خلاصه قسمت های سری ششم ما و فرازمینی ها

راز ابولهول : ابولهول بزرگ جیزه، بزرگترین مجسمه‌ی یکپارچه‌ی در روی زمین است که بیش از همه مورد مطالعه قرار گرفته و درباره‌ی آن تحقیق شده اما با این حال هنوز هم مانند یک راز بزرگ کشف نشده باقی مانده. اما آیا ممکن است راز منشاء ما انسان‌ها در این مجسمه‌ی یکپارچه‌ی باستانی نهفته باشد؟
با این که باستان‌شناسی علمی می‌گوید ابولهول ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد ساخته شده، اما برخی اعتقاد دارند با توجه به مدارک زمین‌شناسی، قدمت بیشتری دارد.
اگر این گفته درست باشد، چه کسی یا چه چیزی این بنا را خلق کرده؟ و به چه منظوری؟ برخی محققان می‌گویند جایی در فلات جیزه مجسمه‌ی دوقلوی ابولهول وجود دارد. اگر اینطور باشد آیا این مجسمه عمدا از دسترس انسان‌ها دور نگه داشته شده؟
باور بر این است که صورت مجسمه ابولهول چهره‌ی «خفره» یکی از فرعون‌های مصر باستان است. اما با این حال اندازه و تناسبات عظیم این مجسمه نشان می‌دهد که سر آن تغییراتی کرده. آیا ممکن است آن طور که نظریه فضانوردان باستان می‌گوید این مجسمه در اصل چهره‌ی یک موجود فرازمینی باشد که حدود ده هزار سال قبل به زمین آمده؟
آیا ابولهول از اطلاعات و مدارک باستانی یک تمدن گمشده محافظت می‌کند؟ اطلاعاتی که اگر آشکار شود نه تنها باعث می‌شود ما مجبور شویم کتاب‌های تاریخ‌مان را از نو بنویسیم بلکه به اصل و نسب فرازمینی خودمان نیز پی‌ببریم.
 

فرازمینی‌ها و رستاخیز : در طول تاریخ، داستان‌های شگفت‌آوری درباره‌ی مرده‌هایی گفته شده که از گورهایشان بیرون آمده‌اند، مومیایی‌هایی که از زندگی دیگری بازگشته‌اند، و افرادی که برای مدت کوتاهی مرگ را تجربه کرده‌ و توانسته‌اند با برخی بستگانشان در دنیای دیگر ارتباط برقرار کنند. آیا این داستان‌ها صرفا افسانه هستند یا ممکن است برخی از آن‌ها درست بباشد؟
از مسیح و الیاس گرفته تا مومیایی‌ها و زامبی‌ها، در تاریخِ ما موجودات زیادی وجود دارند که می‌توانند مرز میان زندگی و مرگ را درنوردند. و حتی امروز، دانشمندان تلاش می‌کنند تا با بازسازی این موضوع، برای چند ساعت در اتاق عمل، مرگ را به حالت تعلیق درآورند. روحانیان هائیتی هنوز هم مراسم باستانی خروج زامبی‌ها از گور را انجام می‌دهند. ارگانیسم‌های میکروسکوپی خاصی کشف شده که می‌توانند پس از چند هفته خودشان را احیا کنند. آیا ما در آستانه‌ی رمزگشایی از اسرار زندگی، مرگ و رستاخیز هستیم؟ آیا ما به زودی راز زندگی جاودانه را کشف می‌کنیم؟ و اگر اینطور است، ممکن است راهی وجود داشته باشد که بتوانیم با موجوداتی از جهان های دیگر ارتباط برقرار کنیم و پس از آن به دنیای فیزیکی خودمان بازگردیم؟
 
غارهای ممنوعه : در طول تاریخ بشر، مردم از رخدادها و موجودات اسرارآمیز درون غارها گزارش داده‌اند. غارها همچنین نقش اساسی برای بسیاری از استوره‌های باستانی داشته‌اند و تا امروز هم در بسیاری از دین‌ها، غارهای مقدس وجود دارد. آیا ممکن است این اعتقاد به غارها ریشه‌ای در واقعیت داشته باشد؟ آیا ممکن است برخی از راه‌های زیرزمینی به مناطقی که حوزه‌ی فعالیت موجودات فراطبیعی است، مرتبط باشد؟ برخی از محققان امروز بر این باورند که پاسخ این پرسش ممکن است در درون غارها و مواد تشکیل دهنده‌ی آن‌ها نهفته باشد. از ابتدا انسان از دیوار غارها برای ثبت برخی تصویرهایی که برایش مهم بوده، استفاده کرده، اما چگونه بسیاری از تمدن‌های باستانی که با فاصله‌ی زیاد از همدیگر شکل گرفته‌اند، تصویرهایی از موجوداتی مشابه هم در غارها ثبت کرده‌اند؟ غارها آخرین مرزهای زمین هستند اما اینکه چه تعداد غار وجود دارد و در اعماق آن‌ها چه می‌گذرد هنوز یک راز بزرگ برای بشر است. آیا تکنولوژی می‌تواند رازهای زیرزمینی را کشف و از پیام‌های اسرارآمیز روی دیوارهای غارهای جهان رمزگشایی کند؟ آیا این موضوع به ما برای درک و شناخت ریشه‌های فرازمینی‌مان کمک خواهد کرد؟
 
فرازمینی‌ها در میان ما : هر حرکتی ثبت، هر مکالمه‌ای ضبط، و هر رازی گشوده می‌شود. در حالی که تکنولوژی پیشرفت می‌کند، اطلاعات درباره‌ی همه چیز – و همه کس – بیشتر از پیش قابل دسترسی می‌شود. اما در این عصر دسترسی به اطلاعات، پرسش می‌تواند تنها این نباشد که چه کسی ما را زیر نظر دارد، بلکه این باشد که از کجا؟
افرادی هستند که باور دارند پیشرفت تکنولوژی، فقط محصول کار انسان‌ها نبوده بلکه ما توسط فرازمینی‌هایی که اولین بار هزاران سال پیش به زمین آمده‌اند، راهنمایی شده‌ایم. نظریه‌پردازان فضانوردان باستان، ادعا می‌کنند توسط طراحی فرازمینی‌ها است که ما امروز به وسیله‌ی تکنولوژی به هم مرتبط هستیم و اینکه ما توسط موجودات فرازمینی زیر نظر هستیم. آیا در داستان‌های گذشتگان می‌توان مدارکی از حضور فرازمینی‌ها پیدا کرد؟ کتاب «The Book Of Enoch» درباره‌ی دویست موجود الهی به نام «Watchers» (ناظران) صحبت می‌کند که برای زیر نظر گرفتن بشر به روی زمین می‌آیند و به پیشرفت ما کمک می‌کنند. یکی از افسانه‌های اینکا روایت کرده که «ویراکوچا» (خدای خالق بزرگ در اساطیر اینکا) بشر را خلق کرد و به او ستاره شناسی، کشاورزی و هنرهای بزرگ دیگر آموخت. تمدن «مایا» باور داشت خدای بزرگ آن‌ها، «کوکولکان» به انسان نوشتن، ریاضی و علم را آموخته. و همچنین در افسانه‌های چینی، «هوانگ تی» (امپراتور زرد) بسیاری از فناوری‌ها را معرفی کرده مانند: چرخ، بافندگی و نوشتن. آیا ممکن است فرازمینی‌ها که برای هزاران سال ما را زیر نظر داشته‌اند، در حقیقت ما را به این نقطه از دانش و پیشرفت علمی هدایت کرده باشند؟ آیا ممکن است وابستگی روزافزون ما به کامپیوتر، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، و هر چیز دیگری که اینترنت متصل است، اختراع فرازمینی‌ها بوده باشد؟

 
راز نبوغ : در طول تاریخ بشر، بزرگترین متفکران جهان با دانش و توانایی‌های شگفت‌انگیز خود به پیشرفت تمدن بشری کمک کرده‌اند. اما اکثر این ذهن‌های پیشرفته اعتراف کرده‌اند که توانایی منحصر‌به‌فردشان از جایی می‌آید که آنها قادر به درک آن نیستند؛ توانایی آن‌ها در موقعی غیرقابل انتظار به سراغ‌شان می‌آید.
در دوران قدیم، مردم در تقریبا همه‌ی فرهنگ‌های سراسر جهان، از مصر باستان و میان‌رودان گرفته تا چین و هند باستان، اعتقاد داشتند که مردم نمی‌توانند دانش و هوش را به دست بیاورند، بلکه این هوش و دانش است که به سراغ برخی از مردم می‌رود، درست مانند یک روح.
آیا ممکن است منابع الهام نوابغ، که در گذشته آن‌ها را به خدا نسبت داده بودند، آنطور که نظریه‌پردازان فضانوردان باستان تصور می‌کنند، منبعی فرازمینی داشته بوده باشند؟
چه نظریه نسبیت آلبرت اینشتین باشد، چه لامپ ادیسون، و چه جدول تناوبی عناصر شیمی‌دان روس، دیمیتری مندلیف، نوابغ به طور معمول گفته‌اند که بهترین ایده‌های آن‌ها از رویاها، تصویرها و یا صداهای موهوم خیالی می‌آید.
آیا ممکن است نبوغ چیزی فراتر از تنها یک ژنتیک خوب باشد؟ آیا ممکن است که متفکران بزرگ به یک منبع دانش فرازمینی متصل بوده باشند؟

 

اسرار مومیایی‌ها : برای هزاران سال، در فرهنگ‌های سراسر جهان، برخی با شیوه‌های مختلف سعی کرده‌اند بدن انسان را پس از مرگ سالم نگه دارند. اما چرا؟ آیا این کار آنها به سادگی احترام به درگذشتگان بوده؟ یا یک توضیح فرازمینی دارد؟
مصریان باستان اعتقاد داشته‌اند مومیایی کردن تضمینی است برای ورود به زندگی دیگر.
راهبان بودایی در ژاپن، با شیوه‌ای حیرت‌انگیز پیش از مرگ در حالی که هنوز زنده هستند خودشان را مومیایی می‌کنند، به این امید که خودشان به بودا تبدیل شوند. اینکاها هم برای مشورت درباره‌ی امور دولت و آینده، با مومیایی پادشاهان درگذشته‌شان مشورت می‌کرده‌اند.
تئوریستین‌های فضانوردان باستان، عقیده دارند مومیایی کردن در فرهنگ‌های مختلف جهان، موضوعی اتفاقی نیست بلکه این را اثبات می‌کند که فرازمینی‌ها در گذشته به زمین آمده‌اند. آیا اجداد ما شاهد نوعی خواب بیولوژیکی شبیه خواب زمستانی بوده اند و سعی کرده‌اند با مومیایی کردن آن را تقلید کنند؟ آیا ممکن است اغتقاد مصریان باستان به زندگی پس از مرگ، ناشی از تماس آن‌ها با فرازمینی‌ها بوده باشد؟ آیا انسان‌ها مومیایی کردن را از فرازمینی‌ها آموخته‌اند؟ و اگر اینطور باشد، هدف نهایی آن‌ها از این کار چه بوده؟

 

پیام فرازمینی‌ها : افرادی هستند که اعتقاد دارند در بیشتر متون مذهبی ما و همچنین در طراحی و محل مجسمه‌های باستانی پیام‌هایی پنهان وجود دارد، پیام‌هایی که ممکن است دلیل وجود ما در این جهان را بر ملا کند. آیا ممکن است این موضوع درست باشد؟ در سراسر جهان و در هر تمدنی همواره ارتباطاتی عجیب‌و‌غریب با معنایی ناشناخته وجود داشته. آیا ممکن است کلید رمزگشایی از این اسرار در «پازل»های عددی، هندسی و جغرافیایی که فرازمینی‌ها هزاران سال پیش برای ما باقی گذاشته‌اند، پنهان باشد؟ آیا انسان‌ها در معرض امتحان قرار گرفته‌اند؟ آیا دانش ما به حدی رسیده که بتوانیم از این کدها رمزگشایی کنیم و به این پیام‌ها پی ببریم؟ و اگر چنین است، آیا شناخت ما از فرازمینی‌ها سرانجام منجر به این خواهد شد که ما دوباره به اجداد فرازمینی خودمان بپیوندیم؟
 

توفان بزرگ: داستان توفان بزرگ در سراسر جهان در بیش از هزار و دویست فرهنگ مختلف، وجود دارد. این داستان‌ها همه مشابه و به این شکل است که خدا برای تنبیه افراد ستمکار یا نافرمان، سیل یا توفان بزرگی نازل کرده. آیا تکرار این افسانه در فرهنگ‌های گوناگون بیانگر واقعی بودن آن است؟ یعنی خدا خواسته بسیاری از مردم جهان نابود شوند تا تنها بعضی از کسانی که خودش می‌خواسته نجات پیدا کنند و زنده بمانند؟
مدارک جدید نشان می‌دهد که بسیاری از قسمت‌های داستان درباره‌ی وقوع یک توفان بزرگ در روی زمین ممکن است درست باشد. از برخورد یک شهاب سنگ به اقیانوس هند گرفته تا لایه های خاکستر در سراسر جهان و حتا بقایای قبر نوح، دانشمندان تلاش می‌کنند تا شواهدی از این واقعه را مانند یک پازل در کنار یکدیگر قرار دهند، پازلی که بعضی‌ها اعتقاد دارند توسط فرازمینی‌ها خلق شده. آیا در این توفان بزرگ، انسان از خطر انقراض رهانیده شده است؟ و آیا داستان‌های قدیمی در این باره صحیح هستند که فرازمینی‌ها دلیلی داشته‌اند که می‌خواسته‌اند ما زنده بمانیم؟ نظریه‌پردازان فضانوردان باستان باور دارند که زمانی که یک فاجعه‌ی دیگر روی زمین اتفاق بیفتد، فرازمینی‌ها باز هم بشر را از خطر انقراض نجات خواهند داد.
 

تمدن‌های ناپدیدشده: داستان‌ تمدن‌های کوچک و بزرگی که بدون هیچ اثری، ناپدید شده‌اند را می‌توان در تاریخ گوشه و کنار جهان یافت. از یک تمدن قبلا ناشناخته در چین گرفته تا داستان ناپدید شدن قوم مایا… اگرچه این تمدن ها از روی زمین محو شده‌اند، اما نشانه‌ها و سرنخ‌های جالبی هم از خود باقی گذاشته‌اند که برخی از آن‌ها سرنخ‌ها، به اعتقاد بعضی از مردم، نقش فرازمینی‌ها را در این وقایع نشان می‌دهد.
آیا بررسی این تمدن‌های ناپدیدشده می‌تواند ما را از نقش دخالت فرازمینی‌ها در زمین و همچنین تاثیر آن بر روی نسل آینده‌ی بشر آگاه کند؟
 

فرازمینی‌ها و جنگ‌های داخلی: چهره‌های شبیه روح در میانه میدان جنگ، ظهور اشیاء عجیب‌وغریب در آسمان و زخم‌های درخشانی که به شکلی معجزه‌آسا بهبود یافته‌اند…
جنگ‌های داخلی ممکن بود تجربه‌ای را که امروزه به عنوان ایالات متحده آمریکا می‌شناسیم، نابود کند، اما آیا ممکن است فرازمینی‌ها به حفظ این جمهوری کمک کرده باشند؟ «آبراهام لینکلن» درباره‌ی اتفاقات عجیب‌وغریبی که پیش از دوران ریاست جمهوری برایش افتاده توضیحاتی داده و «آمبروز بیرس» هم درباره‌ی اتفاقات فراطبیعی اسرارآمیز مانند ناپدید شدن و همچنین سفر بین جهان‌های موازی، داستان‌هایی نوشته. همچنین صدها سرباز شاهد تصویر روح مانندی از «جرج واشینگتن» در نبرد «گتیسبرگ» بوده‌اند. آیا فرازمینی‌ها در جریان جنگ‌های داخلی آمریکا حضور داشته‌اند؟ اگر اینطور باشد، آیا آنها صرفا ناظرانی منفعل بوده‌اند یا اینکه نقشی فعال در ایجاد ایالات متحده بازی کرده‌اند؟ آیا این تجربه‌ی بزرگ آمریکایی‌ها بخشی از نقشه‌ی بزرگتر فرازمینی‌ها بوده؟ تجربه‌ای که فقط وقتی چگونگی آن را متوجه خواهیم شد که با اجداد فرازمینی‌مان رودررو شویم؟

 
راز اهرام: با استفاده از تکنولوژی ماهواره‌ای جست‌و‌جو با مادون قرمز و لیزر، اهرام پنهان شده در زیر ماسه‌ها در مصر کشف می‌شوند و همچنین تکنولوژی سنجش لیزری از آسمان، اهرام پنهان در زیر جنگل‌های آمریکای مرکزی را آشکار می‌کند. خیلی‌ها باور دارند ما وارد عصر جدید کشف اهرام شده‌ایم. عصری از کشفیات جدید که با کشفیات قبلی قابل مقایسه نیست.
کاوش‌هایی که در قرن بیست‌و‌یکم انجام شده همچنین حقایق جالب دیگری درباره‌ی اهرام آشکار کرده که ممکن است به بازنویسی تاریخ منجر شود. امروز باستان‌شناسان بر این باورند که اهرام باستانی در پرو، قدیمی‌تر از اهرام مصر هستند. به‌تازگی هم در اندونزی محلی مورد بررسی قرار گرفته که تخمین زده شده اهرامی که در آن ساخته شده متعلق به یک تمدن گمشده در بیست هزار سال قبل باشد. بسیاری بر این باورند که هم اکنون هزاران هرم در سراسر جهان وجود دارد که هنوز کشف نشده، زیر اقیانوس‌ها، بالای کوه‌ها و حتا زیر زمین در آلاسکا. اما علاقه‌ی مردم باستان به ساختن هرم را چگونه می‌توان توضیح داد؟ و چرا تمام فرهنگ‌های گوناگونی که این تپه‌های اسرارآمیز را ساخته‌اند، سمبل مقدس یک چشم را پرستش می‌کرده‌اند؟ نظریه‌پردازان فضانوردان باستان باور دارند که پدیده‌ی ساخت هرم در سراسر جهان موضوعی اتفاقی نیست و شواهد نشان می‌دهد ساکنان اولیه زمین ممکن است فرازمینی‌هایی بوده باشند که در مهندسی و معماری متبحر بوده‌اند. آیا می‌توان با دقتی که در ساخت برخی از این سازه‌ها به‌کار رفته و همچنین کشف روابط مکانی آن‌ها، سرنخ‌هایی به دست آورد که هدف واقعی ساخت اهرام بر روی زمین را نشان دهد؟
 
نقشه فرازمینی‌ها : اتفاقات یا چیزهای عجیب و غریب در میدان جنگ… سلاح‌های اسرارآمیزی که تمدن‌ها را از بین می‌برد… و نشانه‌های از حضور موجوداتی از جهان دیگر در کلیدی‌ترین لحظه‌های تاریخ ما.
در بسیاری از حساس‌ترین لحظه‌های تاریخ، شاهد اتفاقاتی غیرقابل توضیح هستیم. آیا همه‌ی این‌ها رویدادهای تصادفی است، یا می‌تواند مدرکی باشد بر اینکه تاریخ بشر با قصد قبلی توسط فرازمینی‌ها دستکاری شده؟ نظریه‌پردازان فضانوردان باستان مدت‌هاست که عقیده دارند فرازمینی‌ها در شکل‌گیری تاریخ ما نقش مهمی داشته‌اند . برخی هم اعتقاد دارند آنها هنوز هم به طور دقیق ما را نظاره می‌کنند. حتا مقامات سطح بالای دولتی هم گاهی ادعا کرده‌اند فرازمینی‌ها از سیاره‌ی ما بازدید کرده‌اند و به تکنولوژی بشر هم خیلی علاقه‌مند بوده‌اند. از جمله وزیر سابق دفاع کانادا، «پل هلیر».
آیا ممکن است پدیده‌ی اشیاء ناشناس پرنده (UFO) واقعیت داشته باشد؟ آیا فرازمینی‌ها هزاران سال است پیشرفت انسان را نظاره می‌کنند؟ آیا فرازمینی‌ها در این مدت، گاهی به پیشرفت ما کمک کرده‌اند و گاهی هم ما را عقب نگه داشته‌اند؟ آیا ما سرانجام می‌توانیم به رمزگشایی از حقیقت پشت پرده‌ی دخالت فرازمینی‌ها در تاریخ‌مان، نزدیک شویم؟
 
فرازمینی‌ها و ربات‌ها : مقاومت بی‌نظیر… هوش برترو حتا توانایی تولید خود. در قرن بیست‌و‌یکم، ربات‌ها طوری برنامه‌ریزی خواهند شد که توانایی انجام هر کاری را داشته باشند، از انجام عمل جراحی بر روی انسان گرفته تا کشف سیارات دیگر. ربات‌های انسان‌نما به سرعت پیشرفته و پیشرفته‌تر می‌شوند. آن‌ها به حدی پیشرفته خواهند شد که ما اکنون در فیلم‌های علمی تخیلی شاهدش هستیم. اما دلیل و علت واقعی خلق ربات‌هایی که روز به روز باهوش‌تر و مستقل‌تر می‌شوند، چیست؟ آیا علاقه و وسوسه‌ی انسان برای خلق انسان‌های ماشینی، واقعا راهی به سوی آینده است… یا شاید گذشته!؟ داستان‌ها و اساطیر یونانی که قدمت آن‌ها به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد، می‌گویند «هفائستوس» ربات‌ها را خلق کرد تا سلاح بسازد. اما راز غول خودکار برنزی «تالوس»، چه بوده است؟ در مصر، متون نوشته شده اهرام، می‌گویند که «اوزیریس»، خدایی بود که توسط برادرش قطعه قطعه شد، اما دوباره مانند یک ماشین به هم پیوست و زنده شد. و داستان‌های مشابه دیگری هم در دنیای باستان می‌توان یافت که در آ‌ن‌ها موجوداتی شبیه ماشین وجود داشته‌اند. از جمله در اساطیر یهودی، اسکاندیناوی، چینی و همینطور هندو. آیا ربات‌های پیثیده واقعا در دنیای باستان هم وجود داشته‌اند؟ اگر اینطور است آن‌ها چه نقشی داشته‌اند؟ و شاید مهم‌ترین پرسش این باش که چه بر سر آن‌ها آمده است؟

 

فرازمینی‌ها در ماقبل تاریخ : غارهای عظیم ساخته‌ی انسان… سازه های غیرقابل توضیح… و کشفیات زیر دریاها که دانسته‌های ما را درباره‌ی گذشته به چالش می‌کشد… آیا ممکن است یک تمدن پیشرفته هزاران سل قبل بر روی زمین زندگی کرده باشد؟ و اگر چنین باشد آیا آن‌ها انسان بوده‌اند… یا موجوداتی خارج از این جهان؟
باستان‌شناسان مدرن هنوز به طور پیوسته در حال کشف آثار و محل‌هایی هستند که تاریخ بشر را به گونه‌ای که ما می‌شناسیم نفی می‌کند. در جای‌جای جهان آثار سنگی شگفت‌انگیزی کشف شده مانند پناهگاه‌های زیرزمینی کشف شده که به دوران ماقبل تاریخ نسبت داده می‌شوند. آیا ممکن است این‌ها آثار یک تمدن پیشرفته باشد که هزاران و یا شاید ده‌ها هزار سال پیش در روی زمین زندگی می‌کرده‌اند؟
بر اساس فرضیات فضانوردان باستان، چندین متن کهن را می‌توان یافت که موجودات ماقبل تاریخ تا زمان آدم و حوا را توصیف می‌کنند.
آیا ممکن است داستان‌های مربوط به خدایان و موجودات فرازمینی در آغاز تاریخ واقعیت داشته باشد؟ و آیا ممکن است کشفیات غیرقابل توضیح درباره‌ی تمدن‌های گمشده، حقیقتی را درباره‌ی ریشه‌های فرازمینی ما بر ملا کند؟

 
اسرار ناسا : وقتی «ورنر فون براون»، دانشمند هوا فضای آلمانی پس از جنگ دوم جهانی به برنامه‌ی نظامی و فضایی آمریکا پیوست، به سرعت به یکی از دانشمندان برجسته در زمینه‌ی موشک‌های بالستیک تبدیل شد. «هربرت فون براون» آلمانی از طراحان اصلی اولین ماهواره‌‌ی آمریکا و موشک عظیم «ساترن -۵» بود که انسان را به ماه فرستاد. پیش‌بینی‌های جسورانه‌ی «فون براون» منجر به ساخت اولین ایستگاه فضایی و اکتشافات بشر در مریخ شد.
اما چگونه «فون براون» که با دانشمندان برجسته‌ای مانند «نیکلای تسلا»، «رابرت اوپنهایمر» و «آلبرت اینشتین» هم‌عصر بود، در زمینه‌ی دانش موشکی از آن‌ها بسیار جلوتر بود؟
آیا او به اطلاعات مخفی که توسط حزب نازی آلمان جمع‌آوری شده بوده، دسترسی داشته؟ یا شاید هم به یکی از اشیاء ناشناس پرنده دسترسی داشته که گفته می‌شود در ۱۹۷۴ در نیومکزیکو سقوط کرده؟ و یا شاید هم بزرگ‌ترین دانشمند موشکی جهان تحت تاثیر جهان دیگری به غیر از جهان ما بوده است؟
 

نیروهای سیاه : نیک و شر، نور و تاریکی، خدا و شیطان. تقریبا در همه‌ی فرهنگ‌های جهان، داستان‌هایی درباره‌ی نیروهای متضادی وجود دارد که در روی زمین تاثیرگذار هستند. نیروهایی فراطبیعی که خارج از جهان طبیعت هستند. آیا ممکن است این نیروها واقعا وجود داشته باشند؟ و اگر اینطور باشد، ماهیت واقعی نیروهای تاریک چیست؟
در سراسر تاریخ، انسان‌های زیادی متهم به همکاری با نمایندگان این نیروهای تاریک شده‌اند. «راسپوتین»، راهب و سیاستمدار دیوانه‌ی روسی می‌گفت که برای نیروهای فرازمینی خدمت می‌کندف «اس اس» نازی هم باور داشت که از طریق نمادهای کهن، به نیروهای تاریک دست پیدا کرده و «الیستر کرولی»، جادوگر مشهور، ادعا می‌کرد که یک جن به او وحی می‌کرده است و همچنین توانسته با کمک نیروهای تاریک و جادو، موجودیت‌های فراانسانی را احضار کند.
آیا ممکن است که این موجودیت‌هایی که این افراد ادعا کرده‌اند با آن‌ها ارتباط داشته‌اند، در حقیقت فرازمینی بوده باشند؟ آیا انسان‌ها در نبرد نیک و بد و نیروهای روشن و تاریک، گیر افتاده‌اند؟

 
تکامل فرازمینی‌ها : تئوری‌پردازان فضانوردان باستان گفته‌اند بسیاری از موجودات الهی که در فرهنگ‌های متفاوت جهان مشاهده شده‌اند، تنها جنبه‌ی الهی یا اساطیری ندارند بلکه در حقیقت نتیجه‌ی مشاهدات نیاکان ما هستند و در آن زمان نیاکان ما از درک آن ناتوان بوده‌اند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، چگونه می‌توان گزارش‌های متفاوت از موجودات تخیلی متفاوت در اساطیر جهان را توضیح داد؟ از پرندگانی با اندام انسان گرفته تا خدایانی با پیکر انسان و اعضای مختلف.
آیا ممکن است موجودات فرازمینی مختلفی در روی زمین زندگی کرده باشند؟ گزارش‌های کسانی که در زمان ما توسط فرازمینی‌ها ربوده شده‌اند، بسیار شبیه توصیف خدایان در اساطیر کهن است، آیا ممکن است این بدان معنا باشد که فرازمینی‌ها امروز هم از زمین بازدید می‌کنند؟
و آیا ممکن است همه‌ی آن‌ها اجداد یکسانی داشته بوده باشند؟ فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان بر این اعتقاد هستند که فرازمینی‌ها نه‌تنها با همدیگر بلکه با ما هم ریشه‌های مشترکی دارند. در سال ۱۹۸۲ باستان شناسی به نام «جولیو تلو» در پرو جمجمه‌هایی متعلق به تمدن «پاراکاس» را کشف کرد که اندازه‌ی آن‌ها ۲۵ درصد بزرگتر از جمجمه‌ی انسان بود.
 

زمین دیگر : میلیاردها دلار تا به حال برای یافتن یک سیاره دیگر مشابه زمین هزینه شده است. از زمانی که تلسکوپ کپلر در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد، دانشمندان سیاره‌های قابل سکونت زیادی را کشف کرده‌اند. آیا ممکن است این کشف سرانجام پاسخ یک پرسش قدیمی را بدهد: «آیا ما در جهان تنها هستیم؟»
آیا ممکن است همانطور که ما امروز در جست‌و‌جوی سیاره‌های قابل سکونت هستیم، فرازمینی‌های بسیار پیشرفته هم در گذشته‌های بسیار دور به دنبال چنین چیزی بوده باشند؟
در سراسر اسطوره‌شناسی جهان، داستان‌هایی از موجوداتی گفته شده که از ستاره‌ها به زمین فرود آمده‌اند. اقوام «دوگون» در آفریقا عقیده دارند که خدایان‌شان از ستاره‌ی شباهنگ آمده‌اند و مایاها خدایان‌شان را به خوشه پروین منتسب می‌کنند. همچنین براساس سنت قبایل «هوپی»، بذر حیات به وسیله موجودات فرازمینی پاشیده شده است.
فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان اعتقاد دارند نه تنها فرازمینی‌ها به سیاره ما آمده‌اند، بلکه آن‌ها عامل به وجود آمدن ما هستند.
پس شاید جست‌وجوی ما در کهکشان‌های دوردست برای کشف یک زمین دیگر در حقیقت جست‌وجو برای کشف ریشه‌های فرازمینی ما باشد.
 
موجوداتی در اعماق آب : در ماه «آگوست» سال ۲۰۱۴، فضانوردان روسی در اطراف ایستگاه فضایی بین‌المللی، مورد شگفت‌انگیز و غیرقابل انتظاری را کشف کردند. در بخش‌هایی از پنجره، گونه‌های زنده‌ای از پلانکتون‌های زنده وجود داشت. اگر موجوداتی که در دریا زندگی می‌کنند می‌توانند در فضا به حیات خود ادامه دهند، آیا عکس این مورد هم ممکن است؟ یعنی ممکن است در دریاهای زمین موجودات فرازمینی زندگی کنند؟
در طول تاریخ، داستان‌هایی درباره‌ی موجوداتی نقل شده که در آب‌های زمین زندگی می‌کرده‌اند. بر اساس برخی از همین گزارش‌ها این موجودات از سیاره‌های دیگر به زمین آمده‌اند. در حالی که بسیاری از داستان‌های مربوط به هیولاهای دریایی صرفا متعلق به اساطیر هستند، تخمین زده شده که در اقیانوس‌های زمین بین هفتصد هزار تا یک میلیون گونه‌ از موجودات مختلف زندگی می‌کنند و به شکل حیرت‌انگیزی تا امروز دو سوم از این موجودات ناشناخته باقی مانده‌اند.
با در نظر گرفتن کشفیات اخیر که نشان داده برخی موجودات دریایی می‌توانند در فضا هم به زندگی ادامه دهند، آیا ممکن است داستان‌های هیولاهایی مانند «کراکن» و هیولای «لخ‌نس» شواهدی باشند از موجودات فرازمینی که در زیر دریاها پناه گرفته‌اند؟
پاسخ فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان به پرسش آخر مثبت است. آن‌ها اعتقاد دارند مدارکی وجود دارد از این‌که فرازمینی‌ها نه فقط از طریق آسمان بلکه همچنین از راه‌های آبی پنهان، وارد زمین شده‌اند.

 
حلقه‌های اسرارآمیز : بیش از ۱۰۰۰۰ مورد از دایره‌های روی مزارع (حلقه های کشتزار) در سراسر جهان و در ۵۰ کشور مختلف کشف شده است. این حلقه‌ها تقریبا در تمامی قاره‌های جهان وجود دارند. این طراحی‌های اسرارآمیز از دایره‌های ساده تا طرح‌های بسیار پیچیده پیکتوگرام به طول چندین کیلومتر را شامل می‌شود. گفته شده این پدیده با علوم زمین، نورهای شگفت‌انگیز و حتا اشیاء ناشناس پرنده ارتباط دارد.
منتقدان می‌گویند همه این دایره‌ها توسط انسان‌های گذشته و با استفاده از چوب و طناب ایجاد شده‌اند. اما آیا اینطور است؟ از سال ۱۹۶۰ به بعد این دایره‌ها توجه‌های زیادی به خود جلب کرده و در مطبوعات و رسانه‌های جهان به آن پرداخته شده است در حالی که سابقه و قدمت آن‌ها به صدها – اگرنه هزاران- سال می‌رسد.
بیشتر این طرح‌ها در خود شامل متون رمزی و معادلات ریاضی و هندسی پیچیده هستند که بهترین دانشمندان ما را هم سردرگم کرده. یکی از فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان به نام «جورجیو سوکالوس» به انگلستان سفر کرده تا با محققان و دانشمندان دیدار کند و از اسرار این دایره‌ها رمزگشایی کند.
آیا واقعا در پشت این شکل‌های اسرارآمیز فرازمینی‌ها قرار دارند؟ اگر اینطور است آن‌ها چه پیامی می‌خواسته‌اند به ما منتقل کنند؟ آیا اگر ما از اسرار این اشکال رمزگشایی کنیم به حقیقت درباره‌ی فرازمینی‌ها و نقش آن ها بر روی سیاره‌‌مان نزدیک‌تر خواهیم شد؟
 
جنگ خدایان، یا نبرد فرازمینی‌ها : در نوزدهم مارس سال ۲۰۰۲، «گری مک کینون» به خاطر هک کردن ۹۷ کامپیوتر پنتاگون و ناسا در یک زمان ۱۳ ماهه، دستگیر شد. در آن زمان مقامات این اتفاق را بزرگ‌ترین هک کامپیوترهای نظامی نامیدند.
«مک کینون» ادعا کرده که مدارکی از سفینه‌ی فضایی آمریکایی کشف کرده و در آن‌ها به فهرست تعدادی از «افسران غیرزمینی» هم برخورده که در سفینه آمریکایی با نام مخفف (USSS) فعالیت می‌کرده‌اند. آیا ممکن است ارتش آمریکا واقعا یک برنامه‌ی فضایی سری داشته باشد؟ و اگر اینطور است، آیا ممکن است در آینده ما با موجودات سیاره‌ای دیگر وارد جنگ شویم؟
فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان اعتقاد دارند که موجودات فرازمینی متفاوتی برای بازدید از زمین با همدیگر در حال رقابت هستند. شواهد نشان می‌دهد که سال‌ها است آن‌ها با همدیگر در حال نبرد هستند.
در فرهنگ‌های سراسر جهان داستان‌هایی کهن وجود دارد از خدایانی که با همدیگر جنگیده‌اند و در جنگ‌هایشان از ماشین‌های پرنده و سلاح‌های فوق‌العاده استفاده می‌کرده‌اند؛ سلاح‌هایی که به گونه‌ای که توصیف شده‌اند، مشابه سلاح‌های پیشرفته‌ی امروزی ما هستند. هندوها، «نورس»ها، و تعداد زیادی از فرهنگ‌های باستانی داستان‌ جنگ میان این خدایان را به شکل مشابهی روایت کرده‌اند.
طبق نظر نظریه پردازان فضانوردان باستان، مدارکی وجود دارد دال بر اینکه این جنگ‌ها واقعا در گذشته روی زمین اتفاق افتاده، البته نه میان خدایان بلکه میان فرازمینی‌ها!
اما اگر این موضوع درست باشد، آیا هنوز هم فرازمینی‌ها بر سر سرنوشت سیاره‌ی ما با همدیگر در حال نبرد هستند؟
 
مناطق ممنوعه : به‌خاطر جنگ، بی‌ثباتی و یا غیرقابل دسترس بودن، مناطقی در جهان وجود دارد که امکان کشف و بررسی آن‌ها وجود ندارد. این مناطق ممنوعه مرکز هرج‌و‌مرج و جاهایی هستند که در آنها آثار باستانی و در حقیقت تاریخ بشر را تخریب می‌کنند.
در ایران، عراق و سوریه هزاران اثر باستانی به عمد تخریب شده و موزه‌های سراسر مصر بارها و بارها غارت شده. آثار باستانی در مناطق کوهستانی تبت و همچنین در جنگل‌های آمریکای مرکزی نیز تخریب شده. آیا ممکن است همه‌ی این تخریب‌ها عمدی بوده باشد؟
فرضیه‌پردازان فضانوردان باستان معتقدند ممکن است در این محل ها مدارکی مربوط به دانش و تکنولوژی باستانی وجود داشته باشد و یا حتا حقایقی درباره‌ی منشاء فرازمینی انسان. آیا برای پنهان کردن یا از بین بردن این اطلاعات، طرحی وجود دارد؟ آیا فرازمینی‌ها در این ماجرا نقش دارند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *