خلاصه قسمت های پزشک قانونی

خلاصه قسمت های سری 1
 

کارن کارپنتر : دکتر ریچارد شفرد یک پزشک قانونی است و در این برنامه قصد دارد با کمک گزارش رسمی پزشکی قانونی، مرگ غم‌انگیز کارن کارپنتر خواننده را بازنگری کند. دکتر شفرد در سوابق پزشکی او مدارکی پیدا می‌کند که نشان می‌دهد کارپنتر در رابطه با غذا مشکلاتی داشته اما پس از جست‌و‌جو و تحقیق درباره‌ی گذشته‌ی او و گفت‌وگو با کسانی که او را می‌شناخته‌اند، به بزرگترین راز زندگی او پی‌می‌برد: مواد مخدر. او به مواد مخدر اعتیاد داشته است؛ اعتیادی که حتی نزدیک‌ترین دوستان و عزیزترین نزدیکانش هم از آن بی‌خبر بوده‌اند.

 

بریتنی مورفی : در این مجموعه‌ی مستند، دکتر ریچارد شفرد که یک پزشک قانونی است، با استفاده از گزارش رسمی پزشکی قانونی می‌خواهد مرگ تراژیک بریتنی مورفی خواننده و بازیگر هالیوود را به طور دقیق بازبینی کند. دکتر شفرد با استفاده از جزییات پرونده‌ی پزشکی و گزارش مرگ او، سبک زندگی اعجاب‌انگیز و دلیل مرگ‌اش را برای ما روشن می‌کند. تحقیقات او هم‌چنین شامل مرگ همسرش، سایمون مونجک نیز می‌شود. او که در فیلم‌های سرنخ و هشت مایل ستاره بوده، در دسامبر سال ۲۰۰۹ به علت ذات‌الریه، کم‌خونی و مسمومیت با مواد مخدر درگذشت. دکتر شفرد دوره‌ی دوازده ماهه پیش از مرگ او را بررسی می‌کند و درمی‌یابد که او در یک مثلثی میان شوهرش، مادرش و شخصیت پارانویید خودش، که مملو از داروهاست، گرفتار بوده. دکتر شفرد، هم‌چنان که گزارش کالبدشکافی او را به دقت بررسی می‌کند، نگاهی هم به تئوری‌های توطئه‌ای که درباره‌علت مرگ وجود دارد می‌اندازد.

 

مایکل هاتچنس : در این قسمت دکتر ریچارد شفرد که یک پزشک قانونی است، با استفاده از گزارش رسمی پزشکی قانونی می‌خواهد مرگ تراژیک مایکل هاتچنس را به طور دقیق بازبینی کند. مایکل هاتچنس یک ستاره‌ی راک و «خدای سکس» بود، که دخترها برایش جیغ می‌کشیدند و مردها می‌خواستند مانند او باشند. جمعه بیست‌و‌یکم نوامبر ۱۹۹۷ او خوشحال از موفقیت‌های خود، با گروه استثنایی‌اش به نام «این‌اکسز» در راه جشن دهمین سالگرد موفقیت آلبوم برتر خود بودند، اما او را در اتاق شماره‌ی ۲۵۴ هتل ریتز سیدنی استرالیا، در حالی که خودش را حلق‌آویز کرده بود پیدا کردند. دکتر ریچارد شفرد با بررسی گزارش رسمی مرگ او با کمک پزشکی قانونی و یک روانشناس و مصاحبه با نزدیکان و آشنایان‌اش، حالات ذهنی‌ای که این خدای راک را به لحظه‌ی توقف زندگی‌اش رساند برای ما آشکار خواهد کرد. مرگ نابهنگام او شایعه‌های زیادی را سر زبان‌ها انداخت. آیا دکتر شفرد خواهد توانست حقیقت مرگ او را کشف و برای همیشه چگونگی اتفاقی را که در اتاق ۲۵۴ افتاده بود مشخص کند؟ آیا مرگ او به دلیل اختناق اروتیک یا « Erotic asphyxiation » بوده یا خودکشی؟ هر چه بیشتر به عمق زندگی این اسطوره‌ی راک می‌رویم، بینش روشن‌تری درباره‌ی پیچیدگی‌های ذهن مبهم مردی که گرفتار مواد مخدر و مشکلات شخصی و کم‌رویی بوده به‌دست می‌آوریم. یکی دیگر از عوامل مهم در این تحقیق ضربه‌ای است که به سر او اصابت کرده بود. ضربه‌ای که در سال ۱۹۹۲ و در دعوا با یک راننده تاکسی به سر او وارد شد. آیا این ضربه باعث شد شخصیت و زندگی او برای همیشه تغییر کند؟ او در آخرین ساعت‌های زندگی‌اش در حالی که بسیار ناامید بوده چند تماس تلفنی داشته است و با دوست دخترش درباره‌ی تایگر لیلی، دخترش، که تنها عشق زندگی‌اش بوده صحبت کرده. ذهنیت او را مجموعه عواملی تشکیل داده بود که باعث شد سرانجام اوخودش را در اتاق هتل حلق‌آویز کند. آیا او در پی لذت جنسی عمیق‌تری بوده یا خودکشی کرده است؟

 

مایکل جکسون : در این قسمت از این مجموعه‌ی مستند، ریچارد شفرد، پزشک قانونی مشهور جهان به بررسی و تحقیق درباره‌ی مرگ مایکل جکسون، سلطان پاپ می‌پردازد. شواهد به دست آمده از کالبدشکافی او نشان داد که او به شدت بیمار بوده است. جکسون گرفتار عوارض بسیاری از جراحی‌های پلاستیک انجام شده بر روی خود بود، به بیماری آرتریت مبتلا بود و شرایط پوستی بسیار عجیبی داشت. ریه‌های او به شدت آسیب دیده بودند، پروستات او بزرگ شده بود و هم‌چنان با عوارض ناشی از آن تصادف وحشتناک که باعث شده بود او نیمه طاس شود دست و پنجه نرم می‌کرد. شواهد حیرت انگیزی به‌دست آمده است که نشان می‌دهد او مقدار زیادی موادمخدر از طریق رگ‌، به خودش تزریق می‌کرده است. شواهدی که واهی هستند بر آن‌که، او به مواد مخدر اعتیادی خارج از کنترل داشت. این نبرد نومیدانه‌ی مایکل جکسون بر ضد بی‌خوابی بود که در ‌‌نهایت به قیمت زندگی‌اش تمام شد

 

آنا نیکول اسمیت : دکتر ریچارد شفرد، می‌خواهد درباره‌ی علت مرگ آنا نیکول اسمیت، حقیقت را کشف کند. داستان زندگی آنا نیکول اسمیت، ازعمل درون‌کاشت پستان و رقص برهنه در شهری کوچک تا چاپ پوستر‌هایش در مجله‌ی پلی بوی، همیشه توجه مردم را به خود جلب کرده است. ازدواج با یک میلیاردر شصت‌و‌هفت ساله که باعث رسوایی و بدنامی‌اش شده بود، سرآغاز حرکت قهقرایی او به سمت مرگ و نابودی بود. آنا نیکول اسمیت در هنگام مرگ، تنها سی‌و‌نه سال داشت. شواهد به‌دست‌آمده از کالبدشکافی، روایت‌گر داستان دردآور زندگی سخت و پر از رنج اوست. کبد متورم شده، ریه‌های آسیب دیده و آثار تزریق‌های زیاد روی بدن‌اش – که گواهی است بر اعتیاد او – عوامل تعیین کننده‌ی مرگ‌اش بودند. نشانه‌های عجیب به‌دست آمده از کالبدشکافی، حکایت از عفونتی غیرمعمول در بدن‌اش دارند که به روند مرگ او سرعت بخشیده است. شرایطی که قبلا تشخیص داده نشده بودند ما را در راهی طولانی، به سمتی نو برای توضیح بسیاری از حوادث غم‌انگیز زندگی آنا نیکول اسمیت، راهنمایی می‌کنند.

 

ویتنی هیوستون : در این قسمت به بررسی ویتنی هیوستون می‌پردازیم. ویتنی هیوستون خواننده و هنرپیشه‌ای بود با صدایی منحصر به فرد که او را در نسل خود به یک ستاره تبدیل کرده بود. اما نه تنها استعداد او بلکه هیچ استعداد دیگری هم نمی‌توانست او را از شر شیاطینی که مرگ او را در سن ۴۸ سالگی در حمام هتل رقم زنند، نجات دهد. شواهد شگفت انگیزی که از کالبدشکافی هیوستون به دست آمده نشان دهنده‌ی یک چیز است: زیاده روی! این شواهد روایتگر جزییات صدمه‌هایی است که طی سال‌ها مصرف الکل و سیگار به کبد و قلب او وارد شده بود. تیغه‌های بینی او در اثر مصرف بیش از حد کوکایین از بین رفته بودتد. این برنامه هم چنین به بررسی دقیق داروهای تجویزی و نوع مواد مخدری که او مصرف می‌کرده است از کوکایین تا ماری‌جوانا می‌پردازد. موادی که در مرگ او نقش اساسی و مهمی داشته است. از همه‌ی این‌ها مهم‌تر مدارکی است که در ارتباط با آخرین دقیقه‌های زندگی او به دست آمده است. او در واپسین لحظه‌های زندگی‌اش تنها در حمام بود و مدارک به دست آمده دلیل مرگ ویتنی هیوستون را به روشنی آشکار می‌کنند و نشان می‌دهند که او چگونه مرده است. ویتنی هیوستون در واپسین لحظه‌های زندگی‌اش درگیر نبردی نومیدانه برای حفظ جانش بوده است.

 

خلاصه قسمت های سری 2

الویس پریسلی : حقایق باورنکردنی دست اول درباره‌ی زندگی و مرگ الویس پریسلی:

دلیل واقعی مرگ اسرارآمیز و غیرمنتظره‌ی الویس پریسلی در خانه‌اش، «Graceland»، در ۱۶ آگوست ۱۹۷۷ چه بود؟

این ابرستاره‌ی موسیقی راک‌اند‌رول در زمان مرگ تنها ۴۲ سال داشت.

در این برنامه‌ی یک ساعته، یکی از مشهورترین پزشکان قانونی جهان، دکتر ریچارد شپرد، پرونده‌ی پزشکی مربوط به دلایل مرگ الویس پریسلی، پادشاه راک‌اند‌رول، را بازنگری می‌کند.

در این برنامه علاوه بر بررسی مدارک پزشکی، مرحله به مرحله در طول خط زمان وقایع زندگی این چهره‌ مشهور دنیای هنر را بررسی خواهیم کرد.

شواهد و مدارک پزشکی نشانگر این مطلب هستند که الویس پریسلی انسان سالمی نبوده و تقریبا بیشتر اندام‌های حیاتی او بزرگ‌تر از اندازه‌ی طبیعی بوده‌اند. او از داروهای زیادی از جمله داروهای خواب و یا داروهایی با ترکیبات هرویین استفاده می‌کرده.

در این برنامه با بهترین دوست دوران کودکی، عموزاده و هم‌چنین پرستار خصوصی او نیز گفت‌و‌گو خواهیم کرد. این‌ها در حقیقت افرادی هستند که عاشق الویس بودند و در این برنامه با مصاحبه با آن‌ها می‌خواهیم پی‌ببریم که دلیل واقعی مرگ الویس پریسلی چه بوده. آیا او از بیماری یا مشکل خاصی رنج می‌برده؟

 
ریور فینیکس : کالبدشکافی دلایل مرگ مرموز بازیگری که در سن ۱۸ سالگی نامزد جایزه اسکار شده بود:

«ریور فینیکس» یکی از محبوب‌ترین و مطرح‌ترین بازیگرهای دهه‌ی ۹۰ میلادی بود. او در ظاهر زندگی سالمی داشت، تندرست و سلامت و هم‌چنین ضد مصرف مواد مخدر بود.

او در فیلم‌هایی مانند «آیداهوی اختصاصی خودم» بازی کرده بود و به خاطر بازی در فیلم «Running on Empty» نامزد جایزه اسکار نیز شده بود.

«ریور فینیکس» در تاریخ سی‌و‌یکم اکتبر سال ۱۹۹۳، در کلوب اختصاصی شبانه (The Viper Room) دوستش،

«جانی دپ»، در لس‌ آنجلس بود و یک ساعت پس از آن دچار تشنج شد. «ریور فینیکس» پس از آنکه در زمان کوتاه ۳۰ دقیقه، پنج بار دچار تشنج شد، درگذشت. زمان مرگ او ۰۱:۵۱ صبح اعلام شد.

اما آیا مرگ او پی‌آمد اتفاق‌هایی بود که در گذشته‌ی او رخ داده بودند؟

در این برنامه دکتر شپرد، با در دست داشت گزارش رسمی پزشکی قانونی درباره‌ی علت مرگ «ریور»، تلاش می کند تا با

نگاهی به گذشته‌ی او، دلایل مرگ مرموزش را در آن شب کشف کند.

«ریور» پس از ۶ هفته فیلمبرداری در کوهستان‌های «یوتا» به لس آنجلس بازمی‌گردد. اما آیا بازگشت او در حالی است که به بیماری مرموزی مبتلا شده؟ چرا او با خود چند داروی تجویز شده و مواد مخدر غیرقانونی همراه داشت؟

«ریور فینیکس» تنها یک ساعت را در کلوب شبانه سپری کرد اما همین زمان هم برای کشف دلایل مرگ غیرمنتظره و غم‌انگیز او کافی به نظر می‌رسد.

در این برنامه علاوه بر بازسازی صحنه‌هایی که منجر به مرگ او شدند، با برخی از دوستان نزدیک، یک روانشناس و افرادی که او را می شناخته‌اند مصاحبه شده تا آخرین روزهای زندگی پراضطراب و پرهیجان این بازیگر محبوب دهه‌ی نود، به بهترین و واقعی‌ترین شکل ممکن برای بینندگان بازسازی شود.

 
رابین ویلیامز: او یکی از هنرمندترین و بامزه‌ترین کمدین‌های نسل خودش بود. شهرت او از سال ۱۹۷۸ و بازی در سریال پرطرفدار «Mork & Mindy» آغاز شد و پس از آن در سال ۱۹۹۷ برای بازی در فیلم «ویل هانتینگ خوب» برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شد. اما در یازدهم آگوست سال ۲۰۱۴، جسد او در حالی که خودش را حلق آویز کرده بود، در خانه‌اش در «تیبورون»، کالیفرنیا پیدا شد. مرگ او رسما در ساعت ۱۲ همان روز تایید شد و پلیس کالیفرنیا تایید کرد که علت مرگ خودکشی بوده.

در این برنامه دکتر «شپرد»، با کنار هم قرار دادن اتفاقات آخرین ساعت‌های زندگی رابین ویلیامز و هم‌چنین مدارک پزشکی قانونی، می‌خواهد پی ببرد که چه عاملی باعث این خودکشی شد.

این بازیگر مشهور مورد عمل جراحی باز قلب قرار گرفته بود و در زندگی‌اش نبردی همیشگی با مواد مخدر و الکل داشت. او سرانجام در سن ۶۳ سالگی از دنیا رفت.

رابین ویلیامز در پشت ظاهر شوخ‌اش، مجبور بود پنهانی با مشکلات زیادی کنار بیاید؛ مشکلاتی مانند پارکینسون، عوارض مصرف دارو برای جلوگیری از تشدید حالت‌های خاص روانی و هم‌چنین پارانویا.

در این برنامه دکتر «شپرد» پرده از یک بیماری مغزی و نادر تشخیص داده نشده که «رابین» به آن مبتلا بود برمی‌دارد. این بیماری باعث شد سرانجام رابین دست به خودکشی بزند.

در این برنامه‌ی احساسی که بر پایه شواهد و مستندات است، در باره‌ی مرگ غم‌انگیز «رابین ویلیامز» با دوستان نزدیک او، یک روانشناس و همینطور یک زندگی‌نامه‌نویس نیز مصاحبه شده است.

 

او.جی. سیمپسون : راز قتل «نیکول براون سیمپسون» چیست؟

در تاریخ دوازدهم ژوئن سال ۱۹۹۴، پیکر «نیکول براون سیمپسون»، ۳۴ ساله و همسر سابق «او‌.جی.سیمپسون» و هم‌چنین پیکر «رن گلدمن» دوست او، در پیاده‌رویی در لس‌ آنجلس در حالی پیدا شد که به شکل وحشیانه‌ای با ضربات چاقو به قتل رسیده بودند.

پنج روز پس از آن در یک تعقیب و گریز مشهور، پلیس به دنبال دستگیری «او.جی.سیمپسون» شوهر سابق او به اتهام قتل بود.

سرانجام با وجود آن که شوهر سابق او توسط پلیس دستگیر شد اما در دادگاهی که پس از ده ماه «محاکمه قرن» نام گرفت و رکورددار پوشش خبری در آمریکا بود، تبرئه شد و حتا پس از تحقیقات گسترده‌ای که پلیس پزشکی قانونی انجام داد، تا به‌حال هیچ سرنخی در رابطه با قاتل به دست نیامده!

در این برنامه دکتر «ریچارد شپرد» با در دست داشتن گزارش پزشکی قانونی و مدارک تهیه شده توسط پلیس، درباره‌ی آخرین روزهای زندگی «نیکول براون سیمپسون» و وقایعی که در شب مرگش رخ دادند، تحقیق می‌کند. دکتر «شپرد» تلاش می‌کند تا راز مرگ او را کشف کند و برای این کار سرنخ‌های مختلف را دنبال می‌کند؛ از حرکت‌های قاتل گرفته تا مسائل مربوط به مواد مخدر غیرقانونی. دکتر شپرد می‌خواهد با جمع‌آوری مدارک و سوابق خشونت، برای قاتل یک پرونده تشکیل دهد.

در این برنامه هم‌زمان با تلاش برای کشف دقیق جزییات این قتل وحشتناک، با دوستان نزدیک، روانشناس‌ها و افرادی که او را ‌می‌شناخته‌اند نیز مصاحبه شده است.

هم‌چنین با همسر سابق او «او.جی.‌سیمپسون» نیز مصاحبه شده تا شاید پرده از اسرار این پرونده‌ی پیچیده برداشته شود.

به راستی قاتل «نیکول براون سیمپسون» کیست و انگیزه‌ی قتل چیست؟

 
مرلین مونرو : در سال‌های طلایی هالیوود، شهرت و محبوبیت مرلین مونرو بر سایر هنرپیشه‌ها سایه افکند و او توانست با بازی در چند فیلم پرفروش، به الهه‌ی سکس تبدیل شود.

چهره استثنایی‌اش مرلین مونرو را برای عکاسان به سوژه‌ای تبدیل کرد که نمی‌خواستند فرصت عکاسی از او را از دست بدهند. مرلین مونرو در آن زمان مشهورترین زن جهان بود. اما در ساعت ۳:۵۰ پنجم آگوست سال ۱۹۶۲ مرگ او در خانه‌اش در لس‌آنجلس، رسما اعلام شد.

مرلین مونرو با وجود آنکه انسان موفقی بود، اما به بی‌خوابی، اضطراب و افسردگی شدید مبتلا بود و هنگامی که از دنیا رفت، در بالینش قرص‌های مختلفی همراه داشت که برایش تجویز شده بودند.

درباره‌ی علت مرگ او، احتمال خودکشی نیز منتفی دانسته‌ نشده اما این موضوع که علت مرگ جان. اف و رابرت کندی رسما محل تردید بوده است، باعث شد که به مدت ۵۰ سال باب انواع شایعات و تئوری‌های توطئه درباره‌ی احتمال قتل مرلین مونرو نیز باز باشد.

در این برنامه یکی از پزشک‌های قانونی بریتانیا به نام دکتر «شپرد»، با کنار هم قرار دادن شواهد و مدارک مربوط به آخرین روزهای زندگی مرلین مونرو و با استفاده از گزارش رسمی پزشکی قانونی در این‌باره، می‌خواهد ابعاد ناشناخته‌ی مرگ این ستاره‌ی هالیوود را روشن کند. دکتر «شپرد» با مراجعه به اسناد یایگانی‌شده و کشف مدارک جدید در این‌باره می‌خواهد سرانجام از علت واقعی مرگ «مرلین مونرو» پرده بردارد.

 

ولادزیو والنتیو لیبراچی : او یکی از کاریزماتیک‌ترین اجراکننده‌های نسل خودش بود.

او در دنیای هنر سرگرم‌کننده در دهه‌ی پنجاه میلادی به سرعت مشهور شد و به یکی از گران‌ترین اجراکننده‌ها در این عرصه تبدیل شد.

او باویژگی‌های خاص اجراهایش مثل لباس‌هایی که می‌پوشید، در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کرد.

در چهارم فوریه سال ۱۹۸۷، او در خانه‌اش در «پالم اسپرینگز»، کالیفرنیا از دنیا رفت و هنوز ابهام‌ها و اسرار زیادی اطراف ماجرای مرگ این چهره‌ی مشهور دنیای سرگرمی وجود دارد.

دکتر او که گواهی فوت را امضا کرده، علت مرگ لیبراچی را ایست قلبی ذکر کرد اما پزشکی قانونی از این گزارش چندان راضی نبود و دو روز پس از مرگ‌اش دستور داد تا جسد را برای کالبدشکافی از سردخانه بیرون بیاورند و این در حالی بود که در سراسر جهان هنوز طرفداران او در حال سوگواری بودند.

اما به راستی علت مرگ «لیبراچی» چه بود؟

 

جرج بِست : (George Best)، بازیکن مشهور و خوش‌چهره‌ی ایرلندی فوتبال که به خاطر مهارت‌ها و بازی‌های درخشان‌اش در تیم منچستر یونایتد، شناخته شده بود، در اواخر دهه‌ی ۶۰ میلادی از اولین ابرستاره‌های جهان فوتبال بود. او در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۰۵، در حالی که تنها ۵۹ سال داشت درگذشت.

او در طول دوران زندگی‌اش به طور علنی با اعتیادش به الکل در مبارزه بود و حتی مجبور انجام عمل پیوند کبد نیز شده بود. الکل تاثیر مخربی در زندگی او داشت: هم در وضع سلامتی‌اش و هم روابطش، اما آیا علت مرگ او همین موضوع بود؟

در این برنامه دکتر «جیسون پین – جیمز» ( Jason Payne-James) پزشک قانونی، برای کشف دلیل واقعی مرگ «بست» سوابق پزشکی این بازیکن فوتبال را بررسی می‌کند.

او سوابق تلاش «بست» را برای مبارزه با الکل و هم چنین تاثیرات نوشیدن الکل را بر بدن او بررسی و دنبال می کند تا در نهایت دلیل مرگ او را کشف کند.

آیا دلیل مرگ «جرج بست» نوشیدن الکل بوده یا مصرف داروهایی که برای درمان او تجویز شده بودند؟

در این برنامه هم‌چنین با با پسر، همسر او نیز دیدار و گفت‌و‌گوخواهیم کرد.

 

ایمی واینهاوس : او با موسیقی‌اش قلب میلیون‌ها نفر را ربود. آلبومش (بک تو بلک) که چندین جایزه را برنده شده در سراسر دنیا بیست میلیون کپی به فروش رفت. صدای پراحساس‌اش، صداقت شعرهایش و شخصیت متواضع‌اش قلب میلیون‌ها نفر را تسخیر کرد.

 

هیت لجر : یکی از ستاره‎‌های هالیوود بود. او چهره‌ای خوب اما خشن داشت و اولین نامزدی جایزه‌ی اسکار را در میانه‌ی دهه‌ی بیست زندگیش به‌دست آورد.

دو سال پس از آن شاهد اجرای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی او در فیلم «بتمن» در نقش «جوکر»، دشمن سایکوپات «بتمن» بودیم.

اما در ساعت ۳:۳۶ بعدازظهر بیست‌و‌دوم ژانویه سال ۲۰۰۸ اعلام شد که «لجر» در آپارتمان جدید خودش در نیویورک و در تخت خوابش مرده. او تنها ۲۸ سال داشت.

پیکر او برای کالبدشکافی برده شد. اما نتایج قطعی نبود و مرگ مشکوک این بازیگر باعث ایجاد شایعات و گمانه‌زنی‌هایی در این باره شد.

«هیت لجر» در اوایل زندگی‌اش نشان داد که بازیگر با استعدادی است که آینده‌ی درخشانی پیش رو دارد.

آزمایش‌های پزشکی نشان دادند که مرگ او بر اثر مصرف بیش از اندازه بوده.

آیا این یک حادثه‌ی غم‌انگیز بوده یا این بازیگر خودکشی کرده؟

با استفاده از مدارک آزمایش‌های پس از مرگ او و گفته‌های دوستان و همکاران، دکتر «جیسون جیمز» درباره‌ی آخرین ساعت‌های مرگ «هیت لجر» تحقیق می کند.

 

جون ریورز : دلیل مرگ «جون ریورز» ملکه‌ی کمدی استندآپ در سن ۸۱ سالگی چه بود؟ آیا اشتباه در یک عمل جراحی زیبایی ساده و کم‌خطر باعث مرگ او شده؟…

«جون ریورز» در دهه‌ی شصت میلادی مشهور شد و به ملکه‌ی «ستندآپ-کمدی» تبدیل شد.

برای نزدیک به پنج دهه، سبک جدید او در سریع صحبت کردن و درک و سرعت انتقال بالای او در استفاده از زبان تند در شوخی‌ها، او را به یک چهره‌ی جهانی در عرصه‌ی صحنه و تلویزیون تبدیل کرد.

اما در ساعت ۱:۱۷ بامداد روز چهارم سپتامبر سال ۲۰۱۴، اعلام شد که «جون» در سن ۸۱ سالگی در اتاق بیمارستانش مرده.

«جون ریورز» به خاطر علاقه‌اش به جراحی پلاستیک زیبایی نیز مشهور بود.

او بارها زندگیش را برای رفتن زیر تیغ جراحی به خطر انداخت اما یک عمل ساده و کم خطر به طرز غم‌انگیزی اشتباه از کار در آمد.

دکتر «جیسون جیمز» درباره‌ی آخرین روزهای زندگی «جون ریورز» تحقیق می‌کند…

 
فیلیپ سیمور هافمن : دلیل اصلی مرگ «فیلیپ سیمور هافمن» بازیگر موفق هالیوودی و برنده جایزه اسکار چه بود؟…

«فیلیپ سیمور هافمن» یکی از بزرگترین بازیگران نسل خودش بود.

او به خاطر تعهد هنریش بارها مورد تحسین قرار گرفته و بارها نامزد جایزه‌ی اسکار شده بود و در سال ۲۰۰۶ جایزه‌ی بهترین بازیگر را به خاطر نقشش در فیلم «کاپوتی» به‌دست آورد.

اما در دوم فوریه سال ۲۰۱۴ او در آپارتمانش در نیویورک درگذشت. در بازوی چپ او یک سرنگ وجود داشت و پزشک قانونی در آپارتمان او هرویین که ماده مخدری قوی و به شدت اعتیاد‌آور است پیدا کرد.

در ابتدا به نظر می‌رسید همه چیز مشخص و آشکار است اما آزمایش‌هایی که روی «هافمن» انجام گرفت آشکار کردند که آخرین ساعت‌های عمر او چطور گذشته.

همه‌ی چیزهایی که او در ساعات پایانی عمرش به بدنش وارد کرده چه از طریق خوردن یا تزریق کردن یا کشیدن، آثار و نتایج شیمیایی در بدن او به‌جا گذاشته.

برای پیدا کردن دلیل اصلی مرگ این بازیگر موفق و بااستعداد، دکتر «جیسون جیمز» سوابق رابطه‌ی او را با مواد مخدر بررسی می‌کند.

 

خلاصه قسمت های سری 3

جان بلوشی : او یک کمدین نابغه بود. شخصیت‌های بی‌نظیری که او در «خانه حیوانات» و «The Blues Brothers» خلق کرد باعث شگفتی بیننده‌ها می‌شد. او که بی یک ستاره تبدیل شده بود توانست در سن ۳۳ سالگی به یک فوق ستاره تبدیل شود. اما پنجم مارس ۱۹۸۲ روزی بود که زندگی او به پایان رسید و پیکر بی جان او در هتل «شاتو مارمونت» در هالیوود کشف شد.در این برنامه دکتر «مایکل هانتر» با استفاده از اطلاعات موجود در گزارش پزشکی قانونی درباره‌ی مرگ «جان از آخرین روزها و ساعت‌های زندگی او رمزگشایی می‌کند تا سرنخ‌های جدیدی از چگونگی مرگ او به دست بیاورد. جان بلوشی هنرمندی بسیار بسیار مشهور بود اما آیا افسانه‌ی علاقه‌ی شدید او به سبک زندگی «راک‌اند‌رول» واقعیت دارد و در مرگ او تاثیری داشته است؟
 

جیم موریسون او خواننده‌ی اصلی گروه «دورز» (The Doors) در سال‌های دهه‌ی شصت میلادی بود؛ گروهی که از تاثیرگذارترین و بحث‌برانگیزترین نمادهای موسیقی راک در تاریخ به شمار می‌رود. ترانه‌ها و صدای مسحورکننده‌ی او تحسین منتقدان واقعی موسیقی سرگرم‌کننده را برانگیخت و رفتار ویژه‌ و جنجالی او بر روی صحنه که با مصرف شدید الکل و مواد مخدر همراه بود، باعث شد تعداد بی‌شماری از مردم، هوادار و طرفدار او شوند و او به چهره‌‌ای جنجالی تبدیل شود.اما روز سوم ژوییه سال ۱۹۷۱ پیکر بی‌جان «جیم موریسون» در وان آپارتمانش در پاریس – در حالی که فقط ۲۷ سال داشت – کشف می‌شود. علت مرگ نارسایی قلبی عنوان می‌شوداما بسیاری از مردم و طرفدارانش این موضوع را باور نکردند و شایعات و تئوری‌های توطئه‌ی زیادی درباره‌ی علت مرگ او بر سر زبان‌ها افتاد.اما حالا دکتر «مایکل هانتر» پرونده‌ی پزشکی مرگ او را دوباره باز کرده و با جمع‌اوری مدارک می‌خواهد سرانجام علت واقعی مرگ او را یک بار برای همیشه آشکار کند.
 

جیمی هندریکس : او یکی از موفق‌ترین و گران‌قیمت‌ترین موزیسین‌های جهان بود. او تا سن ۲۷ سالگی توانسته بود سه آلبوم که هر کدام چند میلیون دلار فروش کرده بودند، منتشر کند و همچنین موفق شده بود استاندارد طلایی در موسیقی راک و گیتار الکترونیک به دست بیاورد.اما پیکر بی‌جان او در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰ در لندن کشف می‌شود. در آن زمان به علت نبودن مدارک و شواهد کافی علت مرگ او به طور متقاعدکننده‌ای کشف نشده بود و پرونده‌ی آن همچنان باز مانده بود.حالا پس از گذشت تقریبا نیم قرن از مرگ اسرارآمیز «جیمی هندریکس» هنوز علت آن به‌طور دقیق معلوم نشده. حرف‌های زیادی درباره‌ی آخرین ساعات زندگی او زده شده و همین باعث شده تا شایعات مختلفی مانند مصرف بیش از اندازه‌ی مواد مخدر، خودکشی و حتا قتل، به عنوان دلیل مرگ او مطرح شود.اما هالا دکتر «مایکل هانتر» پرونده‌ی پزشکی مرگ او را دوباره از نو بررسی می‌کند تا با استفاده از اسناد پزشکی و موارد مختلف و گاه متضاد مطرح شده، دلیل واقعی مرگ او را یک بار برای همیشه مشخص کند.
 

رادنی کینگ :در مارس 1991، رادنی کینگ توسط چهار افسر پلیس سفید پوست به طور وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این حادثه توسط دوربین ها شکار و ویدیوی آن در سراسر دنیا پخش شد. اما این چهار افسر پلیس توسط دادگاه آمریکا تبرئه شدند و این اتفاق جرقه ای شد برای شورش های ناخوشایند لس آنجلس. در نهایت این کینگ بود که به طور زیبایی همه را به آرامش دعوت کرد. در روز یکشنبه 17 ژوئن 2012، کینگ 47 ساله، توسط نامزدش در حیاط منزلش درحالی که با صورت بر روی آب استخر شناور بوده پیدا شد.دکتر مایکل هانتر به بررسی آخرین ساعات زندگی و مرگ مرموز او می پردازد. او می گوید رادنی کینگ اهل ورزش و شناگر بسیار خوبی بود.هیچ آسیب واضحی بر روی بدنش مشهود نبوده ،پس چطور در استخر خودش غرق شده است؟

 
ناتالی وود : ناتالی وود سال های بسیاری جذاب ترین بازیگر زن هالیوود بود.او از یک کودک بازیگر به عالی رتبه ترین بازیگر مشهور هالیوود تبدیل شد.او همچنین با چهره ی افسانه ای هالیوود رابرت وگنر ازدواج کرد ، نه یکبار بلکه دوبار. آنها زوج رویایی هالیوود بودند و شیوه ی جذاب و دیدنی ای را برای زندگی پیش گرفتند.اما در 29 نوامبر 1981، در روزهایی که قرار بود قایقرانی، آخر هفته آرامی برای او بسازد ، ناتالی وود 43 ساله مرده پیدا شد. علت مرگ “غرق شدن تصادفی” گواهی شد اما این سوال پیش می آید که چرا ناتالی وود کشتی تفریحی را ترک کرده و در آب غرق شده هنوز به طور کامل به آن پاسخ داده نشده است. آیا این مرگ یک تصادف بوده ، خودکشی بوده یا چیزی شومتر از اینها؟حالا پزشک قانونی دکتر مایکل هانتر به یکی از اسرارآمیزترین پرونده های هالیوود نگاه تازه ای می اندازد.گزارش نهایی کالبدشکافی ناتالی وود شامل اطلاعات با ارزشی است که به پیدا کردن دلیل اصلی مرگ او کمک می کند.
 

نوتوریوس بی. آی. جی : اغلب اشعار رپ نوتوریوس بی.آی.جی در مورد زنان، اسلحه و پول بود. مهارت او در ایجاد ریتم و تواناییش در تولید آهنگ های روان و نوآورانه راه او را برای رسیدن به شهرت جهانی هموار کرد.شخصیت فوق العاده ای از نیویورک که استعدادهایش او را از پرسه زدن در خیابان ها به جایگاهی جهانی رساند. اما در ساعات اولیه ی بامداد 9 مارس 1997، نوتوریوس بی آی جی در خیابانی در لس آنجلس هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.علی رغم تلاش پلیس ، بعد از گذشت دهه ها هنوز هیچکس به جرم قتل او به دادگاه کشیده نشده است. دکتر مایکل هانتر با نگاه کردن به شواهد منتشر شده در گزارش کالبد شکافی و پرونده های پلیس، به دنبال انگیزه ی قاتل و شناسایی اوست.
 
فیل هارتمن : فیل هارتمن یک کمدین افسانه ای بود.طنز پردازی های او در برنامه شنبه شب قدرتمندترین افراد را پریشان احوال می کرد. در انیمیشن سیمپسون ها، صدای او به 18 شخصیت کارتونی زندگی بخشید. او یکی از بازیگران کمدی محبوب آمریکا بود.اما در ماه مه سال 1998، خانه ی این بازیگر محبوب کمدی آمریکا توسط پلیس های مسلح محاصره شد، چیزی که وحشت مردم را افزایش داد این بود که پلیس تایید کرد که همسر فیل در حالی که کنار او خوابیده بود به ضرب گلوله کشته شده است. دکتر مایکل هانتر، با استفاده از اطلاعاتی که در تحقیقات کالبد شکافی فیل و برین لحاظ شده بود به بررسی علت و چگونگی این قتل می پردازد. او می گوید: “روشن است که برین خودش را با ضرب گلوله کشته است اما سوال من این است که آیا او فیل را هم او کشته است؟ و اگر چنین است، چرا؟
 
دن کرنلیوس : «دن کرنلیوس» خالق افسانه‌ای برنامه‌ی پرطرفدار موسیقی‌ و رقص به نام «Soul Train» بود. اما در یکم فوریه سال او در خانه‌ی خودش با با گلوله کشته شد و منابع قانونی اعلام کردند که مرگ او به علت خودکشی بوده.حالا در این برنامه «مایکل هانتر»، پزشک قانونی، می‌خواهد نگاه تازه‌ای بیندازد به جزییات مرگ این هنرمند محبوب.
 

موریس گیب : او یکی از اعضای گروه 3 نفره مشهور به نام بی جیز بود.در طول فعالیت 40 ساله، این گروه حدود 220 میلیون نسخه از آهنگ هایش را فروخت. شهرت آنها بیشتر به خاطر آهنگ های کلاسیک دیسکویی ، تن صدای بالا و مدل عجیب موهایشان بود. با اینکه برادرهایش خواننده های اصلی گروه بودند، اما موریس توانسته بود با استعدادش،گروه را منسجم نگه دارد. ولی در چهارشنبه 8 ژانویه 2003 موریس گیب در خانه اش در میامی بود که با درد شدیدی مواجه شد. او 4 روز بعد در سن 53 سالگی فوت کرد.به گفته اطرافیانش موریس فردی کاملاً سالم بود و اصلاً مریض به نظر نمی آمد پس چرا موریس در عرض 4 روز یک دفعه مرد؟دکتر مایکل هانتر متخصص آسیب شناسی قانونی که فرد شناخته شده ای در جهان پزشکیست قصد دارد تا دقیقا مشخص کند چه اتفاقی برای موریس گیب افتاده است و چه چیزی منجر به مرگ او شده است.

 
ناتالی کول : ناتالی کول یک افسانه منحصربه‌فرد در خوانندگی بود. دختر نت کینگ کولِ ستاره، خواننده ای با صدای ملایم.او با کسب 9 جایزه گرمی، در سبک خویش بسیار موفق شد. پس از اعتیاد شدید به مواد مخدر و مصرف بیش از حد آن، بلاخره وی زندگی خود را در دهه 80 میلادی از سر گرفت و دوباره موفق شد. اما دکتر مایکل هانتر در سال 2008 متوجه می‌شود که به دلیل شرایط پزشکی او یک واکنش زنجیروار در بدنش بوجود آمده است. علی‌رغم تمامی مشکلات جسمی، ناتالی در کمال شجاعت به خوانندگی و اجرای کنسرت در سراسر جهان ادامه می‌دهد و تورهای طولانی برای سال 2016 برنامه‌ریزی می‌کند. اما در شب سال نو 2015، بعد از یک ضربه دیگر به شرایط جسمانی وی، بلاخره بدنش از کار می‌افتد.

 
لحظات آخر زندگی استیو جابز : استیو جابز طراح محصول فوق العاده‌ای بود که با محصولات بسیار محبوبی مانند آی‌پاد، آیفون و آی‌پد انقلابی در جهان کامپیوتر ایجاد کرد. درک ذاتی او از آنچه که عموم مردم می‌خواستند، شرکت اپل را یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان کرد.اما در 5 اکتبر سال 2011، جابز به دلیل ابتلا به یک سرطان نادر پانکراس جان خود را از دست داد که به راحتی قابل درمان بوده و احتمال نجات از این نوع سرطان شامل درصد بالایی است.دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، پرونده‌های پزشکی استیو را برای کشف علت مرگ بی‌اساس این چنین مرد ثروتمندی که منابع زیادی را در اختیار داشته و برای سلامت و رژیم غذایی‌اش اهمیت زیادی قائل بود، بررسی می‌کند.
 

کریس فارلی : او از مهم‌ترین ستاره‌های هالیوود بود که به عنوان یکی از دوست‌داشتنی‌ترین کمدین‌های نسل خود شناخته شد. حرکات نمایشی و کمدی و جذابیت آشکار وی، محبوبیت زیادی برای او در میان مردم آمریکا را به ارمغان آورد. وی پس از به شهرت رسیدن در اوایل دهه 90 میلادی به عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین استعدادهای برنامه “برنامه زنده شنبه شب”، ستاره یکی از سری فیلم‌های پرطرفدار شد. اما در 18 دسامبر سال 1997، چهار روز پس از مهمانی، جسد کریس در کف آپارتمان او در شیکاگو پیدا شد. او در سن 33 سالگی در خلوت خویش درگذشت. دکتر مایکل هانتر، پزشک قانونی، نگاه تازه‌ای به مرگ یک ستاره که میلیون‎ها طرفدار داشت، می‌اندازد.
 

کوری هایم : کوری هایم پسر معروف هالیوود در دهه 80 میلادی بود که در فیلم های “پسران گمشده”، “لوکاس” و “لایسنس تو درایو” درخشید. دکتر مایکل هانتر، پزشک قانونی، گزارشی از کالبدشکافی کوری را برای رفع شایعات و یافتن علت واقعی مرگ تراژیک این بازیگر در سن 38 سالگی بررسی می‌کند.
 
آنیسا جونز : با نقش دوست‌داشتنی “بافی” در سریال کمدی “امور خانوادگی” که از سریال‌های مشهور دهه 60 میلادی بود، آنیسا جونز مشهورترین ستاره خردسال نسل خود بود. اما در 28 اوت سال 1976، در ویلای یکی از دوستانش در کالیفرنیا درگذشت. او فقط 18 سال داشت. عکسی که روز قبل در ساحل از او گرفته شده بود حاکی از سلامت کامل جسمانی او بود. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست شناخته‌شده پزشکی قانونی، زندگی و آخرین لحظات زندگی او را بررسی می‌کند تا راز مرگ تراژیک و ناگهانی او را کشف کند.
 

خلاصه قسمت های سری 4
 

بروسلی : بروس لی، ستاره هنرهای رزمی، به طور بسیار مشکوکی در سن 32 سالگی در هنگ‌کنگ درگذشت. نتیجه تحقیق در این مورد این بود که مرگ او ناشی از یک واکنش حساس به داروهای تجویزی برای سردرد بوده. بیش از چهل سال است که حرف و حدیث‌های بسیاری پیرامون این نتیجه‌گیری و همچنین نظریه‌های متعددی در مورد آنچه که ممکن است موجب مرگ او شده باشد، وجود دارد. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی قانونی، به گزارش کالبدشکافی بروس لی دسترسی پیدا کرده است تا شایعات را رفع کرده و علت واقعی مرگ او را نمایان کند.
 

استیو مک‌کوئین : استیو مک‌کوئین یک بازیگر افسانه‌ای بود که با نقش‌های خود در فیلم‌های “فرار بزرگ”،”هفت دلاور” و “بولیت” شهرت یافت. او که ملقب به “سلطان خونسردی” بود، تا اواسط دهه 70 میلادی، پر درآمدترین بازیگر معروف در جهان بود. اما در 7 نوامبر سال 1980، در سن 50 سالگی بر روی تخت یک بیمارستان در مکزیک، تقریبا به طرز نامعلومی درگذشت. مرگ او باعث شایعات و ادعاهایی در مورد توطئه علیه او شد.دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، پرونده‌های گسترده پزشکی استیو را بررسی می‌کند تا حقیقت مرگ او را کشف کرده و نشان دهد که چه بلایی بر سر این ستاره مشهور آمده است.
 

گری کلمن : او به عنوان ستاره خردسال کمدی کلاسیک دهه 80 میلادی با نام “دیفرنت استروکس” به سوی موفقیت شتافت. گونه‌های تپل، چشمان تیز و تکیه‌کلام معروف او، میلیون‌ها نفر را مجذوب کرد. اما در اوج شهرت، وی دچار مشکلات جسمی شد و زمانی که دیگر به حرفه‌اش ادامه نداد، اخبار بدی در مورد او منتشر شد. او به “بدنام بی‌باک” شهرت پیدا کرد و دستگیری‌های پر سر و صدایی را تجربه کرد. گری کلمن در تاریخ 28 مه سال 2010، پس از یک حادثه در منزل خود در یوتا، به طرز مشکوکی درگذشت.

 
برنی مک : برنی مک یکی از استندآپ کمدین‌های دوست‌داشتنی نسل خود بود. او با نقشی که در فیلم “دف کمدی جم” در اوایل دهه 90 میلادی داشت به شهرت رسید، اما قبل از رسیدن به شهرت، به مدت 12 سال با اجرای برنامه در کلاب‌های شیکاگو خود را از فقر نجات داد. بعد از تلاش بی‌وقفه، در نهایت موفقیت اصلی خود را با یکی از نقش‌های خود در یک سری از فیلم‌های هالیوود و برنامه تلوزیونی خود در ساعات پربیننده تلوزیون کسب کرد. اما در ماه ژوئیه سال 2008 به دلیل بیماری ذات‌الریه در بیمارستان بستری شد. او بعد از 3 هفته مراقبت ویژه، در اوج شهرت و در سن 50 سالگی درگذشت. دکتر مایکل هانتر، پزشک قانونی، نگاهی تازه به مرگ بازیگر منحصربه‌فردی می‌اندازد که دوست‌داران بی‌شماری داشت.

 
ریچارد پریور : اجراهای کاملا بی‌ریا و بدون محدودیت ریچارد پریور، کمدی آمریکایی را متحول کرد. بیرون از دنیای بازیگری هم رفتار بی‌محابا، علاقه وافر او به شراب، مواد مخدر و رابطه جنسی ادامه داشت. اما پریور در آخرین دوره از زندگی خویش به یک بیماری ناتوان‌کننده مبتلا شد که او را فلج کرد و قدرت تکلم را از او گرفت. در تاریخ 10 دسامبر سال 2005 ریچارد پریور به دلیل ایست‌قلبی، جان خود را از دست داد. اما چه چیزی باعث مرگ او شد؟ سابقه پزشکی نامناسب؟ بیماری سخت؟ یا همه با هم؟ دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، پرونده پزشکی ریچارد را برای تشخیص علت دقیق مرگ این کمدین دوست‌داشتنی بررسی می‌کند.
 

دنیس ویلسون :
او درام‌زن فوق‌العاده گروه “بیچ بویز” بود. ظاهر خوب، رفتار هیجانی و مهارت‌های موسیقی، وی را به یکی از ستاره‌های نامی موسیقی راک اند رول تبدیل کرد. اما چطور ممکن است که یک موج‌سوار حرفه‌ای در عمق 4.5 متری آب غرق شود؟ دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، گزارش کالبدشکافی دنیس را برای رفع شایعات و یافتن علت واقعی مرگ او در سن 39 سالگی، بررسی می‌کند.

جان دنور :
او یک خواننده و آهنگ‌ساز افسانه‌ای بود که استعداد وی برای ساخت و اجرای تک اثرها، او را به یک سوپراستار جهانی تبدیل کرد. او با ترانه‌های “کانتری رودز”، “راکی مانتین های” و “آنیز سانگ” تا اواسط دهه 70 میلادی یکی از خواننده‌های پرفروش در آمریکا بود. او حدود 200 ترانه ساخته و بیش از 35 میلیون از آلبوم‌های او به فروش رفته است.او خلبان ماهری بود اما بعد از ظهر روز 12 اکتبر سال 1997، هواپیمای او در اقیانوس آرام سقوط کرد. این فاجعه ناشناخته شایعات و گمان‌هایی در پی داشت و تحقیقات در این زمینه با مشکلات زیادی همراه بود، چرا که تنها قطعاتی از هواپیمای جان دنور و بخش‌هایی از بدن او از اقیانوس یافت شد. حالا دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست شناخته‌شده پزشکی‌قانونی، پرونده مرگ مشکوک جان دنور را مجددا بررسی می‌کند.
 
پاتریک سوویزی : پاتریک سوویزی، یک بازیگر، رقصنده و خواننده افسانه‌ای بود. اجراهای بی‌نظیر، وی را به یک ستاره جهانی تبدیل کرد. پاتریک در اواخر دهه 80 میلادی یک قهرمان مشهور هالیوود بود، اما این رقصنده و بازیگر که به خاطر نقش‌های خود در فیلم‌های “رقص کثیف”، “گاست” و “نقطه فروپاشی” شناخته شده بود، در سن 57 سالگی در کالیفرنیا، به طور مشکوکی درگذشت.حالا دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، پرونده پزشکی گسترده پاتریک را بررسی خواهد کرد تا حقیقت مرگ او را کشف کرده و تلاش کند تا نشان دهد که چه اتفاقی برای این ستاره بزرگ رخ داده است.

 
جنیس جاپلین : او یک ستاره واقعی موسیقی راک اند رول بود و اجرای بی‌نظیر او، هوش از سر تماشاچیان در سراسر جهان می‌پراند. او کاملا در موسیقی راک زمان خویش غرق شده بود و اجرای بی‌نظیری داشت. اما در 4 اکتبر سال 1970، وقتی فقط 27 ساله بود، در یک هتل در لس‌آنجلس درگذشت. جسد او 18 ساعت بعد پیدا شد. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، از گزارش کالبدشکافی جنیس جاپلین برای تشکیل تصویری منسجم از روزها و لحظه‌های آخر زندگی او استفاده می‌کند تا علت واقعی مرگ ناگهانی این خواننده و آهنگ‌ساز بااستعداد و جوان را دریابد.خلاصه دومجنیس جاپلین یک ستاره واقعی موسیقی راک اند رول بود و اجرای بی‌نظیر او، هوش از سر تماشاچیان در سراسر جهان می‌پراند. اما در 4 اکتبر سال 1970، وقتی فقط 27 ساله بود، در یک هتل در لس‌آنجلس درگذشت. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، از گزارش کالبدشکافی جنیس جاپلین استفاده می‌کند تا علت واقعی مرگ ناگهانی این خواننده و آهنگ‌ساز بااستعداد و جوان را دریابد.
 

لحظات آخر زندگی پرینس پرینس، ستاره پاپی که در طی 30 سال خوانندگی، بیش از 100 میلیون آلبوم از او به فروش رسیده بود، فردی با تناسب اندام، و مخالف جدی موادمخدر بود که به سلامت جسم خود اهمیت زیادی می‌داد. با این حال، در 21 آوریل سال 2016، پرینس به طرز بسیار تکان‌دهنده‌ای از مصرف بیش از حد موادمخدر درگذشت. این موضوع هنوز در حال بررسی است.دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست شناخته‌شده پزشکی‌قانونی، سوابق پزشکی پرینس را برای کشف دلایل احتمالی مرگ ناگهانی او در سن 57 سالگی تحلیل می‌کند تا آنچه که در لحظه‌های آخر این ستاره بسیار دوست‌داشتنی اتفاق افتاده است را آشکار سازد.
 

کرت کوبین : باب مارلی انقلابی در موسیقی بود که “رگا” (موسیقی مردمی جامائیکا) را در عرصه جهانی معرفی کرد. او با علاقه وافرش به فوتبال، و در پیش گرفتن روش زندگی راستافار که زندگی سالم را ترویج داده بود نیز شهرت دارد. اما باب مارلی در یازدهم ماه مه سال 1981 در یکی از بیمارستان‌های میامی، وقتی تنها 36 سال داشت، درگذشت. بی‌اعتمادی گسترده‌ای در پس علت مرگ او با ارائه یک تئوری توطئه ترور احتمالی به سرعت منتشر شد. هم اکنون، دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی قانونی، بعد از 30 سال، نگاه تازه‌ای به سوابق پزشکی او انداخته و شواهد عینی در علت نهایی تایید‌شده در مرگ این ستاره موسیقی را بررسی می‌کند.
 
کرت کوبین : کورت کوبین، نوازنده و ترانه‌سرا 27 ساله و هنرمند بی‌نظیر سبک خویش، در آوریل سال 1994 در خانه خود در سیاتل پیدا شد، در حالیکه زخم گلوله‌ای در سرش وجود داشت. یک یادداشت خودکشی در آن مکان وجود داشت و پلیس بلافاصله پرونده کورت را با خودکشی او نتیجه‌گیری کرد. اما بیش از 20 سال است که در مورد علت مرگ او حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. بسیاری ادعا می‌کنند او به قدری هروئین مصرف کرده بود که در نهایت به سرش شلیک کرده بود. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی و کارشناس خبره، تمام شواهد پزشکی موجود و شهادت خانواده و دوستان او را مورد بررسی قرار داده است تا سرانجام علت واقعی مرگ کورت کوبین را تشخیص دهد.
 

جودی گارلند : او یکی از مشهورترین استعدادهای شناخته‌شده در جهان بود، و بازیگری و خوانندگی افسانه‌ای او، زبان‌زد نسل‌های مختلف بود. وی با بازی در نقش “دوروتی” در فیلم “جادوگر شهر از” به عنوان یک ستاره خردسال، میلیون‌ها طرفدار به دست آورد. سالن‌های تئاتر و تالارهای کنسرت برای شنیدن صدای فوق‌العاده او، پر و خالی می‌شدند. اما در کنار استعداد فوق‌العاده‌اش، به شیوه زندگی شاد و عاشقانه‌اش نیز مشهور بود.مدت کوتاهی پس از عروسی پنجم با میکی دینز، در 22 ژوئن سال 1969 جسد وی در حمام خانه‌اش یافت شد. مرگ ناگهانی جودی، شایعات و گمان‌هایی در پی داشت. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، سوابق پزشکی او را برای یافتن علت اصلی مرگ این ستاره افسانه‌ای هالیوود بررسی می‌کند.
 

کوری مونتیه : او یک سوپراستار جهانی بود. وی بازیگر اصلی مجموعه تلوزیونی “گلی” برنامه موردعلاقه میلیون‌ها نوجوان در سراسر جهان بود که در آمریکا پخش می‌شد. در سال 2009 وی از طریق تلویزیون به یک ستاره تبدیل شد و شخصیت عادی‌اش وارد صفحه نمایش شد. اما در 13 ژوئیه سال 2013 جسد وی در اتاق یک هتل وقتی تنها 31 سال داشت، پیدا شد. دکتر مایکل هانتر، پاتولوژیست پزشکی‌قانونی، متوجه شد که کوری در واقع آن شخصی که در ظاهر نشان می‌داد نبود و در پشت آن جذابیت ظاهری خود، گذشته‌ای تاریک و عذاب آور داشت که برای از پا درآوردن او به سراغش آمد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *