هزینه های پنهان خانواده سلطنتی با زیرنویس فارسی

 

توضیحات : در حالیکه بقیه افراد در بریتانیا با ریاضت اقتصادی سخت‌گیرانه دست و پنجه نرم می‌کنند، خانواده سلطنتی در جاه و جبروتی زندگی می‌کنند که از پول مالیات پرداختی از جیب مردم تامین می‌شود. در این برنامه افشاگرانه، ما نشان می‌دهیم که خانواده سلطنتی پول خود را صرف چه مواردی می‌کنند و مالیات‌پردازان پول چه چیزهایی را تامین می‌کنند.
در این برنامه، ما داستان‌هایی از هزینه‌های گزاف و بی‌مورد ملکه مادر و عشق او به شامپاین می‌شنویم که حتی در هنگام جراحی لگن خود در بیمارستان به صورت مخفیانه شامپاین مخصوص خود را به اتاقش برده بود. برخی از بحث‌برانگیزترین هزینه‌های پرنس اندرو، معروف به اندی هوانورد، در جریان سفرهای لاکچری او را بیان کرده و لایحه پرخرج تعمیرات کاخ باکینگهام را مرور می‌کنیم.
طرفداران خانواده سلطنتی و مخالفان سلطنت استدلال‌های خود را در مورد بار مالی خانواده سلطنتی بیان کرده و مطرح می‌کنند آیا ما باید بیش از این به سلطنت ادامه ندهیم یا باید آن را به عنوان یک دارایی منحصربه‌فرد گرامی بداریم. همچنین در این برنامه مشاهده می‌کنیم چند پلیس و آتش‌نشان و آمبولانس و دیگر خدمه اضافی باید برای خانواده سلطنتی کار کنند و چه هزینه‌ای مردم بابت آنها باید پرداخت کنند.

 
نام مستند : هزینه های پنهان خانواده سلطنتی
نام انگلیسی : Secrets of the Royal Servants
زبان : راوی دوبله (مابقی زیرنویس)
زمان هر قسمت : 45 دقیقه
کیفیت : HD 1080p – HD 720p (فوق العاده)
حجم هر قسمت : 281 – 528 مگابایت
فرمت : Mp4

 

خلاصه داستان هر قسمت (کلیک کنید)
 
قسمت 2 – رازهای خدمتکاران خانواده سلطنتی : خانواده سلطنتی در بریتانیا به عنوان معروف‌ترین خانواده در دنیا شناخته می‌شود اما با این وجود افراد کمی از رازهای زندگی آنان مطلع هستند. اما نفراتی وجود دارند که از وقایعی که در پشت درهای بسته کاخ‌ها و قصرها اتفاق می‌افتد اطلاعات منحصربه‌فردی در اختیار دارند؛ صدها خدمتکار وفادار و متعهد به خاندان سلطنتی. یعنی آنهایی که طبق اصول و قواعد سخت حاکم بر کاخ، وظایف خود را انجام می‌دهند؛ کسانی که لباس همایونی را آماده می‌کنند، آنهایی که غذا و نوشیدنی برای خانواده سلطنتی سرو می‌کنند و آنهایی که غذای آنان را می‌پزند.
با روایت منحصربه‌فرد این افراد خاص از درون رویه‌های کاخ‌های خانواده سلطنتی، ما جزئیات سال‌ها خدمت متعهدانه را از زبان خدمتکارن خانواده سلطنتی می‌شنویم.
خدمتکار سابق پرنس چارلز به ما نشان می‌دهد چگونه لباس‌های خانواده سلطنتی را برای سفر آماده می‌کند. آشپز سابق خانواده سلطنتی از خوراکی محبوب و ساده و غیرمنتظره ملکه به ما می‌گوید و همچنین پادوی سابق ملکه مادر، از پرنسس مارگارت و شراب و از خجالت‌آورترین حرکت خود در طول خدمت برای ما صحبت می‌کند.
همچنین در این برنامه کیت ویلیامز تاریخ‌نگار با جزئیات جالب از عجیب و غریب‌ترین مشاغل در خاندان سلطنتی در طول تاریخ، ما را غافلگیر می‌کند؛ از بچه شلاق‌خور که به جای پرنس تنبیه می‌شود تا مسئول دستشویی که مسئول تمیز کردن باسن همایونی را به عهده داشته است.
 
تماشای بخشی از قسمت ها (کلیک کنید)

 

دریافت لینک دانلود (کلیک کنید)
 
 
 
 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *