خلاصه قسمت های سری اول مستند چگونه لاغر شویم

 
قسمت اول : همیشه بهانه‌ای برای رژیم گرفتن وجود دارد. مثلا رفتن به عروسی، مهمانی، تعطیلات یا از همه مهم‌تر، دیدار با همکلاسی‌های قدیمی‌. همه‌ی ما می‌دانیم که برای کاهش وزن لازم است کمتر بخوریم و بیشتر ورزش کنیم. اما از کجا باید دانست که از بین هزاران رژیم غذایی موجود، کدام‌یک مناسب ماست؟
در این برنامه دکتر «زان ون تلیکان» و «Hala El-Shafie» متخصص رژیم غذایی، میزان نتیجه‌بخشی چند نوع رژیم غذایی مختلف را در کاهش وزن بررسی می‌کند.
برای این کار افرادی را از میان مردم عادی انتخاب می‌شوند و هرکدام از آنها رژیم غذایی خاصی را در بازه‌ی زمانی مشخصی رعایت می‌کنند و در پایان تاثیر این رژیم غذایی بر کاهش وزن آن‌ها و عوارض جانبی احتمالی بررسی می‌شود.

 
 

قسمت دوم : در این قسمت دکتر «زان ون تلیکان» و Hala El-Shafie»، متخصص رژیم غذایی، از داوطلبانی که تصمیم دارند وزن خود را کم کنند دعوت کرده‌اند تا رژیم‌های مختلف لاغری را امتحان کنند.
آن‌ها برای بررسی و مقایسه‌ی عملکرد رژیم‌های غذایی متفاوت، آن‌ها را به سه گروه تقسیم کرده‌اند

در این برنامه هم‌چنین «Stacie Stewart»، آشپز رستوران، به آن‌ها کمک می‌کند تا رژیم‌های غذایی‌شان تا حد ممکن خوشمزه هم باشد.

 
 
قسمت سوم : در برنامه‌ی این هفته، «ناتاشا» و «جودیان» از شمال لندن تنها دو هفته فرصت دارند تا پیش از مسافرت‌شان به مصر، وزن خودشان را کاهش دهند. به همین خاطر برای آن‌ها رژیم غذایی «CRASHER» کوتاه مدت در نظر گرفته می‌شود.
رژیم غذایی ناتاشا «High-Fat» نام دارد. در این نوع رژیم او می‌تواند مواد غذایی پرچرب مصرف کند، اما باید مصرف کربوهیدرات‌ها را تقریبا به کلی قطع کند.
«جودیان» رژیم غذایی مدیترانه‌ای را امتحان می‌کند که بیشتر از آن‌که باعث کاهش وزن شود، در حقیقت تغییر عادات غذایی به سمت مصرف غذاهای فرآوری‌نشده است.

دواطلب‌هایی که رژیم غذایی «SHAPE SHIFTER» را امتحان می‌کنند، «مایک» و «استیو» از همپشر هستند.
«مایک» قرار است شش هفته‌ی دیگر ازدواج کند و می‌خواهد تا آن موقع اندام متناسب‌تری داشته باشد و برای همین هم انگیزه‌ی بالایی دارد. اما از طرف دیگر «استیو» هم برای کاهش وزن، مصمم به نظر می‌رسد. رژیم غذایی که «مایک» امتحان می‌کند، «Cookie Diet» است که تشکیل شده از نوع خاصی از شیرینی. خوبی این رژیم غذایی برای «مایک» این است که او از صدای خوردن کلوچه لذت می‌برد! اما آیا او می‌تواند در برابر وسوسه‌ی خوردن غذاهای متنوع مقاومت کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *