی در حال گشت زنی است .

 
جت جنگی : سرعت نفس گیر , چابکی فوق العاده و قدرت مهار ناپذیر . جت جنگنده یک ماشین تمام عیاری است و این هواپیما برای قدرت نمایی طراحی شده است . اما هفتاد سال تکامل کار آسانی نبوده . تکامل از شکارچی به شکار و جت جنگنده ی ایده ال به واقعیت نزدیک می شود .

 
فضاپیما : در آغاز قرن 21 ؛ پرتاب فضا پیما به فضا آنقدر روزمره است که به سختی خبرساز میشود.اما تکنولوژی که انسان را به فضا پرتاب می کند , به معنای واقعی بیرون از این دنیاست…

50 سال است که این ماجراجویی بزرگ توسط سیاستمداران و نظامیان تشویق شده و به این شکل پیش رفته اند . فضا پیماها همچنان با هدف کشف کردن دنیای ما در فضا پیش میروند
 
آسمان خراش : در مالزی برج های پتروناس , بلندترین آسمان خراش جهان محسوب می شود. یک آسمان خراش که دست آورد مهندسی بزرگی است. این برج های درخشان از فولاد, بتن و شیشه ساخته شده اند و تا حد امکان آزموده می شوند. اکنون باید از پس حملات تروریستی نیز برآیند .
آیا می توانیم یک آسمان خراش بی نقص بسازیم؟
 

هلیکوپتر : چابک و تنومند، هلیکوپتر تنها ماشینی است که به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند به طور عمود بلند شده و در هوا شناور بماند. تنها وسیله‌ای است که بیش از آنکه انسان‌ها را کشته باشد، نجات داده است. در این برنامه با استفاده از تونل‌های باد و اسلحه‌های چیکن، می‌بینیم که بیشترین فشار‌ها به هلیکوپتر وارد می‌شود. خلبان اصلی آزمایش از وستلند و دانشمندان پیشگامی که باعث سریع‌تر و چابک‌تر شدن هلیکوپتر شده‌اند در این برنامه حضور دارند.
 
ماشین ضد گلوله : امروزه اتومبیل های ضد گلوله نمایان گر جایگاه برترین بازیکن های مشهور فوتبال تا سران کشور هستند .
خارج ساختمان ماشین ضد گلوله , اولین دفاع است . در طول هغتاد سال گذشته اتومبیل ضدگلوله اصلاح شده و تکامل یافته است . تجارتی که سخت بدست آمده است . شاهکار مهندسی که می تواند در مقابل گلوله های نافذ زره پوش و انفجارهای مستقیم بمب مقاومت کند و به مسافران , زمان می دهد که از منطقه ی خطر بگریزند .
اما با هر پیشرفت امنیتی ,تهدیدهای جدیدی به وجود می آید .
طراحان هنوز هم دست به گریبان ساخت ماشین ضدگلوله ی برترند.
 
بهترین ترن هوایی : ترن هوایی تنها دستگاهی است که می تواند به بهترین نحو جیغ انسان را در آورد . در طراحی ترن هوایی مدرن رقابت همیشه بر سر این است که مدل جدیدتر , بزرگتر از مدل پیشین باشد .
طی صد سال گذشته فن آوری ترن هوایی با سرعت چشم گیر پیشرفت داشته . آیا ما بهترین ترن هوایی را ساخته ایم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *