خلاصه قسمت های پاپ در تاریخ

قسمت 1 : در این قسمت با بررسی برخی آثار تاریخی برجای مانده از نخستین روزهای پیدایش مسیحیت که تا به حال دیده نشده، کشف خواهیم کرد که چطور گروه کوچکی از شورشیان، توانستند جنبشی غیرقانونی را به بزرگترین دین روی کره‌ی زمین تبدیل کنند، و چگونه مقام پاپ در مقابل تمام فراز و نشیب‌ها و دشواری‌ها دوام می‌آورد و پابرجا می‌ماند.
 

قسمت 2 : پاپ یکی از قدرتمندترین مردان روی زمین است؛ صاحبِ منصبی که نزدیک به دو هزار سال پابرجا بوده است.
در حالی که جهان تغییر می‌کند و ایمان دگرگون می‌شود قدرت او همچنان پابرجاست. حرکتی که با آمدن یک رسول شروع شد، تبدیل شد به بیش از دو میلیارد پیرو تحت رهبری یک مرد. و او رهبری کلیسای کاتولیک، یا همان پاپ
در این قسمت، خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد وقتی پاپ یک سنت دو هزار ساله را تهدید می‌کند و اینکه چطور برای اولین‌بار، در طی بیش از ۵۰۰ سال، دو مرد سکاندار یک منصب الهی می‌شوند؟
 

قسمت 3 : در این قسمت برای نخستین بار شاهد فرمان‌هایی خواهیم بود که از رم به قاره‌ی جدید فرستاده شدند؛ فرمان‌هایی که همانطور که اسرار رسواترین پاپ‌های تاریخ واتیکان را افشا می‌کنند، پیشرفت‌های حیرت‌انگیز در هنر، علم و اکتشافات جغرافیایی را نیز نشان می‌دهند؛ پیشرفت‌هایی درهم‌تنیده در شبکه‌هایی از سکس، رشوه‌خواری
و رقابت‌های مرگبار.
 

قسمت 4 : در این قسمت، از فرمان‌های بی‌سابقه‌ی پاپ لئوی دهم و هنری سیزدهم برای بیرون راندن پروتستان‌ها از کلیسای کاتولیک‌، رمزگشایی می‌کنیم و همچنین شاهد فساد پاپ‌های رنسانس و اتفاقاتی خواهیم بود که مسیحیت را برای همیشه دگرگون کرد.
 

قسمت 5 : در این قسمت، شاهد تصمیمات و انتخاب‌های واتیکان در مواجهه با جنگ هستیم که لکه‌ی ننگی ماندگار بر مقام پاپی گذاشت.
وقتی دنیا درمورد تقدس یکی از بحث‌برانگیزترین پاپ‌های دوران معاصر به بحث نشسته است، تاریخ مجبور است این پرسش را مطرح کند که آیا کلیسای کاتولیک وظیفه‌اش را به بهترین شکل انجام داد؟
 

قسمت 6 : در این قسمت خواهیم دید که چطور جوانی مومن به نبرد با غول کمونیسم می‌رود و چهره‌ی کلیسای کاتولیک را تغییر می‌دهد. حرکتی که آینده‌ی این قدیمی‌ترین تشکیلات روی کره‌ی زمین را از نو می‌سازد. ژان پل دوم احتمالا شناخته‌شده‌ترین پاپ دوران معاصر است که اغلب از او به عنوان پاپ تلویزیون یاد می‌شود. او تشکیلات پاپی را یکراست به خانه‌ی کاتولیک‌ها و البته غیرکاتولیک‌ها می‌آورد. با داستان ژان پل دوم مشهور که طی حاکمیت ۲۸ ساله‌اش از پاپ شمایلی بین‌المللی ساخت، آشنا شوید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *