مستند پاندا و انسان با دوبله فارسی – قسمت 4

ا

panda-va-ensan

 

توضیحات : کمتر از چهارصد پاندا در حال حاضر در سراسر جهان نگهداری می‌شوند و بیش از یک چهارم آن‌ها تحت مراقبت مرکز پاندا «Bifengxia» هستند.

در این برنامه شاهد رابطه خاص میان پاندا‌ها و نگهبانان خواهیم بود و هم‌چنین خواهیم دید که پاندا‌ها تا چه اندازه در انتخاب بامبو برای خوردن سخت گیر و حساس هستند!

 

نام مستند : پاندا و انسان (Giant Pandas: Born to be Wild)
نام این قسمت :قسمت 4
زبان : دوبله فارسی
زمان : 25 دقیقه
کیفیت : HD 1080p (فوق العاده)
حجم : 314 مگابایت
فرمت :MKV

 

خلاصه داستان این قسمت
 
در این برنامه با «شی شی» پاندای مادر شانزده ساله‌ای آشنا می‌شویم که مشغول بزرگ کردن دو پسر شیطون خودش است. توله‌های او «Hua Bao» و «Hua Hu» شانزده ماهه هستند. البته «Hua Hu» توله‌ی طبیعی «شی شی» نیست اما از آنجا که او یکی از مسن‌ترین و باتجربه‌ترین مادرهای مرکز نگهداری از پاندا است، به همین دلیل وقتی مادر واقعی «Hua Hu» قادر به مراقبت از او نبود، «شی شی» را به عنوان سرپرست او انتخاب کردند.

«Hua Bao»، بسیار توجه‌طلب است و تمایل دارد سربه‌سر مادرش بگذارد اما «Hua Hu» بیشتر وقت خود را مشغول کلنجار رفتن با درخت‌ها برای بالارفتن از آنهاست.

البته اگر این پانداها در طبیعت بودند، مادرشان آن‌ها را به اصطلاح از خانه بیرون می‌انداخت تا روی پاهای خودشان باشند و بزرگ شوند. این پانداها در نهایت به طبیعت بازگردانده می‌شوند، اما پانداهایی که روابط زیادی با انسان‌ها داشته باشند برای بازگردانده شدن به طبیعت چندان مناسب نیستند. در این برنامه با پانداهای دیگری که تازه به دنیا آمده‌اند نیز آشنا خواهیم شد؛ پانداهایی که امید به حفظ نسل پانداها را افزایش می‌دهند.
 

تماشای بخشی از این قسمت (کلیک کنید)
 
بخشی از این مستند رو در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/v/vIudY

 

خرید لینک دانلود (کلیک کنید)
 
 
 
 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian