خلاصه قسمت های سری چهارم رییس نامحسوس

قسمت 1 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با رییس و مدیرعامل شرکت «True Value» آشنا می‌شویم.

این شرکت آمریکایی با بیش از صد سال قدمت، بیش از ۴۵۰۰ شعبه‌ی مستقل در ۵۸ کشور جهان دارد و با درآمد سالانه دو میلیارد دلار در سطح جهانی نقش‌ آفرینی می‌کند.

رییس تصمیم گرفته تا به شکل نامحسوس وارد شرکتش شود و به کارکنان آنجا گفته شده که او یک تعمیرکار مسن است که برای شرکت در یک مسابقه‌ تلویزیونی با جایزه‌ 250 هزار دلار به آنجا آمده است.

مدیر این شرکت علاوه بر داشتن تجربه‌ی کار در شرکت‌ های دیگر، پیش از این ده سال هم در «اف‌ بی‌ آی» کار می‌کرده، و با هویت‌های جعلی به ماموریت می‌رفته، بنابراین مخفی‌کاری برای او کار سختی نیست!

حالا رییس می‌خواهد به طور نامحسوس از شرکت بازدید کند تا ارزیابی کند که چگونه می‌تواند این شرکت را برای کارکنان و مشتری‌ها به سطح بالاتری ارتقا دهد.

 
قسمت 2 : در این برنامه «Bill Peduto»، شهردار پیتسبورگ، به طور نامحسوس به شهر خواهد رفت. خانواده‌ی او کارگر فولاد بوده‌اند و او عاشق این شهر است؛ شهری که او در طی سی سال گذشته شاهد تغییر و تحولات مثبت آن بوده است.

او توانست در انتخابات با بیش از ۸۴ درصد آرا پیروز شود؛ آماری که در تاریخ پیتسبورگ بی‌سابقه بوده. در زمان ساخت این برنامه، ده ماه از انتخاب شدن او به این سمت گذشته و در این مدت، شهر تغییرات زیادی کرده است. حالا «بیل» می‌خواهد به طور نامحسوس به شهر سربزند تا مطمئن شود که آیا تغییرات ایجاد شده، نتیجه مثبتی داشته یا خیر… رییس می‌خواهد این موضوع را مستقیما از زبان خود کارمندها بشنود…
 

قسمت 3 : «Doug Guller»، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت «Bi/kin/is Sports B/a/r and Grill»، به شکل نامحسوس از شرکت خودش بازدید می‌کند.

این شرکت که مجوعه‌ای زنجیره‌ای از بار و رستوران ورزشی است برای کسب و کار خود برنامه‌ای بسیار ساده دارد. این شرکت در حقیقت آن طور که رییس می‌گوید بر چهار چیز متمرکز است: نوشیدنی‌های الکلی، غذا، ورزش و ….

رستوران‌های این شرکت در حقیقت «برستوران» هستند؛ یعنی در آنجا پیش‌خدمت‌ها با بی/کی/نی کار می‌کنند. رییس هشت سال است که زندگی خود را صرف رسیدگی به این شرکت کرده. او به گفته خودش به قدری کار کرده که لاغر شده و بنابراین وقت نداشته تا شخصا به شعبه‌های مختلف سر بزند و مشکلات احتمالی را از نزدیک بررسی کند.

رییس می‌خواهد پیش از اجرای طرح بعدی برای گسترش شرکت، به طور نامحسوس از آن بازدید کند تا مطمئن شود که همه چیز به خوبی پیش می‌رود.
 
قسمت 4 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس»، «خوزه کوستا» رییس شرکت «Maaco» به شکل نامحسوس از شرکت خودش بازدید می‌کند. این شرکت از غول‌های صنعت صافکاری و نقاشی اتوموبیل است. در آمد سالانه این شرکت بالغ بر ۴۵۰ میلیون دلار است و ۷۵۰۰ نفر برای آن کار می‌کنند.

رییس این شرکت همه‌ی پس انداز خودش را برای موفقیت این شرکت سرمایه‌گذاری کرده و این موضوع برایش اهمیت زیادی دارد، برای همین در این تجربه می‌خواهد نقاط ضعف و قوت شرکت‌اش را کشف کند.

او در نقش صاحب یک کامیون غذافروشی آرژانتینی وارد شرکت خودش می‌شود و به کارکنان گفته شده که او در یک برنامه تلویزیونی شرکت کرده که در آن ده شرکت خارجی برای برنده‌ی یک خانه‌ی زیبا در آمریکا رقابت می‌کنند.
 
قسمت 5 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس»، «جینا ریورتا»، مدیر و از موسسان سالن زیبایی مبتکرانه و به سرعت در حال رشد «Phenix Salon Suites» همراه هستیم.

این شرکت که دفتر مرکزی آن در «کلرادو» واقع است، در حقیقت یکی از زودرشد‌ترین برندهای آمریکا محسوب می‌شود. این شرکت منحصر‌به‌فرد، با سود سالانه ۲۵ میلیون دلار بیش از ۵۰ شعبه دارد و ۱۷۰۰ متخصص زیبایی برای آن کار می‌کنند.

این شرکت برنامه ریزی کرده تا تعداد شعبه‌هایش را در مدت کوتاهی دو برابر کند و تا پنج سال بعد به ۵۰۰ شعبه افزایش دهد. با توجه با این برنامه‌ی رشد و گسترش که مد نظر شرکت است، رییس تصمیم گرفته تا به شکل نامحسوس به آن سر بزند تا متوجه شود برای دستیابی به اهداف توسعه‌ی شرکت، روی چه نکاتی باید بیشتر کار کنند و نقاط قوت آن‌ها کجاست.
 

قسمت 6 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با رییس و مدیرعامل شرکت «Empire CLS»، یکی از غول‌های صنعت حمل‌ و‌ نقل لوکس در دنیا همراه هستیم.
به کارکنان آنجا گفته شده او در یک مسابقه تلویزیونی «رئالیتی شو» شرکت کرده تا شاید بتواند با برنده شدن در آن، پول لازم را برای ایجاد کسب‌و‌کار شخصی خودش به‌دست بیاورد.

او در زندگی شخصی‌اش با مشکلات زیادی مانند اعتیاد و … روبرو بوده که در ‌‌نهایت منجر به تلاش او برای خودکشی شده. او در ابتدا به عنوان راننده مشغول به کار شد و پس از آن به سرعت ترقی کرد و به یکی از شرکای شرکت تبدیل شد. او دو دختر دارد و پنج سال است که از همسرش جدا زندگی می‌کند. البته آن‌ها همچنان دوستان خوبی برای یکدیگر باقی مانده‌اند و خانه‌هاشان تنها پنج دقیقه راه با همدیگر فاصله دارد.

او می‌خواهد به شکل نامحسوس از شرکت بازدید کند، زیرا احساس می‌کند که ارتباط قوی و موثر با شرکتش ندارد
در حقیقت هدف او از ورود به شرکتش به طور نامحسوس این است که مطمئن شود شرکت در مسیر درستی حرکت می‌کند و هم‌چنین درباره‌ی آینده نگرانی خاصی وجود نداشته باشد.
 

قسمت 7 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با مدیر و یکی از موسسان شرکت «Rocket Fizz» آشنا می‌شویم. این شرکت که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع است، یکی از شرکت‌های رو به رشد در زمینه‌ی فروش نوشابه و آبنبات در آمریکاست و در حقیقت پلی است برای ارتباط دوباره‌ی بزرگسالان با شیرینی‌های دوران کودکی.

این شرکت که حدود ۵۰۰ نوع نوشابه‌ی متفاوت عرضه می‌کند، در حال حاضر بزرگ‌ترین برند فروش نوشابه و آبنبات در آمریکا است و ماهانه ۲۴۰ هزار بطری نوشابه تولید می‌کند. این شرکت با ۴۸ فروشگاه در ۱۸ ایالت و بیش از هزار نفر کارمند، دارای سود سالانه‌ای حدود سی و پنج میلیون دلار است.

از انجا که این شرکت به سرعت در حال توسعه است، مسئولیت رییس برای اطمینان حاصل کردن از اینکه شرکت در مسیر درست پیش می‌رود، بالا‌تر رفته و به همین دلیل او می‌خواهد با ورود به شرکتش به طور نامحسوس، از نقاط ضعف و قوت آن آگاه شود.
 
قسمت 8 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس»، «ریک فورمن» رییس و موسس شرکت «Forman Mills» به شکل نا‌شناس از شرکت خودش دیدار می‌کند. این شرکت که دفتر مرکزی‌اش در «پنساکن، نیوجرسی» قرار دارد، یکی از زودرشد‌ترین فروشگاه‌های حراجی کالا و پوشاک در کشور آمریکا است. به کارکنان شرکت گفته شده که او در یک مسابقه‌ی «رئالیتی» شرکت کرده و در صورت برنده شدن می‌تواند پول لازم را برای راه اندازی کسب و کار شخصی خودش، به‌دست بیاورد.

«ریک» رییسی غیرعادی است که با ایجاد وحشت از اخراج شدن بین کارکنان، شرکت خودش را اداره می‌کند! چون به گفته‌ی خودش شیوه‌‌های صحیح مدیریتی را نمی‌شناسد…

آنها ارزان قیمت‌ترین اجناس را به مشتری‌ها عرضه می‌کنند و این بدان معنی است که فروشگاه‌‌هایشان بسیار به‌هم ‌ریخته است و مشتری در آنجا احساس می‌کند که خریدار جنس‌هایی است که ته انبار مانده بوده است!

این رییس می‌خواهد به طور نا‌شناس از شرکت خودش بازدید کند زیرا این شرکت از نظر رشد و توسعه در نقطه حساسی قرار دارد. قراراست که درآمد شرکت و به تبع آن میزان شعبه‌های آن در سال آینده دو برابر شود، بنابراین رییس می‌خواهد از کارکرد درست کسب و کارش مطمئن شود.
 

قسمت 9 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با «Jessica Herrin» موسس و مدیرعامل «Stella and Dot» – غول صنعت جواهرات و زیورآلات- همراه خواهیم بود. این شرکت سالانه ۲۲۰ میلیون دلار درآمد دارد و سی هزار نفر در شش کشور جهان برای آن کار می‌کنند.

محصولات این شرکت تولید جواهرات و زیورآلات که دفتر مرکزی آن درسان فرانسیسکوی کالیفرنیا و مرکز طراحی ­آن در نیویورک سیتی واقع شده، طرفداران فراوانی دارد: از دخترهای نوجوان گرفته تا ستارگان هالیوود و همین موضوع این مجموعه را به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های زیورآلات دنیا تبدیل کرده.

رییس، این شرکت را در دوران بارداری دختر اولش راه‌اندازی کرد. او در حالی که به عنوان کارآفرین متخصص تجارت الکترونیکی مشغول به کار بود ناگهان در خانه‌ی خودش شروع به تولید زیورآلات کرد و از‌‌ همان ابتدا اعتقاد داشت که شرکتی که تاسیس خواهد کرد به یک برند بزرگ تبدیل خواهد شد.

این رییس توانایی خوبی در برقراری تعادل میان کار و مسئولیت‌هایش به عنوان مادر دارد. این رییس با شور و اشتیاقی که به کارش دارد امیدوار است تا این شرکت هم‌چنان به رشد و گسترش خود
 
قسمت 10 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با «Armando Montelongo» رییس و مدیرعامل شرکت «Armando Montelongo Companies» همراه هستیم. او مردی است میانسال و سرشار از اعتماد‌ به‌ نفس از کالیفرنیا، که مدیریت یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های آموزش سرمایه‌گذاری در بازار املاک آمریکا را به عهده دارد. تبدیل شدن به یک میلیونر، باعث شده تا رییس از قلب کسب و کارش دور شود.

این شرکت در رتبه‌بندی «The Better Business Bureau»، درجه‌ی بسیار پایینی به‌دست آورده و رییس می‌گوید که این منصفانه نیست، چون آن‌ها در زندگی افراد زیادی تاثیر گذاشته‌اند، در حالی که تنها ۱۴۶ نفر از آن‌ها شکایت کرده‌اند!

«Armando Montelongo Companies» که هر ساله ۴۰۰ معامله‌ی خرید و فروش مسکن انجام داده و در سراسر آمریکا سمینارهای آموزشی برگزار می‌کند، درآمد سالانه‌ای معادل ۷۵ میلیون دلار دارد. این امپراتوری توسط این مرد، از صفر ساخته شده است.
 
قسمت 11: در این قسمت از برنامه‌ی رییس نامحسوس با «جینا باتلر»، مدیرعامل و موسس شرکت «Gigi’s Cupcakes»- یکی از روبه‌رشد‌ترین شرکت‌ها در صنعت چند میلیارد دلاری کاپ کیک- همراه هستیم. به کارکنان گفته شده که او در یک مسابقه‌ی «رئالیتی» شرکت کرده تا در صورت برنده شدن در آن، پول لازم را برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودش به‌دست بیاورد.

«جینا» به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت، در خلق هر نوع کاپ کیک در شرکتش، تجربه دارد. او می‌خواهد به شکل نا‌شناس وارد شرکت خودش شود تا مطمئن شود هر کدام از شعبه‌ها مطابق استانداردهای کمال‌گرایانه‌ی او اداره می‌شوند.
 

قسمت 12 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با «کورتلند‌گری» مدیر ارشد عملیاتی شرکت «Courtland Gray» همراه هستیم. او فرزندخوانده‌ی بنیانگذارافسانه‌ای این شرکت، «هارتلی پیوی»، است.

«Courtland Gray» که دفتر مرکزی آن در «مریدیانِ می‌.سی.سی.پی» واقع شده، یکی از بزرگ­‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات صوتی در جهان است. این شرکت که در سال ۱۹۶۵ توسط «هارتلی پیوی» تاسیس شده، در زمان اوج موسیقی راک‌اند‌رول در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ به موفقیت دست پیدا کرد.

از آنجا که این رییس، همه‌ی مسئولیت‌های شرکت را به عهده گرفته، ضروری است که از تمام اتفاقاتی که در شرکت می‌افتد، اطلاع کامل داشته باشد تا تصویر بهتری از واقعیت‌ها در شرکت خودش داشته باشد. به همین خاطر رییس می‌خواهد با چهره‌ی نا‌شناس از شرکت خودش بازدید کند و امیدوار است که در این تجربه‌ی نامحسوس، کارکنان خط مقدم شرکتش را بهتر بشناسد.
 

قسمت 13 : در این قسمت از برنامه‌ی «رییس نامحسوس» با موسس و مدیرعامل شرکت «Vivint»، یکی از غول‌های سیستم‌های پیشرفته‌ی انرژی خورشیدی و امنیت خانگی همراه هستیم. پایگاه عملیاتی این شرکت در «یوتا» آمریکا قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اتوماسیون خانگی در آمریکای شمالی است که خدمات پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی و فناوری‌های هوشمند خانگی را به مشتری‌هایش عرضه می‌کند.

در راس این شرکت دومیلیارد دلاری، «تاد پدرسون» قرار دارد. او این شرکت را در سال ۱۹۹۲ و زمانی که هنوز دانشجو بود بنیانگذاری کرد و در‌‌ همان سال تحصیلات خود را نیمه کاره‌‌ رها کرد و از دانشگاه خارج شد. او تلاش می‌کند تا محیط کار، برای کار کنان به گونه‌ای باشد که کار کردن برای آن‌ها لذت بخش باشد.

این شرکت در سراسر آمریکا به ۸۵۰ هزار مشتری خدمات ارائه می‌دهد و رقبای بزرگی مانند گوگل و اپل دارد. او تصمیم گرفته تا به شکل نا‌شناس از شرکت خودش بازدید کند تا ببیند چگونه می‌تواند بهتر با غول‌هایی مانند گوگل و اپل رقابت کند. رییس می‌خواهد بداند که نقطه قوت شرکت کجاست… در این برنامه او به نام «ادی واول» از شرکت بازدید می‌کند و به کارکنان گفته شده که او مدیر فروشگاه فیلم‌های ویدیویی است که تلاش می‌کند کسب و کار شخصی خودش را راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *