خلاصه قسمت های داستان خدا

فراسوی مرگ : پس از مرگ چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد؟
مورگان فریمن در این‌باره تحقیق می‌کند که ادیان مختلف در گذشته و حال چگونه به این پرسش پاسخ داده‌اند

 
 

 آخر زمان :  در بسیاری از کتاب های مذهبی و مقدس، از نابودی جهان، توفان یا زلزله‌ی بزرگ و روز داوری نهایی یا آخر زمان صحبت شده است و به نظر می‌رسد که انسان هزاران سال است که در حال پیش‌بینی چگونگی پایان جهان است.
 

در این برنامه «مورگان فریمن» نگاهی می‌اندازد به آینده‌ی پیش‌بینی‌شده‌ی جهان و همچنین نظرات مختلف و متضاد پیشینیان ما درباره‌ی چگونگی آن…
 

او در این سفر به صحرایی می‌رود که سه دین مختلف آن را متعلق به خود می‌دانند. او برای آشنایی با ریشه‌های مسیحای یهود به دریای مرده (بحرالمیت) می‌رود تا از طومارها و دست‌نوشته‌های کهن و اسرارآمیزِ آن رمزگشایی کند.
 

او برای رمزگشایی از عدد رمزی «۶۶۶» که به عدد هیولا مشهور است، به رم می‌رود… و سپس به گواتمالا سفر می‌کند تا کشف کند که چگونه مایاها در دوران باستان، پایان جهان را پیش‌بینی کرده بودند؟
او همچنین با یک روانشناس در این باره گفت‌و‌گو می‌کند که چرا از نظر روانشناسی وقتی اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای برای مردم رخ می‌دهد، میزان وحشت‌زدگی آنها بیشتر از زمانی است همان اتفاق قابل پیش‌بینی باشد… و اینکه آیا ممکن است ارتباطی میان این موضوع و اعتقاد به آخر زمان وجود داشته باشد؟
 

«مورگان فریمن» در ادامه به «نیواورلئان» می‌رود تا با بازماندگان توفان عظیم آنجا دیدار کند؛ توفانی که به اعتقاد برخی از مردم نوعی عذاب الهی بود…و سرانجام او به دیدار یک راهب بودایی می‌رود تا با این نظر آشنا شود که آیا ممکن است مفهومِ «آخر زمان»، نوعی پارادایم ذهنی باشد و اینکه آیا ممکن است روز داوری نه خیلی دور بلکه همین حالا و در همین لحظه‌ی اکنون باشد!

 
 
خدا کیست؟ : «مورگان فریمن» در این‌باره تحقیق می‌کند که مفهوم «خدا» چه نقشی در تاریخ بشر داشته است.
 
 

آفرینش : «مورگان فریمن» به اطزاف جهان سفر می‌کند تا پاسخ این پرسش را پیدا کند: خلقت جهان در آغاز چگونه بوده؟

 
 
چرا شرارت وجود دارد؟ : «شیطان» از کجا آمده؟ در این برنامه «مورگان فریمن» درباره‌ی ریشه‌های «شیطان» و تاثیر آن در تاریخ بشر تحقیق می‌کند.

 
 

قدرت معجزات : معجزه چیست و چرا مردم به آن اعتقاد دارند؟ چگونه اعتقاد به معجزه، درک ما از خداوند را شکل داده است… بسیاری از مردم باور دارند خداوند در کار جهان همیشه مداخله می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *