خلاصه قسمت چگونه به این درجه از پیشرفت رسیده ایم

 
قسمت اول (پاکیزگی) :
در 150 سال گذشته بیشترین کشته ها بعد از آمار جنگ به مصرف آب کثیف و آلوده بر میگردد که در این قسمت استیون و تیم همراه وی به بررسی چگونگی ساخت اولین سیستم فاضلاب خواهند پرداخت و اینکه این سیستم چه تاثیری در این رود تا کنون گذاشته است .
 
قسمت دوم (زمان) :
به بررسی چگونگی کنترل زمان در کنترل تجهیزات هوایی ، دریایی و زمینی خواهند پرداخت و نشان میدهند که ایده چگونه و توسط چه کسی به ذهن بشر رسید .
 
قسمت سوم (شیشه) :
شیشه و آینه که قدمتی چندصد ساله دارند در علم امروز کارایی بسیاری دارند . استیون در تلاش است تا کاربرد های آنها و سازنده ی اولیه آن را به شما بشناساند .
 
قسمت چهارم (نور) :
این قسمت به بررسی چگونگی ورود بشر از تاریکی به نور می باشد با اختراع لامپ توسط ادیسون ، کشف تصادفی نور نئون توسط دانشمند فرانسوی که منجر به یک انقلاب عظیم در صنعت تبلیغات شد و موارد بسیار دیگر در این زمینه خواهند پرداخت .
 
قسمت پنجم (سرما) :
انسان در طی 200 سال اخیر آخوخته که چگونه از یخ و سرما در مواردی همچون نگهداری مواد غذایی استفاده نماید . حال شما با بزرگترین افرادی که در این صنعت مشغول هستند واینکه چه کسی برای اولین بار از این روش ها استفاده نموده آشنا خواهید شد .
 
قسمت ششم (صدا) :
استیون در این قسمت به شما اولینعلاقه انسان به ضبط صدا را که در 3000 یال قبل بوده نشان خواهد داد واینکه چگونه رادیو اختراع شده ، وی همچنین در مورد امواج صوتی برای شما صحبت خواهد نمود .
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *