خلاصه قسمت های سری پنجم ما و فرازمینی ها

بر فراز نازکا : کتاب «اریش فون دنیکن» به نام ارابه‌ی خدایان، توجه مردم را به پدیده‌ای اسرارآمیز به نام «خطوط نازکا» جلب کرد. صدها طرح بزرگ باستانی با خطوط عجیب به شکل حیوان، الگوهای هندسی و حتا موجوداتی شبیه فرازمینی‌ها در یک دشت بایر در کشور پرو وجود دارند. پژوهشگران درباره‌ی این که چه کسی و چرا این آثار باستانی را به‌وجود آورده با هم هم‌نظر نیستند.
برخی از تئوریستین‌های فضانوردان باستان اعتقاد دارند که این آثار عظیم با فرازمینی‌ها ارتباط دارد و شاید مردم باستانی منطقه این طرح‌های عظیم را خلق کرده‌اند برای بزرگداشت خدایی که آن‌ها را ملاقات کرده. در حالی که آن‌جا یکی از بزرگترین ذخایر نیترات در جهان را دارد- ماده‌ای که برای سوخت موشک استفاده می‌شود- آیا ممکن است معادن «نازکا» در گذشته توسط فرازمینی‌ها بهره‌برداری شده باشد؟ در حالی که این منطقه دوهزار سال رها شده بوده، بقایای مردم محلی آن دوران به شکل عجیبی جمجمه‌های خاص و درازی دارند. آیا این مدرکی است دال بر این که این مردم واقعن با «مردم آسمانی» – آنطور که افسانه‌های باستانی گفته‌اند- ارتباط داشته‌اند؟
 
بناهای عظیم سازه‌های سنگی عظیم که بلندی آنها سر به فلک می‌زنند…پیکره‌های شگفت‌آور و غول‌پیکر مدفون در اعماق زمین و میدان متصل انرژی ساطع‌شده در گستره‌ی جهان… اما چه چیزی مردمان دنیای باستان را مجبور می‌کرده سنگ‌های عظیم را جا‌به‌جا کنندِ سنگ‌هایی که در بعضی موارد وزن آن‌ها به چند تن می‌رسیده؟ و چرا آنها بناهای سنگی عظیم مشابهی در سراسر جهان می‌ساخته‌اند؟ از جنگل‌های کاستاریکا تا روستاهای انگلستان، مردم دنیای باستان بدون در اختیار داشتن تکنولوژی یا ابزار مناسب، بناهای عظیمی ساخته‌اند. آیا ممکن است موجودات فرازمینی به انسان‌های باستان دستور ساختن این بناهای پیچیده و عظیم را داده باشند؟ یا شاید اجداد ما این بناهای عظیم را برای این ساخته بودند تا بتوانند دوباره با فرازمینی‌هایی که یک بار به زمین آمده بودند ارتباط برقرار کنند؟

 
تجربه تسلا : «نیکولا تسلا» یکی از قدرتمندترین مخترعان قرن بیستم بود و در حقیقت مردی که جهان را نورانی کرد، شخص او بود. «نیکلا تسلا» بشر را به سمت عصر جدید صنعتی هدایت کرد و پیش‌زمینه‌ی تکنولوژی امروز بشر را پایه‌گذاری کرد. اما آیا ممکن است همه‌ی این‌ها از طرح‌های فرازمینی‌ها بوده باشد؟
مرد مرموزی که در اطرافش توطئه‌های فراوانی وجود داشت، «تسلا» نابغه‌ی واقعی بود اما چگونه می‌توانست اختراعاتش را با تمام جزئیات در ذهنش تصور کند و حتا به شکل ذهنی آن را اصلاح یا دستکاری کند؟
اما در همین حال او ادعا کرده که ارتباطی مستقیم با موجودات دارای هوش از سیارات دیگر دارد.
برخی هم ادعا کرده‌اند این دانشمند نابغه، دیوانه بوده، اما مسلم است که او از زمان خود جلوتر بوده. آیا او می‌توانسته پیام‌های فرازمینی‌ها را دریافت کند؟ آیا او از طرف فرازمینی‌ها مامور بوده تا بشر را به سوی تکنولوژی برتر هدایت کند تا در آینده انسان بتواند دوباره با فرازمینی‌ها دیدار کند؟

 
نیروگاه‌های فرازمینی‌ها : آیا اجداد ما هزاران سال پیش از دوران مدرن امروزی کشف کرده بودند که چطور انرژی تولید کنند؟ نظریه پرداز فضانوردان باستان، «جورجیو تسوکالس» این‌طور تحلیل می‌کند که برخی از بقایای آثار باستانی مشهور روی زمین ممکن است منابع فراموش شده‌ یا مولدهای انرژی باشد که با فرازمینی‌ها هم در ارتباط بوده.
از کشف باتری قدیمی در ایران و چیزی شبیه لامپ اولیه در مصر، تا شبکه‌ی بدون سیمی که ممکن است در سراسر جهان کشیده شده باشد، به نظر می‌رسد گذشتگان ما به نیروی برق دسترسی داشته‌اند؛ چیزی که تا تا همین اواخر تصور می‌شد از کشفیات و پدیده‌های دنیای مدرن است. اما اگر اجداد ما در گذشته به مولدهای انرژی دسترسی داشته‌اند، دانش خود را از کجا آورده بودند؟ آیا ممکن است آن‌طور که نظریه پردازان فضانوردان باستان می‌گویند این دانش را از منابع فرازمینی دریافت کرده بوده باشند؟ و اگر اینطور باشد، چرا جریان این نیرو قطع شد؟
 
اسرار پوماپونکو : «جورجیو تسوکالس»، نظریه‌پرداز فضانوردان باستانی، ما را با یکی از اسرارآمیزترین و جالب‌ترین مکان‌های روی زمین آشنا می‌کند: پوماپونکو در بولیوی. در ۷۲ کیلومتری غرب «لاپاز»، بولیوی، و بر فراز کوه‌های آند، بقایای باستانی اسرارآمیزی به نام «پوماپونکو» قرار گرفته: سنگ‌های غول‌پیکری که در یک دشت و در ارتفاع بیش از سه هزار متری گسترده شده. این سنگ‌ها از جمله بزرگ‌ترین سنگ‌های روی زمین هستند که هرکدام تا ۸ متر طول و بیشتر از صد تن وزن دارند. دانشمندان صاحب‌نظر بر این باورند که این مکان حدود دو هزار سال پیش بنا شده. اما در سال ۱۹۴۵ باستان‌شناسی به نام «آرتور پازنانسکی» نظریه جدید پیشنهاد کرد و گفت بنای «پوما پونکو» خیلی قدیمی‌تر است و قدمت آن به ۱۵ هزار سال پیش از میلاد مسیح می رسد. یکی از نظریه پردازان فضانوردان باستان، سنگ تراشی‌های پیچیده‌ی این بنا را را شاهدی برای استفاده از تکنولوژی دقیق و پیشرفته می‌داند. آیا ممکن است «پوما پونکو» توسط فرازمینی‌ها خلق شده باشد؟ و اگر اینطور باشد به چه منظوری؟ آیا آنجا یک میدان جنگ بوده؟ یا ممکن است مقصد نهایی بوده باشد؟
 
پیام فرازمینی‌ها : افرادی هستند که اعتقاد دارند در بیشتر متون مذهبی ما و همچنین در طراحی و محل مجسمه‌های باستانی پیام‌هایی پنهان وجود دارد، پیام‌هایی که ممکن است دلیل وجود ما در این جهان را بر ملا کند. آیا ممکن است این موضوع درست باشد؟ در سراسر جهان و در هر تمدنی همواره ارتباطاتی عجیب‌و‌غریب با معنایی ناشناخته وجود داشته. آیا ممکن است کلید رمزگشایی از این اسرار در «پازل»های عددی، هندسی و جغرافیایی که فرازمینی‌ها هزاران سال پیش برای ما باقی گذاشته‌اند، پنهان باشد؟ آیا انسان‌ها در معرض امتحان قرار گرفته‌اند؟ آیا دانش ما به حدی رسیده که بتوانیم از این کدها رمزگشایی کنیم و به این پیام‌ها پی ببریم؟ و اگر چنین است، آیا شناخت ما از فرازمینی‌ها سرانجام منجر به این خواهد شد که ما دوباره به اجداد فرازمینی خودمان بپیوندیم؟
 
فرازمینی‌ها و تابوت گمشده : میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان بر این باورند که موجودات فرازمینی در گذشته از زمین بازدید کرده‌اند. اما اگر این حقیقت داشته باشد چه؟ آیا فرازمینی‌های باستانی واقعاً به شکل‌دهی تاریخ ما کمک کردند؟ و اگر اینطور است، آیا می‌توان گواه آن را در درون صندوق گمشده یافت؟
 

فرازمینی‌ها و آفرینش انسان :
چرا انسان‌ها با سایر موجودات روی زمین تا این اندازه فرق دارند؟ آیا ما نتیجه ی تکامل از میمون‌ها هستیم یا هوش ما نتیجه‌ی ارتباط با منابع فرازمینی است؟ نظریه‌پرداز فضانوردان باستان، «Giorgio Tsoukalos» از آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و باستان شناسی درباره‌ی اینکه ما که هستیم و از کجا ممکن است آمده باشیم رمزگشایی می‌کند.
نظریه چارلز داروین درباره‌ی انتخاب طبیعی می‌گوید انسان‌ نتیجه‌ی میلیون‌ها سال تکامل از میمون است. اما شواهد جدید می‌گوید ممکن است ۵۰ هزار سال قبل انسان‌ها تغییر شگفت‌انگیزی را که برخی به آن «بیگ بنگ ذهن» می‌گویند، تجربه کرده باشند. آیا ممکن است پیشرفت غیرقابل توضیح و تکامل انسان کار فرازمینی‌ها بوده باشد؟ آیا ممکن است داستان انجیل درباره‌ی آدم و حوا بازگویی اتفاقات فرازمینی بوده باشد؟ و چرا ترتیب اتفاقات ۵۰۰۰ سال گذشته و همچنین سنگ‌نگاره‌های ده هزار ساله، اجداد ما را به موجودات فرازمینی مرتبط می‌کند؟ آیا ممکن است بررسی شواهد تماس فرازمینی‌ها از اسرار آفرینش انسان رمزگشایی کند؟
 

 

ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *