خلاصه قسمت های 10 دانستنی درباره

خانوادهٔ روزولت : فرانکلین و النور روزولت اولین زوج واشنگتن با پروژه ‘تمهیدات جدید’ بودند.
اما دیوید آیزنباخ، مورخ و نویسنده، نشان داد که ازدواج آنها یک توافق سیاسی با ابعاد حماسی بود.
فرانکلین رابطه طولانی با منشی همسرش داشت و النور همجنسگرایی بود که عاشق یک خبرنگار زن بود.
 
آبراهام لینکن : آبراهام لینکلن عضو ثابت رهبری در جنگ داخلی بود تا وقتی‌که در اوج قدرتش در تئاتر فورد به ضرب گلوله کشته شد.
مورخ آزادگو، دیوید آیزنباخ، در زندگی خصوصی لینکلن کاوش و آشکار می‌کند که این رهایی‌بخش بزرگ نژادپرست بوده، با زنان مشکل داشته و واقعاً از رابطه با مردان لذت می‌برده است…

 

بنجامین فرانکلین : او یکی از بنیان­گذاران بسیار مستعد آمریکا بود، ولی علاوه‌ براین برده­‌ دار هم بود، مرتبا به کلوپ‌های *** سر می‌­زد و به ارتکاب قتله‌ای زنجیره‌­ای هم مظنون بود. در این قسمت از برنامه­‌ی جدید ما، مورخ مستقل، دیوید آیزن­باخ از جزییات ناشناخته­‌ای در مورد گذشته­‌ی فرانکلین پرده برداشته و رفتارهای عجیب و غریب او را نمایان کرده و نشان می­‌دهد که فرانکلین چطور با کمک این ویژگی ها، انقلاب آمریکا را نجات داد.
 
جی ادگار هوور : او تقریبا ۴۰ سال اف.بی.آی را اداره می‌کرد و محترم‌ترین و وحشتناک‌ترین مرد قانون آمریکا بود.
دیوید آیزنباخ نویسنده و مورخ در اسرار دفن شده هوور کنکاش می‌کند و کشف میکند که هوور در نوجوانی پورنوگراف بوده، باجگیری جنسی می‌کرده و اولین حلقه جاسوسان همجنسگرای دنیا را ایجاد کرده است…
 

‘اوکی کُرال’ او به عنوان محل وقوع مشهورترین نبرد با اسلحه در غرب وحشی شناخته می‌‌شه. اما تیراندازی مذکور، در واقع در ‘اوکی کرال’ اتفاق نیفتاده، ‘ویات ارپ’ بیشتر از اینکه مرد قانون باشه، یک قانون‌شکن بوده و ‘داک هالیدی’ هم در حالی که چکمه به پا داشته، جانش رو از دست نداده. ‘دیوید آیزنباخ’، تاریخدان برنامه مستقیما به محل رویداد حادثه رفته تا اونچه رو که در مورد تیراندازی ”اوکی کورال” نمی‌دونید، برای شما بازگو کنه.
 
مورمون‌ها : اونها مذهب سیاست محور پرقدرتی بوجود آورده‌اند که بر شالوده‌های خانواده، ایمان و زندگی پرهیزکارانه متکی است. ولی مورمون‌ها در عین حال لاس‌وگاس را ساخته‌، صاحب فاحشه‌خانه بوده و بعضی آیین‌های خود را از فراماسونری کپی‌برداری کرده‌اند. اینها بخشی از رازهایی هستند که مورخ و نویسنده‌ی برنامه، دیوید آیزنباخ، افشا می‌کند.

 
‘پابلو اسکوبار : او سلطان کوکائین کلمبیا، کسی بود که دولت کشورش می‌ترسید آسیبی به او برساند. اما او حتی به مردگان هم بی‌احترامی می‌کرد، کسی که میلیون‌ها دلار پول نقد را تنها برای گرم نگه داشتن خودش سوزاند و سرانجام توانست به آمریکا برای تعقیب اوسامه بن لادن کمک کند. تاریخدان صریح، دیوید آیزنباخ، دنیای قاچاق مواد مخدر را کنکاش می‌کند و از رازهایی پرده برمی‌دارد که قبلا در مورد پابلو اسکوبار نمی‌­دانستید.
 
آدولف هیتلر : او مشهورترین ضد یهود در تاریخ بشر است، وی آنچنان مصمم به جهان‌خواری بود که ماشین جنگی حزب نازی، مرگ و خرابی بسیار برای میلیون‌ها قربانی بی‌گناه به ارمغان آورد. تاریخدان دیوید آیزنباخ آشکار می‌کند که هیتلر یک بی‌خانمان بوده که از رابطه جنسی با زنان وحشت داشته و زاده زنای با محارم بوده است.

کالیگولا او یکی از امپراتورهای بدنام و سادیسمی روم بود که ارزشی برای جان انسانها قائل نبود. شهروندان رومی، حتی آنهایی که پول و قدرت داشتند، در هراس از ظلم کالیگولا زندگی می‌کردند. در این قسمت، مورخ دیوید آیزنباخ، آشکار می‌سازد که کالیگولا دست به کارهای ناممکن می‌زده، قمار بازی می‌کرده تا روم را ثروتمند کند و با خواهران خودش زنای با محارم انجام می‌داده است.
 

گروه رت پک : آجی‌اف‌کی، کملوت را به واشنگتن آورده و نام کندی را برای همیشه در سپهر سیاست ماندگار می‌کند.
ولی کندی در عین حال، در آلمان نازی به عنوان پیک سری خدمت کرده، بدن‌ساز بوده و به‌شدت به خطر معتاد بوده.
در این برنامه، مورخ مستقل، دیوید آیزنباخ، این مطالب و بسیاری جزئیات کمتر‌شناخته‌شده‌ی دیگر از زندگی جان اف کندی را بررسی می‌کند.

 
جان اف. کندی : آجی‌اف‌کی، کملوت را به واشنگتن آورده و نام کندی را برای همیشه در سپهر سیاست ماندگار می‌کند.
ولی کندی در عین حال، در آلمان نازی به عنوان پیک سری خدمت کرده، بدن‌ساز بوده و به‌شدت به خطر معتاد بوده.
در این برنامه، مورخ مستقل، دیوید آیزنباخ، این مطالب و بسیاری جزئیات کمتر‌شناخته‌شده‌ی دیگر از زندگی جان اف کندی را بررسی می‌کند.

 
 
 
 
قسمت زیر موجود نیست
دار و دستهٔ موش‌ها : آنها پسران بد موسیقی پاپ در دهه ۶۰ بودند. اما علیرغم داستان‌های معمول، فرانک سیناترا نقشی در ایجاد گروه ‘ Rat Pack ‘ نداشت، دین مارتین واقعا هیچ وقت آنقدر مست نبود و جودی گارلند آنقدر سیناترا را می‌خواست که او را تعقیب می‌کرد. تاریخ نگار و نویسنده دیوید آیزنباخ همه جزئیات را به شما ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *