مستند کودکان زمین با زیرنویس فارسی

 

توضیحات : بیش از ۲ میلیارد کودک در جهان هستند، و زندگی‌های بسیار متفاوتی دارند. همه‌شان رؤیای آینده‌ی خود را می‌بینند.
اما جایی که زندگی می‌کنیم و نحوه‌ی بارآمدن‌مان چگونه ما را به اشخاصی که روزی خواهیم شد بدل می‌کند؟
در این برنامه، با کودکان اقصی نقاط جهان و سراسر بریتانیا همراه می‌شویم تا همه‌چیز را بکاویم، از این‌که چگونه مستقل می‌شویم تا شیطنت‌ها و تفاوت‌های امروزی میان پسرها و دخترها.
دو پزشک و دانشمند دوقلو، کریس و زاند فان تولِکِن، دست به آزمایش‌های خارق‌العاده‌ای خواهند زد تا حد و مرز توانایی‌های کودکان امروزی را به آزمون گذارند و دریابند بزرگ‌شدن در قرن بیست و یکم یعنی چه!
 
نام مستند : کودکان زمین
نام انگلیسی : Planet Child
تعداد : 3 قسمت
زبان : انگلیبسی (با زیرنویس فارسی)
زمان هر قسمت : 46 دقیقه
کیفیت : HD 1080p – HD 720p (فوق العاده)
حجم هر قسمت : 292 – 548 مگابایت
فرمت : Mp4

 

خلاصه داستان هر قسمت (کلیک کنید)
 
قسمت 1 : در قسمت اول دکترهای دوقلو؛ کریس و زاند فان تولِکِن می خواهند به بررسی این بپردازند کهآیا کاهش آزادی کودکان بر توانایی آنها در یادگیری مهارتهای مورد نیاز برای رشد سالم تأثیر دارد؟مسافتی که کودکان اجازه دارند تا بیرون از خانه خود بچرخند در پنجاه سال گذشته 90٪ کاهش یافته است و اکنون، سه‌چهارمِ آنها کمتر از ساکنان زندان در فضای بیرون وقت می‌گذرانند.اما در آن سوی دنیا، رویکردها به استقلال کودکان بسیار متفاوت است. در توکیوی ژاپن میچیِ ۶‌ساله در آپارتمانی یک‌خوابه به‌همراه والدین، خواهر و دوبرادش زندگی می‌کند.این دکترهای دوقلو سعی دارند گروهی از کودکان انگلیسی ۴ تا ۷ساله را برای سفر به لندن و گرفتن اتوبوس ، به لندن آی – بدون پدر و مادرانشان- به چالش می کشند. همینطور کایرون و ریتا ، پسر عموهای 5 ساله اهل یورکشایرانگلستان ،حواسشان به یک زمین بازی در یک پارک پرت می شود واین باعث می شود تا دوقلوهای هفت ساله؛ دارسی و جودا گم شوند اما خواهیم دید که آنها برای اولین بار از خواندن نقشه استفاده می کنند.
 
قسمت 2 : در قسمت دوم دو پزشک دوقلوی کریس و زاند ون تالکلن به بررسی چگونگی ایجاد یک حس درست و غلط می پردازند و اینکه چه چیزی باعث می شود تا کودکی به خوبی رفتار کند و دیگری شیطنت کند. ما یوکویی‌هه هفت ساله را ملاقات خواهیم کرد، او عضو قبیله‌ی باستانی هیمباست که در بیابان دورافتاده‌ی کونه‌نه در نامیبیا زندگی می‌کند. آیا کودکان هیمبا در هنگام مواجهه با آزمایش وسوسه ، از بچه های انگلیسی خودداری بیشتری دارند؟ ون تالکلن گروهی از انگلیسی ها را در زیر هفت سال به “کاون گاردن لندن” می برد تا یک سری آزمایشات وسوسه انگیز را انجام دهد. عموزاده‌های اهل یورکشایر یعنی کایرون و ریتای ۵ساله بر سر مقداری پول رها شده بگو مگو دارند و آلفی و دوقلوهای هفت ساله تایا و تایانا از این که وقتی تنها در یک فروشگاه شیرینی فروشی تنها مانده اند چه کاری باید انجام دهند خوشحال نیستند.

قسمت 3 : درقسمت سه دو دکتر دوقلو؛ کریس و زاند ون تالکلن به بررسی چگونگی رشد حس کودکان از هویت خود و اینکه آیا دختران واقعا با پسران متفاوت هستند ، می پردازند.برای نسل ها، پسران و دختران با رفتارهای مختلفی روبرو بوده اند و از سنین کودکی می دانستند که چه انتظاری از آنها وجود دارد. زندگی امروز با زندگی در گذشته بسیار متفاوت است چرا که بسیاری از قوانین مربوط به هر جنسیت تغییر کرده است.همراه می شویم با یوکویی‌هه هفت ساله از قبیله‌ی باستانی هیمبا که از سنین پایین به پسران و دختران مهارت های مختلفی می آموزند تا آنها را برای نقش های بسیار متفاوتی که باید بعنوان زن و مرد انجام دهند ، آماده کنند.کریس و زاند ون تالکلن گروهی از انگلیسی ها را که زیر هفت سال دارند را از خانواده های خود دور می کنند و به جزیره ای در وسط رودخانه تیمز می برد تا در برخی از آزمایش ها شرکت کنند ودریابند که دختر بودن یا پسر بودن چیست!
 

تماشای بخشی از قسمت ها (کلیک کنید)

 

 


  • 3 سال قبل

نظر , انتقاد , پیشنهاد

  1. سلام
    من در زمینه روانشناسی کودکان کار می کنم
    به نظرم باید جالب باشه برای همین اون رو خرید میکنم