دنیای مردگان با دوبله فارسی – کافر های بی نام و نشان

ا

Donyaye mordegan

 

توضیحات : امروزه در شهرهای بزرگ سراسر دنیا، آسمان خراش ها سر به آسمان ساییده، تاکسی ها بوق های خود را به صدا درآورده و دست فروش ها با اجناس خود دوره می گردند. اما در زیر برخی از این شهرها، شهرهای دیگر نهفته که هر یک تاریخی جذاب و ناشناخته دارند. در این برنامه لایه های مختلف این شهرهای زیرزمینی را کاوش می کنیم. لایه هایی که اغلب در عمق چند صد متری سطح زمین قرار دارند. همچنین آب انبارهای بزرگ باستانی، سیاه چال های نم ناک، مقابر وهم انگیز، پنهان گاه ها و حتی کشتی های به گل نشسته ی زیرزمینی را بررسی می کنیم که صدها و هزاران سال است گم شده تلقی می شوند. نیز به این سوال ها پاسخ می دهیم که پرجمعیت ترین شهرهای دنیای امروز، چند لایه ی زیرزمینی دارند و مهندسان در طول تاریخ چطور این لایه ها را بر روی یکدیگر سوار کرده اند تا شهرهایی که امروز می شناسیم بوجود آیند؟ در این برنامه با شگفتی های فن آوری آشنا خواهیم شد که ساخته شدن شهری بر فراز شهر دیگر را امکان پذیر کرده اند.

 

نام مستند : دنیای مردگان

نام این قسمت : کافر های بی نام و نشان

زبان : دوبله فارسی

زمان : حدود 40 دقیقه

حجم : 200 مگابایت

کیفیت : 576p (عالی)

فرمت : MKV

 

خلاصه داستان این قسمت
 
کاپادوکیا محل تلاقی غرب و شرق و میدان‌ گاه نبردهایی خونین و بی‌رحمانه بر سر زمین بوده است.
این مناظر که امروزه در کشور ترکیه قرار دارند، در کل دنیا منحصربفرد هستند.
۴هزار سال پیش، یک جامعه‌ ی اسرارآمیز مشرک به نام هیتی‌ ها در سنگ‌ های آتش‌ فشانی نرم این منطقه دست به حفاری زده و یک دنیای زیرزمینی پیچیده را بوجود می‌آورند.
اما امپراتوری هیتی پس از نزدیک به ۸۰۰ سال حکومت بدون اینکه از خود ردپایی به جا بگذارد، از صفحه‌ ی روزگار محو می‌شود.
اما سوال این است که چه بر سر آنها آمده و در این دنیای زیرزمینی پیچیده چه سرنخ‌ هایی از آنها باقی مانده است؟
پس از ناپدید شدن هیتی‌ها، رمی‌ها، ایرانی‌ها، بیزانسی‌ها، و عثمانی‌ها برای تسلط بر این سرزمین می‌جنگند و هر یک لایه‌ ای بر لایه‌ های این دنیای زیرزمینی می‌افزایند.
دنیایی مملو از دژهای مستحکم، پناهگاه‌های مقدس و سیاه‌ چال‌ها که در زیر زمین ماسه‌ ای و شبیه به سطح ماهِ این منطقه پنهان شده است.
این منطقه میدانگاه نبردهایی خونین بوده و دان وایلدمن، در این برنامه به کند و کاو در دنیای دفاعی‌‌ ای می‌پردازد که چندین تمدن در طول هزاران سال با پناه بردن به آن از موجودیت خود دفاع کرده‌اند.
 
 
 
خرید لینک دانلود (کلیک کنید)
 
 
 
 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian