خلاصه قسمت های داستان ما با مورگان فریمن

آزادی واقعی : «مورگان فریمن» برای جست‌و‌جوی مفهوم آزادی به سراسر جهان سفر می‌کند. از دیدار از سلول‌های زندان انفرادی و اردوگاه‌های کار اجباری گرفته تا بررسی تابوهای اجتماعی و قوانینی که آزادی بیان را محدود می‌کنند. در این سفر خواهیم دید که مفهوم آزادی، مفهومی است که کشمکش‌ها و درگیری‌های زیادی بر سر آن وجود دارد. ما انسان‌ها چه به عنوان شهروندی از یک کشور و چه به طور فردی با این پرسش روبرو خواهیم بود: آیا ما به آزادی واقعی دست خواهیم یافت؟

 
جنگ برای صلح : در این برنامه‌ «مورگان فریمن» برای تحقیق درباره‌ی چرخه‌ی جنگ و صلح به مناطق مختلف جهان سفر می‌کند. از فستیوال «تینکو» در بولیوی که مراسم آیینی نوعی جنگ تن به تن است گرفته، تا برنامه‌ی آشتی ملی پس از نسل‌کشی در بولیوی، در این برنامه با ظرفیت‌های شگفت‌انگیز انسان برای خشونت‌ورزی آشنا می‌شویم. در حالی که کشمکش‌ها می‌تواند انگیزه‌ای برای اختراعات نو باشد، اما پرسش این است که آیا وقوع جنگ ضروری است؟

 
نیروی عشق : آیا عشق می‌تواند جهان را تغییر دهد؟ در این برنامه «مورگان فریمن» به یک ماموریت در سراسر جهان می‌رود تا کشف کند که چطور نیروی عشق گونه‌ی ما انسان‌ها را به هم مرتبط کرده است. از پرورشگاه‌ها و یتیم‌خانه‌‌ها گرفته تا میدان‌های جنگ، از ازدواج‌های قراردادی تا زندگی در خیابان‌‌ها، «مورگان فریمن» بررسی می‌کند که چطور نیروی عشق را می‌توان در آن‌جایی که انتظارش نمی‌رود یافت و اینکه چطور این نیرو الهام‌بخش همه‌ی ما بوده است.
 
ما و آن‌ها : آیا می‌توانیم بین دره‌ای که میان «ما» و «آن‌ها» وجود داری پلی بسازیم؟ به نظر می‌رسد ما در جهانی زندگی می‌کنیم که به اردوهای مختلف انعطاف‌ناپذیری تقسیم شده است. در این برنامه «مورگان فریمن» درباره‌ی نیروهایی تحقیق می‌کند که ما را از هم جدا می‌کند؛ نیروهایی که باعث می‌شود ما قدرت تحمل نظرها یا دیدگاه‌های مخالف‌مان را نداشته باشیم و از تفاوت‌ها و بیگانه‌ها بهراسیم. آیا ممکن است ما روزی بتوانیم همه با هم دوست باشیم؟

 
قدرت ما : آیا می‌توان راهی برای توزیع قدرت پیدا کرد به طوری که همه بتوانند نظر خود را ابراز کنند؟ چالش‌های یک رییس‌جمهوری آمریکا برای اتخاذ تصمیماتی که بر روی زندگی میلیون‌ها نفر تاثیر می‌گذارد، چیست؟ در این برنامه همراه با مورگان فریمن با یک زن آفریقایی آشنا می‌شویم که جامعه‌ای بدون مردان خلق کرده است. و سرانجام خواهیم دید که چگونه رشد و گسترش شبکه‌های اجتماعی ممکن است کارکردهای دموکراسی را تغییر دهد.

 
روحیه سرکشی : در این قسمت همراه با مورگان فریمن می‌خواهیم کشف کنیم که چه عواملی باعث می‌شوند یک فرد به اصطلاح سرکش یا «یاغی» به موفقیت برسد. برای همین در این برنامه دیداری رو در رو خواهیم داشت با افراد تبعیدی، افراد افشاگر، هکرها و رهبران جنبش‌ها. از برلین تا بولیوی و ایالات متحده، مورگان فریمن با افرادی شجاع، متعهد، سختکوش و پرامید دیدار می‌کند که در تلاش برای تغییر جهان هستند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *