خلاصه قسمت های سری پنجم خانه های رویایی با برادران اسکات

قسمت 1 (نیکول و مت) : در حالی که (نیکول) رویای خواننده شدن خود را دنبال می کند، به صورت سرگیجه آوری 27 مرتبه محل زندگی خود را عوض کرده است. اما حالا که در حرفه اش، در حال پیشرفت است، بالاخره برای یک زندگی دائمی در (نشویل) آماده شده است.برادر (نیکول) و یکی از طرفداران پر و پا قرص او، از (دنور) به اینجا پرواز کرده تا به (نیکول) در پیدا کردن خانه مورد نظرش کمک کند، و برادران (اسکات) مصمم هستند تا خانه همیشگی او را پیدا کنند. پیدا کردن خانه ای محکم و جذاب بر عهده (درو) است، و بعد، تبدیل کردن خانه ای با پتانسیل های لازم به خانه رویایی (نیکول)، در حد بودجه ای که او دارد، کاری است که (جاناتان) همراه با چند تغییر غافلگیر کننده برای او انجام می دهد.
 
قسمت 2 (سندی و پت) : (سندی) و (پت)، همه چیز را در شهر (ویسکانسن) رها کرده و به تازگی برای رسیدن به شغل رویایی (سندی) به شهر (نشویل) نقل مکان کرده اند؛ و بعد از زندگی موقت در آپارتمانی کوچک، حالا زمان آن فرا رسیده است که در خانه ای متعلق به خودشان است، در این شهر به ثبات برسند.(درو) به دنبال شکار جواهری در سبک دهه 50 میلادی، متناسب با احساساتش برای (لیندا) است، و همزمان مصمم است که (سندی) و (پت) در شهر جدید احساس راحتی داشته باشند. کمی بعد، (جاناتان) با یک بازسازی سنگین روبرو می شود، که یکی از اولویت های اصلی صاحب خانه، ساختن یک اتاق خواب مستر دیگر برای پدر سالخورده (سندی) است.
 
قسمت 3 (کارولین و برد) : (کارولین)، (برد) و دو فرزندانشان برای حمایت از مادربزرگ، در طی دوران سخت زندگی اش، با او زندگی می کرده اند. اما بعد از 2 سال زندگی در یک خانه مشترک، آنها برای نقل مکان به خانه مستقل خود، آماده هستند. (درو) به دنبال شکار خانه ای مناسب است، این زوج به زودی روی خانه ای دارای پتانسیل اما نیاز به بازسازی، قیمت پیشنهادی می گذارند. کمی بعد، سلیقه منحصر به فرد (کارولین) و پیش آمدن اتفاقات پیش بینی نشده در بازسازی، بودجه ای زیادی می برد، و در حالی که (جاناتان) مصمم است تا خانه را مثل سبک خود این خانواده به شکل منحصر به فردی آماده کند، در درک سلیقه این خانواده دچار کشمکش می شود.
 
قسمت 4 ( رایان و جولی) : (جولی) و (رایان)، به زادگاه (رایان) در (نشویل) برگشته اند تا به خانواده نزدیکتر باشند، اما پیدا کردن خانه عالی و دلخواه آنها بیشتر از چیزی که انتظار داشتند طول کشیده است. و حالا آنها از زندگی در اتاق خواب (رایان) که مناسب وقت گذرانی یک کودک است، خسته شده اند. (درو) وظیفه پیدا کردن خانه ای مزرعه ای را برعهده دارد، و (رایان) برای راضی کردن فروشنده، نامه ای احساساتی برای او نوشت و مورد قبول واقع شد. در حین تخریب، داشتن یک مهندس سازه در خانواده به آنها کمک می کند. (جاناتان) در مواجهه آنها با دودلی شان، پا درمیانی می کند تا چند طرح مناسب را به انتخاب خود اجرا کند.
 
قسمت 5 (اشلی و ابن) : وقتی خانه زوج هنرمند در عرصه موسیقی یعنی (اشلی) و (ایبن)، زودتر از زمانی که انتظار داشتند فروش رفت، مجبور شدند به همراه پسر کوچکشان به آپارتمان دو طبقه پدر (ایبن) نقل مکان کنند. و حالا این زوج مشتاق این هستند که خانه همیشگی خود را در نزدیکی خیابان افسانه ای موسیقی (نشویل) پیدا کنند. حالا که بازار املاک داغ است، آنها مضطرب هستند که شاید نتوانند خانه مناسب خود را پیدا کنند. اما (درو) در ماموریت پیدا کردن خانه موفق بوده و دو خانه مناسب را پیدا کرده که برای جلب توجه این زوج در رقابت با هم هستند. در ادامه، دیوار زیرزمین که شکم پیدا کرده است به همان اندازه که خانه را با خطر نشست روبرو کرده است، بودجه آنها را نیز با خطر کمبود مواجه می کند. و (جاناتان) مصمم است که طراحی داخلی خانه آنها را بطور دقیق و مناسب با سلیقه موسیقایی آنها بسازد.
 
قسمت 6 (جنا و جیسون) : بعد از شروع سریع و عاشقانه و سفر دور دنیا، (جنا) و (جیسون) با هم ازدواج کرده اند و حالا دنبال خانه ای بزرگ در شهر، برای بزرگتر کردن تعداد خانواده خود هستند.آپارتمان دو طبقه آنها نسبت به زمانی که انتظار داشتند زودتر به فروش رفت، به همین دلیل این زوج فعلا در خانه یکی از دوستان خود زندگی می کنند. (درو) برای پیدا کردن خانه مناسب تلاش بیشتری می کند، اما پیدا کردن خانه مناسب در موقعیت جغرافیایی مورد نظر این زوج تقریبا غیرممکن است. در ادامه، یک اولویت جدید، تغییر تازه ای در پروژه آنها ایجاد می کند. و بعد این وظیفه (جاناتان) است که خانه را طوری طراحی کند و بسازد که با سلیقه این زوج که چیزهای کاملا متفاوتی را می پسندند، جور دربیاید.
 
قسمت 7 (پاتریک و جولی) : (پاتریک) و (جولی) بیشتر سال را به دنبال خانه رویایی خود بوده اند. اما بعد از بازدید از بیش از 200 ملک و باخت در 14 مزایده، تقریبا آماده اند که از جستجو دست بردارند.چیزی که اوضاع را بدتر می کند این است که این زوج آپارتمان دو طبقه خود را خیلی زودتر از زمانی که انتظار می رفت فروخته اند و حالا در خانه پدر و مادر (جولی) زندگی می کنند. (درو) و (جاناتان) مصمم هستند تا اوضاع را تغییر دهند، و پیدا کردن خانه ای که اطراف آن برای پیاده روی مناسب باشد این خطر قابل پیش بینی را به دنبال دارد که آنها با عواقب غیر منتظره ای روبرو خواهند شد. بعد، (جاناتان) تعداد زیادی خبر بد به آنها می دهد، اما قول می دهد که همه چیز را تحت کنترل خود دارد.
 
قسمت 8 ( کارولین و جرارد) : بعد از 30 سال زندگی در خانه مزرعه ای اجاره ای، (کارولین) و (جرارد) به دنبال خانه ای روستایی هستند تا زندگی پس از بازنشستگی خود را در آن بگذرانند. آنها به فضای زیادی در خانه برای سرگرم کردن دوستان و خانواده نیاز دارند، و مشتاق هستند تا در محیطی که عاشق آن هستند به زندگی خود ادامه دهند.(جاناتان) و (درو) پا پیش می گذارند تا روند کاری آسانی را برای آنها رقم بزنند، اما پیدا کردن ملکی بزرگ در شهرستان که با لیست علاقه مندی های آنها مطابقت داشته باشد، خیلی دشوار است. تا زمانی که جستجوی خانه مناسب به خانه یک هکتاری خانوادگی (کارولین) می رسد؛ جایی که یک نوسازی جاه طلبانه می تواند گذشته را به زمان حال بازگرداند.
 
قسمت 9 (بورلی) : (بورلی) به خانه دوران کودکی خود بازگشته تا به حل و فصل مسائل ملکی پدر و مادر خود بپردازد. اما حالا او برای شروعی تازه آماده است، به همین دلیل به دنبال قلمرو انحصاری خود می گردد تا زندگی جدیدی را شروع کند.او به دنبال خانه ای دو طبقه در همان محله است، اما قبل از آشنایی با برادران (اسکات)، (بورلی) هرگز فکرش را هم نمی کرد که راضی شود تا از خواسته خود بگذرد. در ادامه، تردید در ساختن آشپزخانه و دیگر قسمت های خانه، به میان می آید.
 
قسمت 10 (دیوید و النی) : (دیوید) و (النی) خانه خود را فروخته اند تا در محله ای با مدرسه های بهتر خانه داشته باشند، و همراه با دو دختر کوچک خود، به خانه پدربزرگ و مادربزرگ نقل مکان کرده اند تا خانه مورد نظر خود را پیدا کنند. وظیفه جستجو برای خانه ای لوکس در حومه شهر و نزدیک به خانواده بر عهده برادران (اسکات) است، اما علیرغم بودجه بالایی که این زوج دارند، پروژه سختی است. در ادامه، (جاناتان) این زوج را راضی می کند تا از مصالح بی نظیری برای ساخت شومینه خانه استفاده کنند، و برای غافلگیر کردن (دیوید)، با ساختن یک پارکینگ لوکس و مطابق با رویاهای او، به (النی) کمک می کند.
 
قسمت 11 (پت و تانیا) : محل زندگی (تانیا)، (پت) و کودکان نوپای آنها بیش از اندازه به اتوبان و شهربازی نزدیک است. و با اینکه مشتاق هستند که از این محله نقل مکان کنند، بیش از 50 مورد را بازدید کرده اند و در بیش از 10 رقابت مزایده، با شکست مواجه شده اند.برادران (اسکات) به آنها قول داده اند تا وضعیت را برای آنها تغییر داده و بهبود بخشند. و با اینکه (درو) خانه مناسبی در نزدیکی مدرسه مورد نظر این زوج پیدا کرده است، قیمت فروشنده بیش از حد تصور و بیشتر از بودجه آنها می باشد. در ادامه، نوبت (جاناتان) است که تا حد ممکن راهی برای صرفه جویی در مخارج پیدا کرده و تحول بزرگی در خانه بازسازی شده ایجاد کند.
 
قسمت 12 ( جوآنا و شان) : بعد 4 مرتبه نقل مکان در 9 سال، (جوآنا) و (شان) از بی خوانمانی خسته شده اند. و آماده اند تا خانه شهری خود را با خانه ای که طبق سلیقه خودشان ساخته شده برای همیشه عوض کنند. (درو) و (جاناتان) به آنها قول داده اند تا آنها را به آرزویشان برسانند، و اولین چالش آنها این است که مرتبا خود را با لیست علاقه مندی های این خانواده تطبیق دهند. در حین جستجوی خانه، (درو) برای بهترین معامله ممکن، از نفوذ خود استفاده می کند. در ادامه، (جاناتان) برای ساختن فضای داخلی شیک و هتل مانند برای خانه، در کنار (جوآنا) کار می کند.
 
قسمت 13 (دریک و کریستین) : ساکنان مرکز شهر، (دریک) و (کریستین)، از آپارتمان کوچک خود در شهر گذشتند تا خانه ای مستقل با فضای بیشتر پیدا کنند، که در عین حال از لحاظ زیبایی به سبک مدرن باشد. اما بعد از بازدید از چند خانه که برای فروش گذاشته شده بودند و از دست دادن 4 مزایده، به نظر می رسد که دوباره برای زندگی کردن به خانه پدر و مادر خود بازگشته اند.برادران (اسکات) پا پیش می گذارند تا خانه رویایی این زوج را به حقیقت تبدیل کنند. اما با وجود مشتری های زیاد در بازار داغ مسکن، حتی (درو) هم مجبور می شود با معامله سختی دست و پنجه نرم کند. بعد نوبت (جاناتان) است که یک خانه متعلق به سبک دهه 50 را به خانه ای مدرن و جذاب تبدیل کند. اما وقتی دیوارها تخریب می شوند، او فاجعه ای سمی را در هر گوشه و کنار خانه پیدا می کند.
 
قسمت 14 ( دنیز و ماسیو) : (دنیز) و (ماسیو) همراه با کودک نوپا و نوزاد خود، در آپارتمان کوچک دوران مجردی (ماسیو) زندگی می کنند. اما آنها بی صبرانه منتظر هستند تا در خانه رویایی خود که در نزدیکی خانواده شان باشد، زندگی کنند، و البته آسانسور نمی خواهند.در حین جستجو برای خانه مورد نظر، (درو) نسبت به اطلاعات زیادی که این زوج از بازار املاک دارند شگفت زده می شود، و اینکه آنها حاضر هستند تا خطر کنند و خانه ای را که دیگر برای فروش در بازار نیست خریداری کنند. بعد نوبت (جاناتان) است که این ملک قدیمی را به گوهری مدرن تبدیل کند، اما بخش سخت کار، پیدا کردن سبک و طراحی ای است که با سلیقه های متفاوت (دنیز) و (ماسیو) سازگاری داشته باشد.
 
قسمت 15 (جنا و لری) : (جنا) و (لری) وسط کار بازسازی خانه خود بودند که بحران خانوادگی ، آنها را مجبور کرد تا برای زندگی به خانه پدر و مادر خود بازگردند. حالا 2 سال گذشته، و هنوز خانه ای برای خود ندارند، و آماده و مشتاق اند تا به راه خود در زندگی ادامه بدهند.اما این زوج عاشق، نسبت به برنامه های آینده خود تردید دارند. آنها برادران (اسکات) را به برنامه های خود وارد می کنند. در نهایت، مشکل جستجوی خانه به نقطه اول می رسد، همان جایی که این چالش، (جنا) و (لری) را راضی می کند تا پتانسیل خانه رویایی را در فضای خانه ای ناتمام که به صورت غیرتخصصی در حال بازسازی بود ببینند. بعد نوبت (جاناتان) است که به عنوان واسطه عمل کند، و خانه بازسازی شده جذابی که مشکلات گذشته آنها را از یادشان ببرد، تحویل دهد.

 
قسمت 16 ( کتی و مارک) : بعد از نقل مکان از خانه های اجاره ای فاجعه بار، یکی پس از دیگری، (کیتی) و (مارک) آماده اند تا اولین خانه خود را به همان سرعت که انتظار دارند پیدا کرده و در آن زندگی کنند، و برادران (اسکات) مصمم هستند تا رویای آنها را به حقیقت تبدیل کنند.در حین جستجوی خانه مناسب، (درو) با که مهارتی دارد در این بازار داغ املاک، خانه ای بسیار ارزشمند را با کمترین قیمت پیدا می کند اما در همین حین شانس از آنها روی برگردان می شود. با تعداد زیادی از مشکلات ناخواسته و پیش بینی نشده، (جاناتان) در تلاش است تا طبق برنامه ریزی و متناسب با بودجه به کار ادامه بدهد، در حالی که باید سبک بازسازی را مطابق با سلیقه شخصی و عجیب و غریب آنها اجرا کند. و همه اینها قبل از این است که (کیتی) و (مارک) اصرار کنند تا برای گیاهان عزیزشان گلخانه ای آفتابگیر بسازند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *